گوشی های سامسونگ گلکسی ای مدل ۲۰۱۸ با اگزینوس ۷۸۸۵ و اگزینوس ۹۶۱۰ قدرتنمایی می‌کنند

گوشی های سامسونگ گلکسی ای مدل 2018 با اگزینوس 7885 و اگزینوس 9610 قدرتنمایی می‌کنند
شایعات منتشر شده گویای آن است که سامسونگ در حال کار بر روی گوشی های سامسونگ گلکسی ای مدل ۲۰۱۸ (Samsung Galaxy A 2018) است. گوشی‌هایی که با مدل‌های گلکسی ای ۳، گلکسی ای ۵ و گلکسی ای ۷ خودنمایی خواهند کرد.

به نظر نمی‌رسد که گوشی های سامسونگ گلکسی ای مدل ۲۰۱۸ تا اواخر سال جاری و یا در ژانویه ۲۰۱۸ وارد بازار شوند، اما از هم اکنون خبرها و شایعات مربوط به این سری از گوشی‌های سامسونگ در فضای مجازی منتشر می‌شود.

بر اساس یکی از منابع داخلی این شرکت، غول تکنولوژی کره در گوشی های سامسونگ گلکسی ای مدل ۲۰۱۸ از پردازنده‌های اگزینوس ۷۸۸۵ استفاده کرده و جالب اینجاست که در برخی بازارها، این سری از محصولات خود را به چیپست اگزینوس ۹۶۱۰ مجهز خواهد کرد.

در ماه جولای، شایعات منتشر شده نشان داد که سامسونگ در حال توسعه تراشه‌های جدیدی است. اگزینوس ۷۸۸۵ با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری و اگزینوس ۹۶۱۰ با لیتو گرافی ۱۰ نانومتری این تراشه‌های جدید هستند. پیش بینی‌ها حاکی از آن است که این تراشه‌های جدید تا پایان سال جاری رخ نشان می‌دهند.

به نظر نمی‌رسد که گوشی های سامسونگ گلکسی ای 2018 تا اواخر سال جاری و یا در ژانویه 2018 وارد بازار شوند

با نگاهی به لیست مشخصات شایعه شده از این دو تراشه، به خوبی مشخص است که اگزینوس ۹۶۱۰، تراشه قدرتمندتری است. این تراشه عملکردی مشابه با اگزینوس ۸۸۹۵ دارد که در حال حاضر در نسخه‌هایی از گلکسی اس ۸ و گلکسی نوت ۸ قرار گرفته است.

چیپست میان رده جدید سامسونگ نیز انتظار می‌رود که عملکرد مشابهی با اسنپدراگون ۶۶۰ کوالکام داشته باشد. شایعات قبلی نشان می‌داد که اگزینوس ۹۶۱۰ یک چیپست هشت هسته‌ای ۶۴ بیتی که دارای چهار هسته Cortex A73 با سرعت کلاک ۲.۴ گیگاهرتز است و چهار هسته دیگر Cortex A53 خواهد بود که البته سرعت پردازش آن هنوز در دسترس نیست.

پردازنده گرافیکی که در کنار این پردازنده قرار می‌گیرد، Mali-G71 MP20 خواهد بود. گزارش‌های قبلی عنوان می‌کردند که این تراشه بر اساس لیتوگرافی ۱۴ نانومتری طراحی شده، اما گزارشات جدید نشان می‌دهد که این پردازنده جدید سامسونگ با لیتوگرافی ۱۰ نانومتری تولید شده است.

اگزینوس ۷۸۸۵ تراشه ضعیف‌تری نسبت به اگزینوس ۹۶۱۰ است. این تراشه شش هسته‌ای دارای دو هسته Cortex A73 با سرعت کلاک ۲.۱ گیگاهرتز بوده و چهار هسته دیگر آن Cortex A53 است و پردازنده گرافیکی Mali-G71 در کنار آن قرار گرفته است.

همین منبع مطلع داخلی، چیزی در حدود سه سال قبل گزارش کرده بود که تمامی گوشی‌ های سامسونگ گلکسی ای مدل ۲۰۱۸ با دوربین دوگانه خودنمایی خواهند کرد. مشخصات شایعه شده درباره سامسونگ گلکسی ای ۷ مدل ۲۰۱۸ تاکنون این موضوع را تایید کرده است.

گفته می‌شود که این دستگاه با نمایشگر ۵.۷ اینچی فول اچ دی همراه شده و قدرت آن از اگزینوس ۷۸۸۵ ناشی خواهد شد. به زودی مشخصات بیشتری از گوشی های سامسونگ گلکسی ای مدل ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد، منتظر باشید.

.

منبع: gizmochinaارسال نظر

داغ‌ترین‌ها
قبلی بعدی