فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی شما را بیکار نمی کنند

توسعه علم هوش مصنوعی و ساخت ربات ها باعث شده تا بسیاری از افراد ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی را عاملی برای بیکاری خود در آینده تصور کنند.

به گزارش تکراتو، ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت در مورد ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی نظرات جالبی ارائه کرده است. به گفته وی ربات ها باعث بیکار شدن انسان ها نمی شوند.

کریپتال گلوبال


بیشتر بخوانید: استفاده از حس لامسه در ربات ها ؛ افزایش شباهت ربات ها به انسان


هوش مصنوعی با سرعت در حال پیشرفت است و هر روز خبرهای جدیدی در مورد این حوزه به گوش می رسد. افزایش ساخت ربات ها آن هم ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی باعث شده تا نگرانی هایی برای مردم ایجاد شود. مردم نگرانند که ربات ها باعث بیکاری آنها شوند. اما ساتیا نادلا، مدیر عامل شرکت مایکروسافت نظر دیگری دارد.


بیشتر بخوانید: پوست الکترونیکی به روبات ها و اعضای مصنوعی حس لامسه می بخشد


توسعه ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی

مدیرعامل مایکروسافت می گوید هر چند هوش مصنوعی با سرعت در حال پیشرفت باشد، باز هم ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی نمی توانند باعث بیکار شدن نیروی انسانی شوند. وی در ادامه صحبت‌های خود در مورد فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی افزود که موضوع مهم در سال 2018 که لازم است به صورت جدی به آن پرداخت، موضوع اخلاق مداری و توجه به اصول اخلاقی است. به گفته وی لازم است تا اصول و چارچوب‌هایی برای مهندسان و شرکت‌هایی که در حال فعالیت در حوزه هوش مصنوعی هستند تبیین شود.

نادلا در ادامه مصاحبه خود در مورد موضوع ربات ها در مورد مدل جدید کسب و کار مایکروسافت سخن گفت و اعلام نمود که این مدل بر اساس پرداخت مشتریان برای سرویس‌ها بنا شده و هیچ‌گاه در مقابل انسان‌ها قرار نمی گیرد. بنابراین نگرانی در مورد تصاحب جایگاه کاری انسان ها توسط ربات ها بی مورد است.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: financialexpress

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر