همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 همه استان ها

با توجه به تغییرات روزانه برنامه زمان بندی قطع برق، اطلاع از جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 ضروری به نظر می رسد. برای جزئیات بیشتر با ما باشید.

فصل گرما همواره برای ما با خاموشی و قطعی برق مترادف بوده و هست اما اگر تابستان 1400 را سخت ترین تابستان سالیان اخیر بدانیم پر بیراه نگفته ایم! شاید گرمای هوا در این تابستان بیش از سال های گذشته نباشد، اما تداوم خشکسالی ها وضعیتی را در مصرف برق پدید آورده که کمتر مشابه سالیان گذشته است و معضل کمبود برق نیز عاملی شده در اعمال خاموشی های گسترده تر از همیشه.

این قطعی های این روزها مداوم و مکرر برق، به طور نامنظم و البته بی اطلاع قبلی از اواخر اردیبهشت آغاز شد. عدم اطلاع رسانی قبلی و اعمال خاموشی طولانی مدت اما اعتراضات و نگرانی های فراوانی را در پی داشت. در همین راستا بود که توانیر، شرکت های توزیع برق استانی را موظف به تدوین و ارائه جداول زمان بندی خاموشی برای هر استان کرد. این روزها دیگر همه ما پیگیر اخبار برای اطلاع از زمان خاموشی محل سکونت خود هستیم.

آنچه که در ارتباط با خاموشی ها مشکل ساز شده است اما اعمال خاموشی های چند نوبته و چند ساعته در کلان شهرها بود که نگرانی ها و مشکلات عدیده ای در پی داشت. اما دوباره وضعیت به ثباتی نسبی رسیده است. برای اطلاع از جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 با ما باشید.

جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400

اعمال خاموشی های طولانی مدت سراسری در کشور سبب شده تا مانند اوایل امر بار دیگر مسئله علت خاموشی ها مورد سوال باشد. این روزها بار دیگر بحث از عبب و البته پیامدهای احتمالی خاموشی ها در فضای مجازی رایج است. این خاموشی های چند نوبته برق اما سخنگوی صنعت برق را به واکنش و ارائه توضیحاتی واداشت.

رجبی مشهدی مدتی پیش از این و در ارتباط با علت خاموشی ها از اوج گرفتن ناگهانی مصرف برق در کشور گفت. درواقع حالا رکورد مصرف برق کشور 66 هزارمگاوات است حال آنکه اوج تولید برق کشور 55 هزارمگاوات اعلام شده است. سخنگوی صنعت برق در این باره گفت:

هم ‌اکنون شاهد فاصله ۱۱ هزار مگاواتی تولید و مصرف برق هستیم که این میزان فاصله تولید و مصرف را باید با فعالیت‌ ها و برنامه ‌های جابجایی بار صنایع و مشترکان عمده پر کنیم یا اگر امکان ‌پذیر نباشد، ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.

سخنگوی صنعت برق در ارتباط با عملکرد شبکه توزیع برق و کمبود برق کشور گفت:

به‌منظور حفظ پایداری شبکه، رله ‌های فرکانسی به‌کار گرفته شده است و هنگامی که تراز تولید و مصرف از حد استاندارد فراتر رود و امکان کنترل مصرف وجود نداشته باشد، این رله ‌ها به‌صورت خودکار به‌کار افتاده و برق تعدادی از مشترکان را قطع می‌کنند.

مطابق با اظهارات رجبی مشهدی، اعمال این رله های فرکانسی برای حفظ پایداری شبکه برق ضروری است و اگر این رله های فرکانسی به درستی عمل نکند، اعمال خاموشی های بیشتر را سبب می شود. او همچنین با اشاره به افزایش چهارده درصدی مصرف برق در کشور گفت که امروزه فشار بالایی بر تاسیسات شبکه برق وارد می شود و برای کاهش این فشار و حتی عدم اعمال خاموشی های زمان بندی شده، صرفه جویی در مصرف برق توسط مشترکین ضروری است. او با اشاره به اینکه پیک مصرف برق کشور در سال گذشته 58 هزارمگاوات بوده گفت که شکاف 11 هزار مگاواتی برق قابل جبران است.

مسئولین امر با تاکید بر افزایش دمای هوا از مردم خواستار کاهش 30 درصدی مصرف اب و برق شده اند. مطابق آمارهای رسمی، نزدیک به 40 درصد مصرف برق کشور مربوط به وسایل سرمایشی است و در نتیجه صرفه جویی برق ضرورت دارد. سخنگوی صنعت برق همچنین از کشف و توقیف 2872 مرکز ماینینگ غیرمجاز که 570 مگاوات برق مصرف می کردند خبر داد.

برنامه قطع برق 27 تیر 1400 ایلام

اطلاعات خاموشی استان ایلام نیز برای روز 28 تیر 1400 منتشر شده است که اطلاعات بیشتر را در ادامه به شما ارائه می کنیم. برای اطلاع از تقسیم بندی مناطق، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400
جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400

جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 یزد

اطلاعات خاموشی استان یزد نیز به طور مدون برای امروز 28 تیر منتشر شده است. اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 28 تیر 1400 برای استان یزد را در ادامه بررسی کنید. برای دانلود فایل PDF این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 اصفهان

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفته است که تا سه هفته آینده که بر اساس این مصوبه صنایع، برق مصرفی را کاهش می‌دهند قطعی برق نخواهیم داشت. البته اگر حوادثی اتفاق افتد یا موارد اضطراری ایجاد شود ممکن است ناپایداری‌ها و قطعی‌های موقت در شبکه ایجاد شود. از این رو، برای دسترسی به جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 شهرستان های اصفهان نیز توسط این شرکت به طور جداگانه منتشر شده است که می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.

برنامه قطع برق 28 تیر 1400 چهارمحال و بختیاری

شرکت توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، اطلاعات خاموشی این استان و شهرستان های تابعه آن را منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق چهارمحال و بختیاری مراجعه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 28 تیر 1400 استان فارس

اطلاعات خاموشی استان فارس نیز در قالب فایل اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 28 تیر 1400 برای این استان منتشر شده است. برای دانلود فایل PDF خاموشی‌های این استان در اینجا کلیک کنید. برای دسترسی به منطقه بندی و آدرس‌ها به سایت استان فارس مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 28 تیر 1400 کردستان

جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 برای استان کردستان منتشر شده است که در ادامه می توانید آنرا بررسی کنید. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق کردستان مراجعه کنید

جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 استان کرمان

جزئیات قطعی برق استان کرمان برای 28 تیر منتشر شده است. برای اطلاع از جدول خاموشی استان کرمان، می‌توانید به سایت شرکت توزیع برق استان کرمان مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 28 تیر 1400 قزوین

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 28 تیر 1400 برای استان قزوین منتشر نشده است. برای پیگیری ساعات خاموشی این استان می‌توانید از صفحه زمان بندی قطع برق قزوین 1400 استفاده کنید.

جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 مازندران

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 28 تیر 1400 استان مازندران منتشر شده است. برای کسب اطلاع از خاموشی، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 تهران

برنامه خاموشی های 28 تیر 1400 برای استان تهران و بخش های مختلف آن نیز ارائه شده است که جزئیات ان را از اینجا می توانید ببینید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص جدول قطعی برق امروز 28 تیر 1400 چیست؟ نظرات خود را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر