فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

با خواندن این کتاب ها تنبلی را کنار بگذارید و در مسیر اهدافتان گام بردارید

با خواندن این کتاب ها تنبلی را کنار بگذارید و در مسیر اهدافتان گام بردارید. انجام ندادن کارها دلایل زیادی دارد که بعضی‌هایشان به طور کلی در مجموعه تنبلی قرار می‌گیرند. در ادامه با تکراتو همراه باشید!

واقعیت این است که گاهی نگرانی از شکست، ترس از تغییر و نداشتن اعتماد به نفس خودش را به جای تنبلی جا می‌زند و مانع از رسیدن افراد به هدف‌هایشان می‌شود. به همین دلیل لازم است نسبت به این موارد آگاه باشید تا بتوانید به موقع شناسایی و اصلاح‌شان کنید و دوباره به مسیر درست برگردید. در این مقاله سه کتاب متفاوت را به شما معرفی می‌کنیم که هر کدام به نحوی در پروسه آگاهی، پذیرش تغییر و ایجاد اعتماد به نفس به خواننده‌هایشان کمک‌های بزرگی خواهند کرد.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

با خواندن این کتاب ها تنبلی را کنار بگذارید

در مسیر اهدافتان گام بردارید

شرمنده نباش دختر

با خواندن این کتاب ها تنبلی را کنار بگذارید و در مسیر اهدافتان گام بردارید
رمان انگیزشی شرمنده نباش دختر – با خواندن این کتاب ها تنبلی را کنار بگذارید

موانعی که بر سر رسیدن ما به اهداف‌مان قرار دارند، متفاوت هستند؛ اما یکی از بزرگترین این موانع نداشتن اعتماد به نفس کافی است. احتمالا شما هم کسانی را دیده‌اید که تنها سرمایه‌شان اعتماد به نفس‌شان است و همین سرمایه هم در بیشتر مواقع منجر به موفقیت آن‌ها شده است. کتاب «شرمنده نباش دختر» کتابی است درباره موفقیت زنان و نحوه رسیدن آن‌ها به اعتماد به نفس درست.

ریچل هالیس که متولد 1983 است، نویسنده این کتاب است و نه تنها به عنوان یک نویسنده موفق؛ بلکه به عنوان یک سخنران انگیزشی هم در آمریکا شناخته می‌شود و آثاری که خلق می‌کند، در معرض توجه عموم مردم قرار می‌گیرد. او «شرمنده نباش دختر» را به عنوان دومین کتابش نوشت و طولی نکشید که این اثر در فهرست پر فروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت.

«شرمنده نباش دختر» کتابی است در سه فصل. هالیس بخش اول این کتاب را با تمام بهانه‌هایی شروع می‌کند که مانع رسیدن زنان به موفقیت می‌شوند؛ تنبلی، ترس از شکست، ترس از اینکه نتوانند هدف‌شان را وظایف‌شان هم‌سو کنند و موارد مشابه. او با پرداختن درست به هر کدام از این دغدغه‌ها ذهن خواننده را نسبت به خودش هشیارتر خواهد کرد؛ طوری که از این به بعد نسبت به تک‎‌تک بهانه‌هایی که برای خودش می‌تراشد، آگاه خواهد شد و می‌تواند آن‌ها را مدیریت کند.

بعد از بخش اول دو بخش کلیدی دوم و سوم وجود دارد که ابتدا رفتارهای مناسب برای رسیدن به موفقیت را به خواننده آموزش می‌دهد و سپس با صبوری به آموزش مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک زن موفق می‌پردازد. طوری که در انتهای این کتاب انگیزشی به خودتان می‌آیید و متوجه می‌شوید خواندن شرمنده نباش دختر شما را از تمام دغدغه‌ها و ترس‌های واهی که بر سر رسیدن‌تان به موفقیت قرار داشت، دور کرده است و این کار با معجزه قلم ریچل هالیس میسر شده است. پیشنهاد می‌کنیم فصل جدید زندگی‌تان را هر چه زودتر با دانلود این اثر شروع کنید و از آن لذت ببرید.

عقاید یک دلقک

عقاید یک دلقک
با خواندن این کتاب ها تنبلی را کنار بگذارید

کتاب «عقاید یک دلقک» در وهله اول یک رمان عاشقانه با مضامین اجتماعی به نظر می‌رسد؛ اما واقعیت این است که این کتاب چیزی فراتر از یک رمان صرفا عاشقانه است. عقاید یک دلقک که توانست برای نویسنده آلمانی‌اش، هانریش بُل، جایزه نوبل ادبیات را به دنبال بیاورد، کند و کاوی است در ناخودآگاه انسانی که در تعامل با جامعه قرار گرفته است و تاثیراتی را که ساختار جامعه می‌تواند بر

عزت نفس او بگذارد، مو به مو بررسی می‌کند. داستان ماجرای یک دلقک است با عقایدی عجیب و بر خلاف ساختار جامعه. طوری که ابتدا خانواده او را طرد می‌کنند و سپس معشوقه‌اش او را رها کرده و همراه مردی دیگر می‌رود. دلقک اما آدم بدی نیست؛ بلکه در جامعه فاشیستی دوران پس از هیتلر زندگی می‌کند که مرتب در معرض دو رویی افراد جامعه و مشکلات ساختاری آن قد خم کرده است. این کتاب سرشار از نکاتی عمیق است برای کسانی که دوست دارند نسبت به ناخودآگاه‌شان هشیارتر باشند و در مسیر درست حرکت کنند.

بنابراین جای تعجب ندارد که بعد از خواندن «عقاید یک دلقک» نه تنها یکی از شاهکارهای ادبیات جهان را خوانده‌اید؛ بلکه به دیدگاهی جدید درباره زندگی دست یافته‌اید که به شما یادآوری می‌کند چه چیزهایی در حیطه کنترل شما هستند و برای خارج از کنترل بودن چه مواردی نباید خودتان را سرزنش کنید. پیشنهاد می‌کنیم کتاب صوتی این اثر درخشان هانریش بل را با خوانش مهبد قناعت پیشه دانلود کنید و از شنیدن خط به خط آن لذت ببرید.

چه کسی پنیر مرا جا به جا کرده است

با خواندن این کتاب ها تنبلی را کنار بگذارید و در مسیر اهدافتان گام بردارید
کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد – با خواندن این کتاب ها تنبلی را کنار بگذارید

تا به اینجای کار دو اثر را به شما معرفی کردیم، که یکی در قالب رمان و به صورت ضمنی ذهن شما را نسبت به تغییرات تیز میش‌کند و دیگری با جملات مستقیم انگیزشی شما را در مسیر موفقیت قرار می‌دهد. اثر سوم ترکیبی از دو نمونه بالاست؛ یعنی ترکیبی از داستان و آموزش.

کتاب بسیار زیبای «چه کسی پنیر مرا جا به جا کرده است» سال‌هاست که مرتبا تجدید چاپ می‌شود و به اثری پر فروش برای نسل‌های متمادی تبدیل شده است. این کتاب که اسپنسر جانسون آن را نوشته است، داستان چهار شخصیت از جمله دو موش و دو آدم کوچولو است که در یک ماز یا هزار تو زندگی می‌کنند.

در این هزار تو قالب پنیری وجود دارد که افراد به حضور آن عادت کرده‌اند و از آن تغذیه می‌کنند؛ اما روزی از روزها پنیر غیب می‌شود و هر کدام از این شخصیت‌های این داستان نمادین نسبت به این اتفاق یک واکنش را در پیش می‌گیرند. در این داستان ناپدید شدن پنیر نماد تغییراتی است که در زندگی هر کدام از انسان‌ها به وجود می‌آیند و واکنش‌های شخصیت‌های داستان نسبت به این اتفاق همان واکنش‌های معمولی است که انسان‌ها در مواجهه با تغییرات از خودشان نشان می‌دهند.

بعضی به دلیل تنبلی یا احساسات دیگر، دست روی دست می‌گذارند و بعضی به دنبال یافتن مسیرهای جدیدی می‌روند. در این داستان دیوار نگاره‌هایی روی دیوارهای هزار تو نوشته شده است که می‌تواند به شخصیت‌های داستان برای پذیرش تغییر کمک کند.

جالب است بدانید حجم این شاهکار اسپنسر جانسون بسیار کم است و خواندن آن شاید در حد یکی دو ساعت از شما زمان ببرد؛ اما این کتاب به قدری عمیق در وجود خواننده به کنکاش خواهد پرداخت که اثرات آن تا سال‌ها در وی باقی خواهد ماند؛ بنابراین اگر تا کنون هنوز خودتان را و آینده‌تان را به خواندن این کتاب مهمان نکرده‌اید، فرصت را از دست ندهید و هر چه زودتر آن را بخوانید. درباره این کتاب بیشتر بخوانید.

.

پایان رپورتاژ آگهی

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر