برنامه جدید layout اینستاگرام کلاژهای سفارشی ایجاد می کند

layout به سرعت چندین عکس را به یک کلاژ مدرن ترکیب کرده و به راحتی می توانید برای دیگران به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام در نظر دارد که شما تمامی برنامه های کلاژ دیگر را فراموش کنید. دو روز پیش (به تاریخ 23 مارچ یا 3 فروردین) شرکت اینستاگرام layout را که یک برنامه مختص به iOS می باشد را عرضه کرد که نسخه اندروید آن نیز به زودی عرضه خواهد شد. این برنامه به کاربر اجازه خواهد داد تا عکس های کلاژی درست کرده و آن ها را در فیس بوک و اینستاگرام به اشتراک گذاشت. برای استفاده از این برنامه شما حتی نیاز به داشتن حساب کاربری در فیس بوک و اینستاگرام نخواهید داشت.

عکس های کلاژی در فیس بوک و شبکه های اجتماعی بر پایه عکس، تبدیل به جلوه رایجی شده اند اما شما نیاز است که از یک برنامه خارجی مانند Dipict یا Photo Grid برای این منظور استفاده کنید. اکنون اینستاگرام امیدوار است که این برنامه ها و بسیاری دیگر از این قبیل برنامه ها را از توسط برنامه جدیدش، layout، از دور خارج کند. تا بدین جا، برنامه با یک طراحی یکدست و کنترل های ساده، جای بسیاری برای پیشرفت دارد. این برنامه همچنین هیچ مرزی (border) برای عکس ها در نظر نمی گیرد (بر خلاف سایر برنامه های این چنینی)، که این امر به کلاژهایی که می سازید کمک می کند که احساسِ مدرن تری داشته باشید.

در برنامه layout، شما علاوه بر اینکه تمامی عکس هایی که گرفته اید را مشاهده می کنید، دو دسته دیگر نیز وجود دارد، عکس های جدید (recent) و چهره ها (faces) که در این قسمت شما فقط عکس های انسان ها را مشاهده خواهید کرد. این مسئله خیلی خوبی می باشد که layout می تواند عکس هایی که چهره ها در آن قرار دارد را جدا کند، اگرچه نمی توان گفت که همیشه عالی عمل می کند (زیرا ممکن است چندین عکس از حیوان های خانگی هم در آن مشاهده شود).

شما می توانید تا 9 عکس را برای ساختن کلاژ انتخاب کنید، و همان گونه که شما این عکس ها را انتخاب می کنید، برنامه به صورت خودکار این عکس ها را به 10 کلاژ موجود متصل می کند. از آن جا شما می توانید طرح و لایه ای را که می خواهید انتخاب و آنگونه که می خواهد اصلاحش کنید.

شما می توانید عکس ها را در فضاهای مختلف حرکت داده، لبه های هر عکس را برای تغییر شکل و اندازه کشیده و عکس ها را در فضاهای مورد نظرتان قرار داده تا از بخش دلخواهتان قاب عکسی تهیه کنید. شما همچنین می توانید عکس ها را به صورت عمودی و افقی فلیپ (flip) و یا آن ها را آینه (mirror) کرده تا افکت های گوناگونی خلق نمایید، مانندِ همین عکسی که در بالا مشاهده می فرمایید. وقتی شما از آن چیزی که خلق کرده اید خشنود بودید، شما می توانید آن را به اشتراک گذاشته و یا در داخل تلفن همراه خود ذخیره نمایید.

Layout دومین برنامه مستقل اینستاگرام بعد از Hyperlapse می باشد. برنامه Hyperlapse در آگوست 2014 برای iOS منتشر شد و هنوز راه خودش را برای رسیدن به اندروید پیدا نکرده است.

.

منبع: cnet


عصر تکنولوژی، Techera

 ارسال نظر