فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

چطور بازاریابی محتوایی انجام دهید هنگامی که محتوای شما کم است؟

چطور بازاریابی محتوایی انجام دهید هنگامی که محتوای شما کم است؟

بازاریابی محتوایی هنگامی که فرصت شما کم است و همزمان برای تولید محتوا باید خلاق باشید، کار آسانی نیست. تقریبا 80 درصد از بازاریابان اظهار دارند که برای تولید محتوا نیرو و فرصت کمی دارند و تولید محتوای با کیفیت بالا و مرتبط برایشان مشکل است.

کریپتال گلوبال

با وجود 93 درصد از بازاریابان B2B که برای رشد کسب و کار خود، بازاریابی محتوایی انجام می‌دهند، شما باید راه حلی پیدا کنید که در این مسیر ادامه دهید.

نگران نباشید، شما نیاز نیست اضافه کاری کنید یا نیروهای بیشتری برای این کار استخدام کنید. شما می‌توانید از روش‌های زیر برای بهبود تولید محتوای خود کمک بگیرید.

از ابزارهای لازم برای سازماندهی، نظارت و برنامه ریزی کمک بگیرید.

از تکنیک‌های افزایش بهره وری برای تولید بیشتر مطالب استفاده کنید.

محتوای کمتر با تاثیر بیشتر تولید کنید.

از طریق کانگورو دیگر نیازی نیست نگران تاثیر محتوای خود باشید. سرویس کانگورو این امکان را به شما می‌دهد که با کمترین هزینه محتوای خود را در معرض دید عموم قرار دهید و مطلوب ترین نتایج را کسب کنید.

در این مقاله تمرکز ما بر روی مورد آخر خواهد بود. در اینجا چند روش برای تولید محتوای کمتر با تاثیر بیشتر ارائه می‌دهیم.

به رویدادهای ترند روز واکنش نشان دهید

به رویدادهای ترند روز واکنش نشان دهید

بیش از 2 میلیون پست بلاگ روزانه منتشر می‌شود. تولید محتوای جدید، منحصر بفرد و مرتبط که به خوبی دیده شود، نیاز به منابع فراوانی دارد، همچنین رقابت با سایر محتواها در دنیای وب کار را سخت تر می‌کند. واکنش نشان دادن به رویدادهای روز مانند محتواهای دیگر نیاز به تحقیق زیادی ندارد.

در اینجا چند نکته هنگامی که قصد دارید به رویدادهای ترند روز واکنش نشان دهید، باید به خاطر داشته باشید.:

خلاق و شوخ طبع باشید.

ترندهای شبکه‌های اجتماعی به سرعت همه گیر می‌شوند، این مهم است که شما با سرعت بیشتری در مسیر حرکت کنید.

اگرچه شما نمی‌توانید برای این کار برنامه استراتژیک طراحی کنید، اما می‌توانید خود را برای رویدادهایی مانند فیلم‌های سینمایی جدید برروی پرده سینما، رونمایی از محصولات جدید و بازی‌های ورزشی جدید، آماده کنید.

مطمئن شوید موضوعی را انتخاب می‌کنید که با برند شما همراستا است.

درست انجام دادن این کار منجر به افزایش ترافیک، دیده شدن برند شما و پوشش مطبوعات خواهد شد.

سعی کنید از فرم‌های جدیدتر محتوا استفاده کنید

سعی کنید از فرم‌های جدیدتر محتوا استفاده کنید

هنگامی که محتوای کمی در دسترس دارید، کارهای جدیدی امتحان کنید که نیاز به زمان و تلاش کمتری دارد.

در اینجا ایده‌های جدیدی ارائه می‌دهیم که می‌توانید امتحان کنید:

راهنماها: از بازخوردهای مشتریان خود استفاده کنید تا مفاهیمی که برای آن‌های غیر قابل درک بوده را شناسایی کنید. بر اساس این دیدگاه شما می‌توانید محتوایی تولید کنید که در درک مفاهیم به مشتریان کمک کند. مانند لیستی از بهترین روش‌ها یا یک ویدئوی آموزشی.

محتواهای کوتاه: محتوا می‌تواند در قالب گیف‌ها، ویدئوهای کوتاه، یا پست‌های وبلاگ تا کمتر از 1000 کلمه باشد. اصلی ترین نکته آن، زمان بندی مناسب، مرتبط بودن و قابل درک بودن است.

سری ایمیل‌ها: به عنوان مثال، یک مقاله مفید یا یک ویدئو با نکات آموزشی می‌توانند به قطعات قابل درک کوچکتری تقسیم شوند و به لیست مشترکان ایمیل به صورت هفتگی یا روزانه ارسال شوند. شما باید مشترکانی را هدف قرار دهید که محتوای شما را مرتبط می‌دانند. این کار می‌تواند شانس بیشتر دیده شدن را افزایش دهد.

فرم‌های جدیدی از محتوا دارای مزیت دوگانه است. ابتدا شما با مشترکان خود با استفاده از محتوایی قابل درک و مرتبط در ارتباط خواهید بود. ثانیا دیگر نیازی به تولید محتوای بیشتر نخواهید داشت.

پست‌های وبلاگ خود را بازبینی کنید

پست‌های وبلاگ خود را بازبینی کنید

در این روزها بازبینی محتوا بسیار محبوب شده است. به جای اینکه محتوای خود را در پلتفرم‌های دیگر بازبینی کنید، کانال‌هایی را بیابید که بیشترین تاثیر را دارند. قبل از بازبینی هر پست خود در کانال‌ها، هر کانال را بر اساس معیارهای مرتبط بررسی کنید. معیارهایی مانند دسترسی (Reach)، نوع مخاطب و تعامل. هدف اصلی دسترسی به مخاطب جدید است.

به روز رسانی پست‌های قدیمی در مقایسه با بازبینی آن نیاز به تلاش‌های برابر ندارد. محتوایی را پیدا کنید که در گذشته عملکرد خوبی داشته اما در حال حاضر قدیمی شده است. سپس تغییرات لازم برای بهبود مرتبط بودن آن اعمال کنید. این کار به شما کمک می‌کند که عمر مفید بهترین محتواهای وبلاگتان را گسترش دهید.

در اینجا لیستی از بهترین روش‌های به روز رسانی محتوا ارائه می‌دهیم:

محتوای بی ربط را حذف کنید.

-محتواهای قدیمی را به روز رسانی کنید.

داده‌ها و آمارهای از تاریخ گذشته را با داده‌ها و آمارهای به روز جایگزین کنید.

تصاویر را به روز رسانی کنید.

بهترین شیوه‌های جدید را اضافه کنید (و شیوه‌های قدیمی تر را حذف کنید).

پیوندهای داخلی را بررسی و جایگزین کنید (بخصوص اگر منابع بهتری در دسترس است).

درخواست‌ برای اقدام (Calls-To-Action) پست‌ها را به روز رسانی کنید.

از دیگران بخواهید که کار شما را انجام دهند

بله شما به راحتی می‌توانید از دیگران بخواهید برای شما محتوا تولید کنند و آن محتوا را برای شما توزیع کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به افراد نشان دهید که علاقمند به همکاری با آن‌ها هستید.

در اینجا چند روش وجود دارد که می‌توانید از دیگران بخواهید در تولید محتوا به شما کمک کنند:

شروع به پذیرش پست‌های مهمان (Guest Posts) کنید. نواقص محتواهای خود را شناسایی کنید و از وبلاگ نویسان بخواهید که در رابطه با این موضوعات برای شما محتوا تولید کنند.

از افراد تاثیر گذار در این راستا استفاده کنید. از آن‌ها بخواهید که در وبینارها، مصاحبه‌ها و پادکست‌ها شرکت کنند. درباره افراد تاثیر گذار این مطالب را نیز مطالعه کنید:

بازاریابی شخصیتی (Influencer Marketing)

برندها چگونه می‌توانند از بازاریابی شخصیتی (Influencer Marketing) بهره ببرند؟

سازماندهی چت توئیتر: از جمله افراد تاثیر گذار و افراد دیگر.

توزیع هوشمندانه: از کارکنان و هم تیمی‌های خود بخواهید محتواهای شما را در شبکه‌های خود توزیع کنند.

کارکنان خود را به تولید محتوا تشویق کنید. به عنوان مثال از مسئول پشتیبانی مشتری سازمان خود بخواهید مقاله‌ای در خصوص بهترین روش‌های پشتیبانی مشتری تولید کند.

بازاریابی محتوایی نمی‌تواند به صورت نقطه شروع و نقطه پایان باشد، باید مداوم باشد. پیاده سازی این راهنمایی‌ها باعث می‌شود که همیشه در مسیر مناسب حرکت کنید، حتی زمانیکه محتوایی در دسترس ندارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر