همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 همه استان ها

با در نظر گرفتن مشکلات عدیده ای که با قطعی برق به وجود می آید در جستار پیش رو به جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 خواهیم پرداخت.

تابستان 1400 را اگر به سخت ترین تابستان سالیان اخیر ملقب کنیم پر بیراه نگفته ایم! گمای هوا از اواسط اردیبهشت ماه طاقت فرسا بود و در برخی نقاط مشکلات عدیده ای برای مردم پدید آورد. این روند گرم شدن روزافزون بالطبع و مطابق انتظار، استفاده از وسایل برقی سرمایشی که محصولاتی پرمصرف هستند را نیز افزایش داد و از همان اواخر اردیبهشت 1400 بود که خاموشی های چندساعته آغاز شد.

بعد از مدتی و با نظم و نسق گرفتن وضعیت خاموشی ها، انتشار جداول خاموشی های دقیق برای هر استان و منطقه به وسیله شرکت های توزیع برق استانی پیگیری شد. حال دیگر همه ما ناگزیر هستیم هر روزه جداول خاموشی را برای اطلاع از خاموشی محل سکونت یا کار خود بالا و پایین کنیم.

آنچه اما از ابتدای تیرماه جاری برای عموم افراد نگران کننده و شگفت انگیز است، اعمال خاموشی های چندساعته و چند نوبته در طول روز و حتی قطع برق برای حدود 6 تا 8 ساعت در برخی کلان شهرها است. این مسئله نگرانی عمده ای برای مشترکین در پی داشته است و مسئولین امر نیز توضیح مشخصی در این باره ارائه نداده اند و تنها خواهان صرفه جویی در مصرف برق توسط مشترکین هستند. برای اطلاع از جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 با ما باشید.

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400

با اوج گرفتن خاموشی های چند نوبته در کشور و عدم دسترسی به برق در ساعات زیادی از روز، بار دیگر اذهان مشترکین بر علت قطعی برق متمرکز شده و بحث خاموشی ها در شبکه های اجتماعی بسیار داغ است. خاموشی های بلند مدت حالا مشکلات زیادی را سبب شده و سخنگوی صنعت برق در سخنانی توضیحاتی در این باره ارائه داده است. رجبی مشهدی چندی پیش و درباره خاموشی های طولانی مدت کلان شهرها گفته بود که علت خاموشی ها اوج گرفتن ناگهانی مصرف برق به تناسب افزایش دمای هواست.

رکورد مصرف برق کشور برابر با 66 هزارمگاوات است در شرایطی که تولید برق کشور در بهترین حالت برابر با 55 هزارمگاوات است. سخنگوی صنعت برق اینچنین ادامه داد:

هم ‌اکنون شاهد فاصله ۱۱ هزار مگاواتی تولید و مصرف برق هستیم که این میزان فاصله تولید و مصرف را باید با فعالیت‌ ها و برنامه ‌های جابجایی بار صنایع و مشترکان عمده پر کنیم یا اگر امکان ‌پذیر نباشد، ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.

رجبی مشهدی درباره عملکرد شبکه توزیع برق و فشار وارده بر تاسیسات برق کشور چنین گفت:

به‌منظور حفظ پایداری شبکه، رله ‌های فرکانسی به‌کار گرفته شده است و هنگامی که تراز تولید و مصرف از حد استاندارد فراتر رود و امکان کنترل مصرف وجود نداشته باشد، این رله ‌ها به‌صورت خودکار به‌کار افتاده و برق تعدادی از مشترکان را قطع می‌کنند.

آنطور که رجبی مشهدی می گوید در صورتی که رله های فرکانسی به درستی عمل نکنند، اعمال خاموشی های بیشتر الزامی می شود و در نتیجه این رله های فرکانسی برای حفظ پایداری شبکه برق ضروری است. او همچنین با اشاره به افزایش 14 درصدی مصرف برق در کشور گفت که در حال حاضر فشار بالایی بر تاسیسات شبکه برق وارد می شود و برای کاهش فشار همکاری مشترکین و صرفه جویی در مصرف برق ضروری است. او با اشاره به اینکه پیک مصرف برق در سالیان اخیر 58 هزارمگاوات بوده است گفت که این شکاف قابل جبران است.

در وضعیت فعلی مسئولان برق کشور با تکیه بر افزایش دمای هوا در کشور خواهان صرفه جویی 30 درصدی در مصرف برق و آب شده اند. بنابر آمارهای رسمی، نزدیک به 40 درصد مصرف برق کشور مربوط به وسایل سرمایشی است و در نتیجه صرفه جویی در مصرف برق ضروی است. سخنگوی صنعت برق همچنین با اشاره به کشف 3872 مرکز استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز گفت که این مراکز نزدیک به 570 مگاوات برق مصرف می کردند.

برنامه قطع برق 25 تیر 1400 ایلام

اطلاعات خاموشی استان ایلام نیز برای روز 25 تیر 1400 منتشر شده است که اطلاعات بیشتر را در ادامه به شما ارائه می کنیم. برای اطلاع از تقسیم بندی مناطق، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400
جدول زمان بندی قطعی برق امروز 25 تیر 1400

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 یزد

اطلاعات خاموشی استان یزد نیز به طور مدون برای امروز 25 تیر منتشر شده است. اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 25 تیر 1400 برای استان یزد را در ادامه بررسی کنید. برای دانلود فایل PDF این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 اصفهان

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفته است که تا سه هفته آینده که بر اساس این مصوبه صنایع، برق مصرفی را کاهش می‌دهند قطعی برق نخواهیم داشت. البته اگر حوادثی اتفاق افتد یا موارد اضطراری ایجاد شود ممکن است ناپایداری‌ها و قطعی‌های موقت در شبکه ایجاد شود. از این رو، برای دسترسی به ساعات خاموشی احتمالی به فایل PDF تقسیم بندی ناحیه‌ها، اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 شهرستان های اصفهان نیز توسط این شرکت به طور جداگانه منتشر شده است که می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.

برنامه قطع برق 25 تیر 1400 چهارمحال و بختیاری

شرکت توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، اطلاعات خاموشی این استان و شهرستان های تابعه آن را منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق چهارمحال و بختیاری مراجعه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 تیر 1400 استان فارس

اطلاعات خاموشی استان فارس نیز در قالب فایل اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 25 تیر 1400 برای این استان منتشر شده است. برای دانلود فایل PDF خاموشی‌های این استان در اینجا کلیک کنید. برای دسترسی به منطقه بندی و آدرس‌ها به سایت استان فارس مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 تیر 1400 کردستان

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 برای استان کردستان منتشر شده است که در ادامه می توانید آنرا بررسی کنید. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق کردستان مراجعه کنید

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 استان کرمان

جزئیات قطعی برق استان کرمان برای 25 تیر منتشر شده است. برای اطلاع از جدول خاموشی استان کرمان، می‌توانید به سایت شرکت توزیع برق استان کرمان مراجه کنید.

برنامه قطع برق 25 تیر 1400 خراسان شمالی

زمان بندی خاموشی استان خراسان شمالی برای روز 25 تیر 1400 توسط شرکت توزیع برق این استان منتشر شده است و شما می‌توانید در زیر آن را مشاهده نمایید.

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400
برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 تیر

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 25 تیر 1400 قزوین

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 25 تیر 1400 برای استان قزوین منتشر نشده است. برای پیگیری ساعات خاموشی این استان می‌توانید از صفحه زمان بندی قطع برق قزوین 1400 استفاده کنید.

جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 مازندران

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 25 تیر 1400 استان مازندران منتشر شده است. برای کسب اطلاع از خاموشی، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص جدول قطعی برق امروز 25 تیر 1400 چیست؟ نظرات خود را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر