همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام با تنظیمات Hidden Words

اینستاگرام در آپدیت جدید خود سعی کرده بیشتر بر روی حریم خصوصی افراد تمرکز کند و از این رو، فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام را در آپدیت خود قرار داده است.

در آپدیت جدید اینستاگرام، ابزار جدیدی اضافه شده است که امکان فیلتر کردن کلمات در DM اینستا را به شما می‌دهد. به کمک تنظیم Hidden Words در اینستا ، شما می‌توانید کلمات، عبارات و اموجی‌های توهین آمیز را در یک لیست قرار دهید و پس از آن هر زمان که کسی از آن عبارات و یا اموجی‌ها در دایرکت شما استفاده کند، پیام وی به یک پوشه جداگانه منتقل می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با این قابلیت فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام و همینطور آموزش تنظیمات هیدن وردز اینستاگرام با تکراتو همراه باشید!

فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام

این روزها در اینستاگرام، شاهد گسترش رفتار‌های اشتباه زیادی هستیم که یکی از آنها، سخنان نفرت انگیز و آزار و اذیت است. از آنجایی که اینستاگرام یک محیط مجازی دارد و افراد با رده سنی متفاوت و هرنوع فرهنگ، اخلاق و شعوری می‌توانند وارد آن شوند، از این رو، ممکن است بسیاری از افراد مشهور و یا حتی مردم عادی مورد آزار و اذیت‌‌ قرار بگیرند.

به همین خاطر، اینستاگرام سعی کرده است در آپدیت جدید خود و فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام ، جلوی این نفرت پراکنی و مردم آزاری را بگیرد. بنابراین شما نیز می‌توانید در آینده، با تنظیم Hidden Words در اینستا از دریافت پیام‌ها و اموجی‌های توهین آمیز در دایرکت خود جلوگیری کنید.

اینستاگرام در ماه فوریه از آپدیت جدیدی در راستای جلوگیری از نفرت پراکنی و توهین در پلت فرم خود خبر داد. در همین راستا، این شبکه اجتماعی دو ویژگی جدید من جمله فیلتر کردن کلمات در DM اینستا و همینطور جلوگیری از افراد بلاک شده برای دسترسی شما را معرفی کرده است که به کمک این قابلیت، اگر شما کسی را بلاک کنید، آن شخص به کمک اکانت‌های دیگر خود نیز نمی‌تواند به شما دسترسی داشته باشد.

به‌طور کلی، در اینستاگرام و یا هر پلت فرم اجتماعی دیگر، افراد نمی‌توانند از توهین‌ها در امان بمانند و حقیقت اینکه سخنان نفرت انگیز در محیط‌ها و پلت فرم‌های اجتماعی این چنینی در جریان است، بر هیچکس پوشیده نیست. از این رو اینستاگرام معتقد است که باید جلوی این رفتارهای غلط گرفته شود و هیچکس نباید این توهین‌ها را در شبکه اجتماعی او تجربه کند.

ولی این مشکل به آسانی گفتن این جمله قابل حل نیست و چالش‌های زیادی در این راستا وجود دارد. برای مثال، اینستاگرام می‌تواند کامنت‌هایی که در زیر پست‌ها و در دید عموم مردم قرار دارد را ردیابی کند و در صورت دیدن محتوای بد در آن، کاربر را محدود کند، ولی این پلت فرم نمی‌تواند محتوای دایرکت پیام‌ها، جایی که بیشترین توهین‌ها و نفرت پراکنی‌ها رخ می‌دهد را ردیابی کند.

به همین خاطر، ابزار فیلتر کردن کلمات در DM اینستا به زودی به تمام افراد عرضه خواهد شد و در ادامه به آموزش تنظیمات هیدن وردز اینستاگرام و شیوه تنظیم Hidden Words در اینستا می‌پردازیم. نکته دیگری که نیاز است درباره این قابلیت بدانید این است که در زمان نوشتن این گفتار، هنوز این قابلیت فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام راه‌اندازی نشده است ولی مطمئنا فیلتر کردن کلمات در DM اینستا در دستور کار آپدیت ‌های بعدی این شبکه اجتماعی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: راهکارهای افزایش فالوور اینستاگرام

آموزش تنظیمات هیدن وردز اینستاگرام

فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام
قابلیت جدید فیلتر کلمات در اینستاگرام

فیسبوک که از دیگر شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار است، برای مقابله کردن با توهین‌ها در فضای مجازی قابلیت جدیدی را به پلت فرم خود اضافه کرد که به طور اتوماتیک درخواست‌های دایرکت که حاوی کلمات، عبارات و اموجی‌های توهین آمیز است را فیلتر کند.

برای دسترسی به این ابزار، می‌بایست به setting رفته و آنجا اجازه استفاده از این قابلیت را بدهید. پس از آن، درخواست‌های پیام دادن به دایرکت قبل از رسیدن به دست شما بررسی و در صورت نیاز فیلتر می‌شوند.

توجه داشته باشید که این فیلترها برای کسانی که شما آنها را فالو کردید، اعمال نمی‌شود؛ بنابراین اگر دوستان و یا کسانی که فالو دارید، از برخی کلمات خاص استفاده کند، پیام آنها فیلتر نخواهد شد. بنابراین به نظر می‌رسد فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام نیز همینگونه انجام می‌شود.

به همین دلیل، برای تنظیم Hidden Words در اینستا و فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام ، می‌بایست به setting مراجعه کنید و این قابلیت فیلتر کردن کلمات در DM اینستا به طور خودکار فعال نیست. پس از مراجعه به setting، در مرحله بعدی آموزش تنظیمات هیدن وردز اینستاگرام به گزینه Privacy Setting مراجعه کنید.

در این بخش از آموزش تنظیمات هیدن وردز اینستاگرام شما گزینه‌ای به نام Hidden Words را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت می‌توانید تنظیمات مربوط به فیلتر کردن کلمات در DM اینستا را انجام دهید. همینطور در این بخش تنظیم Hidden Words در اینستا به‌صورت دستی نیز امکان پذیر است.

اینستاگرام برای بهینه‌سازی بیشتر قابلیت فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام نه‌تنها به کاربران امکان اضافه کردن، کلمات، عبارات و شکلک‌ها به‌صورت دستی را داده است، بلکه با برخی از سازمان‌های ضد تبعیض و ضد زورگویی همکاری کرده است تا لیستی از اصطلاحات توهین آمیز را از قبل تعریف کند تا هنگام مشاهده آنها ویژگی فیلتر فعال شود.

تمام این پیام‌های فیلتر شده به پوشه‌ای جداگانه به نام hidden request منتقل می‌شود و در صورت دلخواه می‌توانید آنها را ببینید. اگر بنا به دلایلی بخواهید به آن پوشه بروید، محتوای پیام‌ها برای شما تار نشان داده می‌شود؛ مگر اینکه برای خواندن محتوا، پیام را لمس کنید.

این قابلیت اینستاگرام در هفته‌های آینده راه‌اندازی خواهد شد ولی تنها برخی از مناطق را پوشش خواهد داد و بقیه مناطق طی ماه‌های آینده این قابلیت را دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: بازیابی پست های حذف شده اینستاگرام

قابلیت فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام موجب دسترسی سرورهای اینستاگرام به پیام‌ها خواهد شد؟

فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام
قابلیت جدید فیلتر کلمات در اینستاگرام

با اینکه این قابلیت کاربرد خوبی در جلوگیری از توهین‌ها و سواستفاده‌ها دارد، ولی سوالی که پیش می‌آید این است که آیا بخاطر فعال سازی این فیلتر، اینستاگرام به محتوای پیام‌های شخصی دسترسی پیدا خواهد کرد؟

این پلت‌فرم اجتماعی قول داده است تا تمامی فیلترها در دستگاه تلفن شما انجام شود و این بدین معناست که محتوای پیام‌های شما را به منظور فیلتر به سرورهای خود منتقل نخواهد کرد. اینستاگرام در وبلاگ رسمی خود می‌گوید:

استفاده از فیلتر کردن کلمات در DM اینستاگرام محتوای پیام‌های شما را در اختیار ما نمی‌گذارد مگر اینکه شما گزارش آن محتوا را به ما بدهید.

علاوه بر فیلتر کلمات در DM اینستاگرام و آموزش تنظیمات هیدن وردز اینستاگرام که در بالا به آن اشاره شد، این شبکه اجتماعی قول داده است یک روش هوشمندانه‌تر برای بلاک مخاطبان ناخواسته نیز ارائه دهد که در ادامه به جزئیات بیشتر آن می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: آموزش تغییر فونت فارسی در اینستاگرام اندروید و آیفون

روشی هوشمندانه‌تر برای بلاک کردن افراد در اینستاگرام

فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام
قابلیت جدید فیلتر کلمات در اینستاگرام

بلاک کردن یکی از روش‌هایی است که برای راحت شدن از شر مزاحمین و افراد ناخواسته انجام می‌شود. اما زمانی که شما یک شخص را به دلایلی بلاک می‌کنید، آن شخص می‌تواند اکانت جدیدی بسازد و باز برای شما مزاحمت ایجاد کند. در نتیجه، اینستاگرام سعی دارد با قابلیت جدیدی که در آینده قصد دارد آن را ارائه دهد، به حل این مشکل بپردازد.

پس از مدت‌ها، بالاخره این پلت‌فرم به راه حلی دست یافته است و با این ویژگی جدید، اگر شما کسی را بلاک کنید، گزینه‌ای به شما نشان داده می‌شود و می‌توانید هر حساب دیگری را که توسط آن شخص ساخته شده، مسدود کنید. گرچه مشخص نیست اینستاگرام قرار است چطور این کار را انجام دهد و اکانت‌های متعدد یک شخص را تشخیص دهد، ولی احتمال دارد این کار را با توجه به جزئیات ثبت نام مانند آدرس ایمیل و شماره تلفن انجام دهد.

در واقع، این قابلیت با چالش‌های زیادی مواجه است و ممکن است آنطور که باید، کارآمد نباشد چرا که می‌توان اکانت‌های فیک را با ایمیل‌های فیک به‌راحتی ساخت و از آن استفاده کرد. بنابراین، ممکن است این قابلیت نیاز به ارتقای بیشتری داشته باشد! با تمام این‌ها، تا چند هفته آینده این قابلیت برای تمام مردم جهان در دسترس خواهد بود‌‌.

بیشتر بخوانید: قابلیت Recently Deleted اینستاگرام چیست؟

آموزش بلاک و آنبلاک کردن افراد در اینستاگرام

بلاک کردن افراد در اینستاگرام پروسه ای است که معمولا افراد برای راحت شدن از شر افراد مزاحم یا ناخواسته انجام می‌دهد. به منظور بلاک کردن فرد، بر روی پروفایل شخص ضربه زده و از گوشه سمت چپ، گزینه سه نقطه را انتخاب کنید. در آنجا گزینه block را انتخاب کرده و سپس در پنجره جدید باز شده، مجددا گزینه Block را انتخاب کنید تا فرد مورد نظر در لیست مسدود شدگان شما قرار بگیرد.

فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام
آموزش بلاک و آنبلاک کردن افراد در اینستاگرام

برای آنبلاک کردن افراد نیز کافیست مخاطب مورد نظر را پیدا کرده و گزینه Unblock را در پیج وی انتخاب کنید و مجددا این گزینه را در پنجره باز شده انتخاب کنید. همینطور شما می‌توانید لیست افراد بلاک شده با با مراجعه به تنظیمات اینستاگرام و بخش privacy و blocked accounts مشاهده کنید و در آنجا اکانت‌های مورد نظر را آنبلاک کنید.

فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام
آموزش بلاک و آنبلاک کردن افراد در اینستاگرام

سخن پایانی

با اینکه اینستاگرام تلاش دارد که این مشکل موجود در پلت فرم خود را از بین ببرد و یا حداقل آن را کاهش دهد، با چالش‌های زیادی مواجه است و ممکن است ترول‌ها کلمات را عمدا اشتباه بنویسند تا فیلترها نتوانند آنها را تشخیص دهند.

از این رو اینستاگرام اعلام کرده است که در تلاش است نه تنها لیستی از کلمات توهین آمیز تهیه کند، بلکه سعی می‌کند تا جای ممکن در این لیست غلط املایی‌های رایج این کلمات را هم قرار دهدو آنها را از دید شما مخفی کند.

این بدین معناست که اگر کسی عمدا یا سهوا کلمه‌ای را بنویسد که شما دوست ندارید آن را ببینید، اینستاگرام آن را برای شما مخفی می‌کند. همینطور خود شما نیز می‌توانید به صورت دستی این کلمات را در لیست فیلتر کلمات قرار دهید.

گفتار فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام به پایان رسید. امید است این قابلیت به زودی در سطح جهان در دسترس تمام افراد قرار بگیرد و اندکی از مشکلات فضای مجازی بکاهد. اما به جز این، اگر به دانستن بیشتر درباره اینستاگرام و مصرف اینترنت آن علاقه دارید، می‌توانید گفتارهای میران مصرف اینترنت اینستاگرام، میزان مصرف اینترنت لایو اینستاگرام و 5 ترفند برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام را هم در تکراتو مطالعه کنید.

همینطور بررسی مطالب اینستاگرام کودکان چیست، نحوه غیرفعال کردن لایک اینستاگرام چگونه است و ریمیکس اینستاگرام چیست نیز به شما کمک می‌کند اطلاعات خود را بروز کنید.

فراتر از آن، ممکن است جستارهای لایو روم اینستاگرام چیست؟، مسنجر رومز اینستاگرام چیست؟ و کلاهبرداری تیک آبی اینستاگرام نیز برای شما جالب باشد.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: businessinsider

نظر شما در خصوص قابلیت جدید فیلتر کردن دایرکت اینستاگرام چیست؟ به نظر شما این ویژگی تا چه حد می‌تواند کارآمد باشد؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر