فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جدول قطعی برق امروز 1 مرداد 1400 همه استان ها

ماه پنجم 1400 نیز آغاز شد و احتمالا اوج خاموشی ها مربوط به مرداد خواهد بود. برای اطلاع از جزئیات جدول قطعی برق امروز 1 مرداد 1400 با ما باشید.

این روزها مسئله خاموشی ها همه مردم را به خود درگیر کرده است و بر همین اساس پیگیری زمان بندی خاموشی ها برای اطلاع از زمان قطع برق ضرورت دارد. روزهای گرم تابستان و شاید اوج گرمای سال مربوط به مرداد 1400 باشد.

کریپتال گلوبال

البته که مسئله قطعی های برق هیچگاه چیز عجیبی نبوده و نیست و در فصول گرم سال همواره برنامه های خاموشی اعمال می شده اند، اما امسال وضعیت از اواخر اردیبهشت ماه بحرانی شد و برنامه های خاموشی مرتبا اعمال شد.

روند اعمال خاموشی ها در طول خردادماه 1400 نیز شدت گرفت و حالا با پایان تیرماه وارد گرم ترین ایام سال شده ایم. امسال تداوم خشکسالی ها، کمبود سوخت نیروگاه ها و کاهش میزان تولید برق وضعیت دشواری برای شبکه تولید و توزیع برق پدید آورده و اعمال برنامه های خاموشی ضرورت دارد.

خاموشی های یک نوبته طول خردادماه در اوایل تیرماه ناگهان به خاموشی های چندساعته و چندنوبته بدل شدند. مسئولین صنعت برق کشور اما همچنان تنها از وضعیت بد و خراب تر شدن اوضاع در ادامه می گویند. در این وضعیت ما همچنان به جداول زمان بندی خاموشی نیازمندیم و بر این اساس در ادامه به جدول قطعی برق امروز 1 تیر 1400 خواهیم پرداخت.

جدول قطعی برق امروز 31 تیر 1400

بالطبع در جریان هستید که از اواخر اردیبهشت ماه 1400 خاموشی های پی در پی و منظم در کلان شهرهای ایران اعمال شده و می شود و حالا در اواسط تابستان اوضاع از همیشه دشوارتر شده است.

فارغ از مسائل مربوط به خشکسالی ها، کاهش میزان تولید برق و استخراج گسترده رمزارزها نیز که فرایند پرمصرفی محسوب می شوند، وضعیت برق را بیش از پیش پیچیده کرده است.

سخنگوی صنعت برق، مصطفی رجبی مشهدی، درباره علل خاموشی به مشکلاتی همچون اوج گرفتن ناگهانی مصرف برق به تناسب افزایش دمای هوا اشاره کرده بود. این روزها رکورد مصرف برق کشور بار دیگر جابجا شده به 66 هزارمگاوات رسیده است. رجبی مشهدی در رابطه با این موضوع می‌گوید:

هم ‌اکنون شاهد فاصله ۱۱ هزار مگاواتی تولید و مصرف برق هستیم که این میزان فاصله تولید و مصرف را باید با فعالیت‌ ها و برنامه ‌های جابجایی بار صنایع و مشترکان عمده پر کنیم یا اگر امکان ‌پذیر نباشد، ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.

سخنگوی صنعت برق در ارتباط با عملکرد شبکه توزیع برق و کمبود برق کشور بیان کرد:

به‌منظور حفظ پایداری شبکه، رله ‌های فرکانسی به‌کار گرفته شده است و هنگامی که تراز تولید و مصرف از حد استاندارد فراتر رود و امکان کنترل مصرف وجود نداشته باشد، این رله ‌ها به‌صورت خودکار به‌کار افتاده و برق تعدادی از مشترکان را قطع می‌کنند.

سخنگوی صنعت برق اعمال این رله های فرکانسی را بزای حفظ پایداری شبکه برق ضروری می داند و گفته اگر این رله ها به درستی اعمال نشود، ممکن است خاموشی های بیشتری رخ دهد.

همچنین او با تاکید بر افزایش 14 درصدی مصرف برق در کشور گفته که فشار بالایی بر تاسیسات شبکه برق وارد می‌شود و به همین خاطر از مردم خواستار صرفه جویی در مصرف برق شده است.

مسئولین پیش از این نیز و همزمان با افزایش دمای هوا خواهان صرفه جویی حداقل 30 درصدی در مصرف آب و برق شده بودند. با توجه به آمارهای رسمی، در این روزها نزدیک به 40 درصد مصرف برق کشور مربوط به وسایل سرمایشی است و در نتیجه با صرفه جویی بیشتر می‌توان از خاموشی‌های بیشتر جلوگیری نمود.

جدول قطعی برق امروز 1 مرداد 1400 یزد

اطلاعات خاموشی استان یزد نیز به طور مدون برای امروز 1 مرداد منتشر شده است. اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 1 مرداد 1400 برای استان یزد را در ادامه بررسی کنید. برای دانلود فایل PDF این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 1 مرداد 1400 اصفهان

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفته است که تا سه هفته آینده که بر اساس این مصوبه صنایع، برق مصرفی را کاهش می‌دهند قطعی برق نخواهیم داشت. البته اگر حوادثی اتفاق افتد یا موارد اضطراری ایجاد شود ممکن است ناپایداری‌ها و قطعی‌های موقت در شبکه ایجاد شود. از این رو، برای دسترسی به جدول قطعی برق امروز 1 مرداد 1400 شهرستان های اصفهان نیز توسط این شرکت به طور جداگانه منتشر شده است که می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.

برنامه قطع برق 1 مرداد 1400 چهارمحال و بختیاری

شرکت توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، اطلاعات خاموشی این استان و شهرستان های تابعه آن را منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق چهارمحال و بختیاری مراجعه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 1 مرداد 1400 استان فارس

اطلاعات خاموشی استان فارس نیز در قالب فایل اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 1 مرداد 1400 برای این استان منتشر شده است. برای دانلود فایل PDF خاموشی‌های این استان در اینجا کلیک کنید. برای دسترسی به منطقه بندی و آدرس‌ها به سایت استان فارس مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 1 مرداد 1400 کردستان

جدول قطعی برق امروز 1 مرداد 1400 برای استان کردستان منتشر شده است که در ادامه می توانید آنرا بررسی کنید. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق کردستان مراجعه کنید

جدول قطعی برق امروز 1 مرداد 1400 استان کرمان

جزئیات قطعی برق استان کرمان برای 1 مرداد منتشر شده است. برای اطلاع از جدول خاموشی استان کرمان، می‌توانید به سایت شرکت توزیع برق استان کرمان مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 1 مرداد 1400 قزوین

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 1 مرداد 1400 برای استان قزوین منتشر نشده است. برای پیگیری ساعات خاموشی این استان می‌توانید از صفحه زمان بندی قطع برق قزوین 1400 استفاده کنید.

جدول قطعی برق امروز 1 مرداد 1400 مازندران

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 1 مرداد 1400 استان مازندران منتشر شده است. برای کسب اطلاع از خاموشی، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص جدول قطعی برق امروز 1 مرداد 1400 چیست؟ نظرات خود را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر