وزارت ارتباطات طرح فیلترینگ هوشمند اینستاگرام را ارائه نکرده است

طرح فیلترینگ هوشمند اینستاگرام توسط وزارت ارتباطات ارائه نشده است و پیشنهادهای ارائه شده در این مورد هم توسط این وزارتخانه اجرا نشده‌اند.

به گزارش تکراتو، اخباری در مورد فیلترینگ هوشمند اینستاگرام و ارائه چنین طرحی توسط وزارت ارتباطات منتشر شد که گویا این وزارتخانه چنین چیزی را تکذیب کرده است. وزارت ارتباطات اعلام کرد که این وزارتخانه طرحی برای پالایش هوشمند اینستاگرام به مراجع ذیربط ارائه نکرده است. برخی نهادها پیشنهادهایی برای فیلترینگ هوشمند به وزارت ارتباطات داده‌اند که البته این پیشنهادات به دلیل غیرفنی بودن قابل اجرا نبوده‌اند.

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام

اخیرا یکی از رسانه‌ها با انتشار مصاحبه‌ای از قول سردار سید کمال هادیان نفر رییس پلیس فتای ناجا از طرح جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای فیلترینگ هوشمند محتوای مجرمانه در اینستاگرام خبر داده که  در آن گفته شده بود:

وزارت ارتباطات سرویس جدیدی را طرح کرده که اگر این سرویس جدید بیاید می‌تواند با عبور از SSL جدید اینستاگرام ، فیلترینگ هوشمند را در اینستاگرام ارائه دهد که اگر این طرح را ارائه دهد بخشی از محتوای مجرمانه کم می‌شود.

امروز وزارت ارتباطات این خبر را تکذیب کرده و رییس مرکز روابط عمومی این وزارتخانه گفت که صبح امروز در تماس تلفنی که با سردار هادیان‌فر برقرار شده است، ایشان چنین مصاحبه‌ای را تکذیب کرده‌اند.

سیدجمال هادیان طبایی رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات گفت که وزارت ارتباطات طرحی برای پالایش هوشمند اینستاگرام به مراجع ذیربط ارائه نکرده است. البته برخی نهادها پیشنهادهایی برای فیلترینگ هوشمند به وزارت ارتباطات ارائه داده‌اند که به دلیل غیرفنی بودن قابلیت اجرا نداشته است. وزارت ارتباطات هیچ نکته پوشیده‌ای از مردم ندارد و اجرای هر طرح جدیدی را از مسیر رسمی و رسانه‌ای با مردم در میان می‌گذارد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع:  farsnewsارسال نظر