همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 همه استان ها

قطعی برق در این روزهای گرم به یکی از مشکلات جدی مردم تبدیل شده است. از این رو در ادامه جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 را بررسی می‌کنیم.

قطعی‌های برق تابستان امسال موجب شده در سراسر کشور با مشکلات عمده‌ای مواجه شویم و این تابستان را سخت‌ترین فصل گرما در این چند سال اخیر بدانیم. همینطور قطعی‌ های پی در پی برق در این هوای گرم باعث شده وضعیتی پیچیده و تقریبا غیرقابل تحمل به وجود بیاید.

هرچند قطعی برق در کشور موضوع جدیدی نیست و هر سال در فصل گرما در بعضی از ساعات روز قطعی برق رخ می‌داد اما آنچه موجب شده این موضوع غیر عادی جلوه کند این است که در سال 1400 مسئله آغاز خاموشی ها از اواخر اردیبهشت ماه شروع شد و البته این خاموشی‌ها نسبت به سال‌های گذشته بیشتر و طولانی‌تر هستند.

اوضاع زمانی بدتر می‌شود که بدانیم اوضاع کمبود برق در کشور به شدت جدی بوده و این خاموشی‌ها حالا حالاها ادامه دارد. از این رو، اگر بخواهیم اظهارات مسئولان مبنی بر بدتر شدن اوضاع در ماه مرداد را در نظر بگیریم، همچنان نیازمند جدول خاموشی برق خواهیم بود. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 همه استان ها را ارائه کنیم.

جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400

همه ما می‌دانیم از اواخر اردیبهشت امسال خاموشی‌های پی در پی در کلان شهرها رخ می‌داد و این اوضاع از ابتدای تیر ماه بسیار بدتر شده تا جایی که برخی شهرها حتی 8 ساعت از روز برق نداشتند. این مشکل مهم موجب شد کاربران زیادی تمایل داشته باشند بدانند این خاموشی ها از کجا آب می خورد.

به نظر می‌رسد امسال علاوه بر مسائل مربوط به خشکسالی و کاهش تولید برق، استخراج بیت کوین به صورت غیرقانونی و قانونی نیز موجب شده کمبود برق در کشور به شدت افزایش یابد.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق درباره علل خاموشی به مشکلاتی همچون اوج گرفتن ناگهانی مصرف برق به تناسب افزایش دمای هوا اشاره کرده بود. این روزها رکورد مصرف برق کشور بار دیگر جابجا شده به 66 هزارمگاوات رسیده است. رجبی مشهدی در رابطه با این موضوع می‌گوید:

هم ‌اکنون شاهد فاصله ۱۱ هزار مگاواتی تولید و مصرف برق هستیم که این میزان فاصله تولید و مصرف را باید با فعالیت‌ ها و برنامه ‌های جابجایی بار صنایع و مشترکان عمده پر کنیم یا اگر امکان ‌پذیر نباشد، ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.

رجبی مشهدی در ارتباط با عملکرد شبکه توزیع برق و کمبود برق کشور بیان کرد:

به‌منظور حفظ پایداری شبکه، رله ‌های فرکانسی به‌کار گرفته شده است و هنگامی که تراز تولید و مصرف از حد استاندارد فراتر رود و امکان کنترل مصرف وجود نداشته باشد، این رله ‌ها به‌صورت خودکار به‌کار افتاده و برق تعدادی از مشترکان را قطع می‌کنند.

سخنگوی صنعت برق اعمال این رله ای فرکانسی را برای حفظ پایداری شبکه برق کشور ضروری دانسته و بیان کرده است که اگر این رله ها به درستی عمل نکند، ممکن است خاموشی های بیشتری رخ دهد.

همچنین او با تاکید بر افزایش 14 درصدی مصرف برق در کشور گفته که فشار بالایی بر تاسیسات شبکه برق وارد می‌شود و به همین خاطر از مردم خواستار صرفه جویی در مصرف برق شده است.

مسئولین پیش از این نیز و همزمان با افزایش دمای هوا خواهان صرفه جویی حداقل 30 درصدی در مصرف آب و برق شده بودند. با توجه به آمارهای رسمی، در این روزها نزدیک به 40 درصد مصرف برق کشور مربوط به وسایل سرمایشی است و در نتیجه با صرفه جویی بیشتر می‌توان از خاموشی‌های بیشتر جلوگیری نمود.

جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 تهران

برنامه خاموشی های 30 تیر 1400 برای استان تهران و بخش های مختلف آن نیز ارائه شده است که جزئیات ان را از اینجا می توانید ببینید.

برنامه قطع برق 30 تیر 1400 ایلام

اطلاعات خاموشی استان ایلام نیز برای روز 30 تیر 1400 منتشر شده است که اطلاعات بیشتر را در ادامه به شما ارائه می کنیم. برای اطلاع از تقسیم بندی مناطق، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400
جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400

جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 یزد

اطلاعات خاموشی استان یزد نیز به طور مدون برای امروز 30 تیر منتشر شده است. اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 30 تیر 1400 برای استان یزد را در ادامه بررسی کنید. برای دانلود فایل PDF این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 اصفهان

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفته است که تا سه هفته آینده که بر اساس این مصوبه صنایع، برق مصرفی را کاهش می‌دهند قطعی برق نخواهیم داشت. البته اگر حوادثی اتفاق افتد یا موارد اضطراری ایجاد شود ممکن است ناپایداری‌ها و قطعی‌های موقت در شبکه ایجاد شود. از این رو، برای دسترسی به جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 شهرستان های اصفهان نیز توسط این شرکت به طور جداگانه منتشر شده است که می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.

برنامه قطع برق 30 تیر 1400 چهارمحال و بختیاری

شرکت توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، اطلاعات خاموشی این استان و شهرستان های تابعه آن را منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق چهارمحال و بختیاری مراجعه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 30 تیر 1400 استان فارس

اطلاعات خاموشی استان فارس نیز در قالب فایل اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 30 تیر 1400 برای این استان منتشر شده است. برای دانلود فایل PDF خاموشی‌های این استان در اینجا کلیک کنید. برای دسترسی به منطقه بندی و آدرس‌ها به سایت استان فارس مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 30 تیر 1400 کردستان

جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 برای استان کردستان منتشر شده است که در ادامه می توانید آنرا بررسی کنید. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق کردستان مراجعه کنید

جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 استان کرمان

جزئیات قطعی برق استان کرمان برای 30 تیر منتشر شده است. برای اطلاع از جدول خاموشی استان کرمان، می‌توانید به سایت شرکت توزیع برق استان کرمان مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 30 تیر 1400 قزوین

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 30 تیر 1400 برای استان قزوین منتشر نشده است. برای پیگیری ساعات خاموشی این استان می‌توانید از صفحه زمان بندی قطع برق قزوین 1400 استفاده کنید.

جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 مازندران

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 30 تیر 1400 استان مازندران منتشر شده است. برای کسب اطلاع از خاموشی، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص جدول قطعی برق امروز 30 تیر 1400 چیست؟ نظرات خود را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر