کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

مایکروسافت، آفیس را برای کامپیوترهای کوچک و تبلت ها رایگان کرد

مایکروسافت روز چهارشنبه اعلام کرد که در نظر دارد تا ویژگی های هسته مشاهداتی و اصلاحی آفیس را برای دستگاه هایی که دارای صفحه نمایش 10.1 اینچ یا کوچکتر هستند، رایگان کند.

مایکروسافت روز چهارشنبه اعلام کرد که در نظر دارد تا ویژگی های هسته مشاهداتی و اصلاحی آفیس را برای دستگاه هایی که دارای صفحه نمایش 10.1 اینچ یا کوچکتر هستند، رایگان کند.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

این امر باعث می شود که برنامه های سمت ویندوز با آنچه که سازنده نرم افزار با نسخه های اخیراً انتشار یافته آفیس برای اندروید و iOS انجام می داد، بیشتر در یک راستا قرار بگیرد، چرا که اکثر ویژگی های هسته آن رایگان بوده و برای برخی ویژگی های پیشرفته تر نیز، نیاز به اشتراکِ آفیس 365 هست.

نایب رئیس مایکروسافت، Kirk Koenigsbauer، در یک پست وبلاگی گفته است: “براساس تحقیقات ما، ما هر دستگاهی که دارای صفحه نمایش 10.1 اینچ و یا کوچکتر باشد را به عنوان دستگاه موبایل دسته بندی می کنیم. احتمالاً شما وقتی از آن استفاده می کنید که یا در حال حرکت بوده و یا به یک دستگاه محاسباتی بزرگتر مثل PC یا Mac دسترسی نداشته باشید. شما احتمالاً از موس و کیبورد به جایِ واسطِ لمسی اش بهره نمی گیرید.”

سازنده نرم افزار همچنین در حال کار روی نسخه جدید از آفیس برای ویندوز می باشد که یکی بر دستگاه های لمسی متمرکز بوده و دیگری، که به عنوان آفیس 2016 شناخته می شود، برای دسکتاپ های سنتی می باشد. هر دوی این ها تا اواخر امسال عرضه خواهند شد.

مایکروسافت، که در کارنامه اش بیشترین سودش را از آفیس و ویندوز داشته است، تمایلِ بسیاری به عرضه رایگانِ هسته محصولاتش به بخش هایی که شرکت سهم کمتری از بازارش را در اختیار دارد، مثل موبایل ها و تبلت ها، دارد.

ویندوز نیز به سازندگان دستگاه های با صفحه نمایش کوچک به رایگان ارائه شده است، با این وجود تعریفِ مایکروسافت، نسخه رایگان ویندوز را به ماشین های با صفحه نمایش کوچک تر از 9 اینچ محدود می کند و همچنین نیز مایکروسافت اعلام کرده است که این سیاست تغییر نخواهد کرد.

در گذشته، مایکروسافت و شرکایش پیشنهادِ آفیس 360 را به صورت رایگان بر روی برخی از دستگاه های با صفحه نمایش کوچک را داده بودند.

مایکروسافت اذعان داشته است که برنامه شان برای انجام معاملات در روش های مختلف، با سازندگان سخت افزار ادامه خواهد داشت. این هفته انجام معاملاتی را با سامسونگ اعلام، و Dell و بقیه نیز، آفیس و بعضی دیگر از برنامه ها را بر روی دستگاه های اندرویدشان، پیش بارگذاری کردند.

.

منبع: recode


عصر تکنولوژی، Techera

 ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر