همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 همه استان ها

با توجه به اهمیتی که این روزها اطلاع از برنامه های خاموشی دارد، در این نوشتار به جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 خواهیم پرداخت.

حال که در اواخر تیرماه 1400 به سر می بریم، برنامه های زمان بندی شده خاموشی به امری عادی در روزمرگی ما بدل شده است و عموم افراد روزانه باید مدتی را به جستجوی زمان قطع برق در محل کار یا سکونت خود اختصاص دهند و جداول را بالا و پایین کنند.

دیگر حالا خاموشی های فی نفسه مسئله عجیبی نیستند، ولی آنچه برای مشترکین عجیب است اعمال خاموشی های بی برنامه و چند نوبته در روزهای گرم تیرماه در پایتخت و برخی کلان شهرهای دیگر است که نگرانی های عمده ای در پی داشته است.

در این میان واکنش های رسمی مسئولین به هیچ وجه امیدوارکننده نیست و عموم آن ها با توصیف وضعیت اسفبار شبکه برق، خواهان مدیریت مصرف برق توسط مردم در ساعات پیک بار هستند. در ادامه با ما باشید.

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400

قطعی های چند نوبته و چندساعته برق در پایتخت و شماری از کلان شهرهای دیگر که از ابتدای تیرماه مشکلات عدیده ای در پی داشت، نگرانی های عمده ای درباره وضعیت شبکه برق کشور ایجاد کرد. عموم اذهان حال بر علت خاموشی ها متمرکز شده است، علتی که جز ارتباط فرایندهای ماینینگ ارزهای دیجیتال با مصرف برق، بنابر اظهارات مسئولین امر با خشکسالی طولانی مدت و مشکلات مربوط به تامین سوخت نیروگاه ها نیز مرتبط است.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور چندی پیش و درباره خاموشی های زمان بندی شده گفته بود که علت خاموشی ها اوج گرفتن مصرف برق است که با افزایش دمای هوا چند برابر شده است. در حال حاضر رکورد مصرف برق کشور در تیرماه برابر با 66 هزارمگاوات است، حال آن که توان تولید برق کشور چیزی معادل 55 هزار مگاوات است. رجبی مشهدی در این باره گفت:

هم ‌اکنون شاهد فاصله ۱۱ هزار مگاواتی تولید و مصرف برق هستیم که این میزان فاصله تولید و مصرف را باید با فعالیت‌ ها و برنامه ‌های جابجایی بار صنایع و مشترکان عمده پر کنیم یا اگر امکان ‌پذیر نباشد، ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.

در شرایطی که اعمال خاموشی ها حالتی عادی و منظم به خود گرفته بود، خاموشی های نامنظم تیرماه جاری وضعیت باثبات حال حاضر را به هم زد. رجبی مشهدی در این باره گفت:

به‌منظور حفظ پایداری شبکه، رله ‌های فرکانسی به‌کار گرفته شده است و هنگامی که تراز تولید و مصرف از حد استاندارد فراتر رود و امکان کنترل مصرف وجود نداشته باشد، این رله ‌ها به‌صورت خودکار به‌کار افتاده و برق تعدادی از مشترکان را قطع می‌کنند.

مطابق با اظهارات سخنگوی صنعت برق، اگر رله های فرکانسی به خوبی عمل نکنند، احتمال اعمال خاموشی های بیشتر وجود دارد. بر این اساس این رله های فرکانسی برای حفظ پایداری شبکه برق ضروری است.او به علاوه با تاکید بر افزایش 14 درصدی مصرف برق در کشور از فشار بالایی که بر تجهیزات شبکه برق وجود دارد گفت.

او اظهار داشت برای کاهش فشار صرفه جویی مصرف برق توسط مشترکین ضرورت دارد. وی با اشاره به اینکه پیک مصرف برق در سال گذشته 58 هزارمگاوات بوده گفت که این شکاف قابل جبران است.
در شرایط فعلی مقامات مسئول با تکیه به افزایش دمای هوای کشور خواهان صرفه جویی 30 درصدی در مصرف اب و برق هستند. آمارهای رسمی در حال حاضر حکایت از مصرف 40 درصدی برق توسط وسایل سرمایشی دارد و بر این اساس صرفه جویی در ساعات پیک بار ضرورت دارد. همچنین سخنگوی صنعت برق از کشف و توقیف 3872 مرکز ماینینگ غیرمجاز نیز اطلاع داده است که مصرف برقی برابر با 570 مگاوات داشتند. در ادامه برای اطلاع از جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 با ما باشید.

برنامه قطع برق 24 تیر 1400 ایلام

اطلاعات خاموشی استان ایلام نیز برای روز 24 تیر 1400 منتشر شده است که اطلاعات بیشتر را در ادامه به شما ارائه می کنیم. برای اطلاع از تقسیم بندی مناطق، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

جدول قطعی برق امروز 18 تیر 1400
جدول زمان بندی قطعی برق امروز 24 تیر 1400

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 یزد

اطلاعات خاموشی استان یزد نیز به طور مدون برای امروز 24 تیر منتشر شده است. اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 24 تیر 1400 برای استان یزد را در ادامه بررسی کنید. برای دانلود فایل PDF این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 اصفهان

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفته است که تا سه هفته آینده که بر اساس این مصوبه صنایع، برق مصرفی را کاهش می‌دهند قطعی برق نخواهیم داشت. البته اگر حوادثی اتفاق افتد یا موارد اضطراری ایجاد شود ممکن است ناپایداری‌ها و قطعی‌های موقت در شبکه ایجاد شود. از این رو، برای دسترسی به ساعات خاموشی احتمالی به فایل PDF تقسیم بندی ناحیه‌ها، اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 شهرستان های اصفهان نیز توسط این شرکت به طور جداگانه منتشر شده است که می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.

برنامه قطع برق 24 تیر 1400 چهارمحال و بختیاری

شرکت توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، اطلاعات خاموشی این استان و شهرستان های تابعه آن را منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق چهارمحال و بختیاری مراجعه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 24 تیر 1400 استان فارس

اطلاعات خاموشی استان فارس نیز در قالب فایل اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 24 تیر 1400 برای این استان منتشر شده است. برای دانلود فایل PDF خاموشی‌های این استان در اینجا کلیک کنید. برای دسترسی به منطقه بندی و آدرس‌ها به سایت استان فارس مراجه کنید.

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 تبریز

شرکت توزیع برق استان آذربایجان شرقی برنامه زمان بندی خاموشی امروز 24 تیر 1400 را برای تبریز و شهرستان های تابع آن منتشر کرده است. جزئیات این برنامه را در این فایل PDF مطالعه کنید.

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 تهران

شرکت توزیع برق تهران، جدول زمان بندی قطعی برق امروز 24 تیر 1400 را منتشر کرده است. برای دانستن جزئیات، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

جدول قطعی برق امروز 20 تیر 1400
برنامه قطع برق 24 تیر 1400

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 24 تیر 1400 کردستان

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 برای استان کردستان منتشر شده است که در ادامه می توانید آنرا بررسی کنید. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق کردستان مراجعه کنید

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 استان کرمان

جزئیات قطعی برق استان کرمان برای 24 تیر منتشر شده است. برای اطلاع از جدول خاموشی استان کرمان، می‌توانید به سایت شرکت توزیع برق استان کرمان مراجه کنید.

برنامه قطع برق 24 تیر 1400 گلستان

شرکت توزیع برق استان گلستان اطلاعات جدول قطعی برق 1400 را برای این استان منتشر کرده است. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت شرکت توزیع برق گلستان مراجعه کنید.

زمان بندی قطع برق گلستان 1400

برنامه قطع برق 24 تیر 1400 خراسان شمالی

زمان بندی خاموشی استان خراسان شمالی برای روز 24 تیر 1400 توسط شرکت توزیع برق این استان منتشر شده است و شما می‌توانید در زیر آن را مشاهده نمایید.

جدول قطعی برق امروز 19 تیر 1400
برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 24 تیر

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 24 تیر 1400 قزوین

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 24 تیر 1400 برای استان قزوین منتشر نشده است. برای پیگیری ساعات خاموشی این استان می‌توانید از صفحه زمان بندی قطع برق قزوین 1400 استفاده کنید.

جدول زمان بندی قطعی برق امروز 24 تیر 1400 زنجان

خوشبختانه جدول زمان بندی قطعی برق امروز 24 تیر 1400 برای استان زنجان اعلام شده است. برای دانلود فایل PDF خاموشی های زنجان اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 مازندران

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 24 تیر 1400 استان مازندران منتشر شده است. برای کسب اطلاع از خاموشی، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص جدول قطعی برق امروز 24 تیر 1400 چیست؟ نظرات خود را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر