همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 همه استان ها

همزمان با ورود به ماه پنجم سال، همچنان مسئله خاموشی ها دامنگیر کشور است و بر همین اساس در ادامه به جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 خواهیم پرداخت.

این روزها دیگر مسئله خاموشی های برق، حتی از نوع چندساعته، چند نوبته و بدون اطلاع رسانی قبلی اش دیگر برای هیچ کس در سراسر کشور عجیب و غریب نیست!

البته که پذیرش این خاموشی ها و این نوع از اعمال قطعی برق از ابتدای امر، یعنی اواخر اردیبهشت ماه کمی برای مردم دشوار بود، اما حالا دیگر همه هر روزه جداول خاموشی برق را بالا و پایین می کنند تا از زمان خاموشی برق محل سکونت یا کار خود مطلع شوند.

البته طبیعتا می دانید که مسئله خاموشی ها به نوبه خود به هیچ وجه عجیب نیست و در فصول گرم سال همواره برنامه های خاموشی منظم یا غیرمنظم اعمال شده و می شوند. اما وضعیت بحرانی برق امسال خود را از اواخر اردیبهشت ماه نشان داد.

روند اعمال خاموشی ها حالا در ماه های چهارم و پنجم سال 1400 اوج گرفته و وضعیت حتی از قبل هم بدتر شده است. امسال و با تدوام خشکسالی ها، کمبود سوخت نیروگاه ها و کاهش میزان تولید برق در کشور، اعمال خاموشی ها از قبل ضروری تر گشته و شبکه برق تحت فشار بالایی است.

مسئولین صنعت برق در اوایل تیرماه از بدتر شدن وضعیت و اوج گرفتن مصرف برق در کشور گفتند و مانند همیشه خواهان صرفه جویی در مصرف برق کشور شدند. در ادامه این نوشتار جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 را بررسی خواهیم کرد.

جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400

سخنگوی صنعت برق در رابطه با وضعیت پیشآمد کرده در کشور و در گفتگویی درباره خاموشی ها گفت که در حال حاضر وضعیت شبکه برق کشور وضعیت باثباتی است و نیروگاه های حرارتی با حداکثر ظرفیت در  حال کار هستند. به طوری که رکورد پیک روزانه بیش از 50 هزار مگاوات در نیروگاه های حرارتی به ثبت رسیده است. وی افزود:

همچنان نیروگاه‌های برق آبی با محدودیت تولید مواجه هستند، اکنون هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای در هیچ نقطه کشور نداریم و هیچ محدودیتی برای تأمین برق مشترکان حوزه‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی از طریق خاموشی اعمال نشده است.

سخنگوی صنعت برق ایران گفت:

صادرات برق اکنون در وضعیت حداقلی و کمتر از ۱۰۰ مگاوات بوده و بیش از ۵۰۰ مگاوات برق نیز از طریق واردات تأمین می‌شود.

رجبی مشهدی اضافه کرد:

پیش بینی می‌شود که از روز دوشنبه با افزایش دما در کشور رو به رو بوده و مصرف برق افزایش قابل توجهی داشته و به عدد بیش از ۶۴ هزار مگاوات در روز برسد بنابراین لازم است مشترکان و مردم بیش از پیش در این روزها در مصرف برق صرفه‌ جویی کنند.

رجبی مشهدی در ارتباط با سخنان آقای اردکانیان وزیر نیرو که گفته بود دیگر قطعی برق نخواهیم داشت، گفت که آقای اردکانیان گفته از روز دوشنبه که هوا گرم تر می شود، مردم باید بیشتر همکاری کنند تا امکان تامین آسایش مشترکان فراهم شود و برخی رسانه ها با سوبرداشت از این صحبت ها، تیتر زده اند که از دوشنبه خاموشی نداریم. سخنگوی صنعت برق کشور گفت:

اکنون ۱۰ روز است خاموشی برنامه‌ریزی شده در هیچ جای کشور نداشته‌ایم و اگر خاموشی اعمال شده، ناشی از حوادث شبکه‌ای بوده است و اگر همکاری مردم از دوشنبه به بعد نیز ادامه یابد در صورت امکان بدون خاموشی و یا با حداقل میزان خاموشی رو به رو خواهیم بود.

سخنگوی صنعت برق همچنین با اشاره به این مهم که میزان مصرف برق هر استان بر اساس جمعیت و میزان صنایع مستقر، متغیر است، گفت بر این اساس منطقه تهران و استان تهران با توجه به جمعیت و صنایع بیشترین مصرف را در حال حاضر داشته و پس از آن استان خوزستان از نظر میزان مصرف برق در جایگاه دوم در کشور قرار دارد. وی تصریح کرد:

همچنین استان‌های خراسان شمالی و اردبیل به دلیل جمعیت و مساحت کمتر، کمترین میزان مصرف برق در کل کشور را دارند.

جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 یزد

اطلاعات خاموشی استان یزد نیز به طور مدون برای امروز 2 مرداد منتشر شده است. اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 2 مرداد 1400 برای استان یزد را در ادامه بررسی کنید. برای دانلود فایل PDF این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 اصفهان

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفته است که تا سه هفته آینده که بر اساس این مصوبه صنایع، برق مصرفی را کاهش می‌دهند قطعی برق نخواهیم داشت. البته اگر حوادثی اتفاق افتد یا موارد اضطراری ایجاد شود ممکن است ناپایداری‌ها و قطعی‌های موقت در شبکه ایجاد شود. از این رو، برای دسترسی به جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 شهرستان های اصفهان نیز توسط این شرکت به طور جداگانه منتشر شده است که می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.

برنامه قطع برق 2 مرداد 1400 چهارمحال و بختیاری

شرکت توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، اطلاعات خاموشی این استان و شهرستان های تابعه آن را منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق چهارمحال و بختیاری مراجعه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 2 مرداد 1400 استان فارس

اطلاعات خاموشی استان فارس نیز در قالب فایل اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 2 مرداد 1400 برای این استان منتشر شده است. برای دانلود فایل PDF خاموشی‌های این استان در اینجا کلیک کنید. برای دسترسی به منطقه بندی و آدرس‌ها به سایت استان فارس مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 2 مرداد 1400 کردستان

جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 برای استان کردستان منتشر شده است که در ادامه می توانید آنرا بررسی کنید. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق کردستان مراجعه کنید

جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 استان کرمان

جزئیات قطعی برق استان کرمان برای 2 مرداد منتشر شده است. برای اطلاع از جدول خاموشی استان کرمان، می‌توانید به سایت شرکت توزیع برق استان کرمان مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 2 مرداد 1400 قزوین

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 2 مرداد 1400 برای استان قزوین منتشر نشده است. برای پیگیری ساعات خاموشی این استان می‌توانید از صفحه زمان بندی قطع برق قزوین 1400 استفاده کنید.

جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 مازندران

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 2 مرداد 1400 استان مازندران منتشر شده است. برای کسب اطلاع از خاموشی، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص جدول قطعی برق امروز 2 مرداد 1400 چیست؟ نظرات خود را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر