محمد کاظمی : خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست!

با وجود اینکه فیروزآبادی چند روز پیش خبر از فیلترینگ اینستاگرام در صورت عدم همکاری داد، محمد کاظمی اعلام کرده که خبری از فیلترینگ نیست.

به گزارش تکراتو، چند روز پیش بود که سیدابوالحسن فیروزآبادی، با حضور در یک برنامه‌ی گفتگو، خبر از فیلترینگ اینستاگرام در صورت عدم همکاری داد. اما یک عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای گفته است که صحبتی از فیلتر اینستاگرام در این کمیته به میان نیامده است.


بیشتر بخوانید: بررسی جوانب فیلترینگ در کشور ؛ آیا اینستاگرام فیلتر می‌شود؟


فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار ندارد!

محمد کاظمی در مورد برخی اظهارات مبنی بر احتمال بسته شدن اینستاگرام گفت که چنین مسائلی در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه بحث نشده و شرط و شروطی هم برای ادامه فعالیت آن در نظر گرفته نشده است.

وی اضافه کرد که وقتی دو نهاد تصمیم‌گیر در این حوزه همچون شورای عالی فضای مجازی و کمیته تعیین مصادیق مجرمانه وجود دارند، باید این مسائل در آنجا بررسی و درباره نحوه ادامه فعالیت یا لزوم فیلترینگ آنها تصمیم گیری شود.

عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای تاکید کرد که چنین موضوعاتی باید بر اساس خردجمعی اعضا مطرح و تصمیم‌گیری شود و براین اساس هنوز صحبتی از فیلترینگ اینستاگرام نشده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: icanaارسال نظر