همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 همه استان ها

متناسب با ورود به گرم ترین ایام سال، اطلاع از زمان بندی خاموشی ها اهمیت زیادی دارد. بر همین اساس در اینجا به جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 می پردازیم.

در مدت اخیر مسئله خاموشی ها به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره همه ما بدل شده است. اما گویی برای چند روز و حتی شاید طول مردادماه باید به خاموشی های چند نوبته و چندساعته عادت کنیم.

خاموشی های عجیب و غریب 1400، از اواخر اردیبهشت ماه و با توجه به وضعیت خشکسالی ها و کاهش تولید برق در کشور آغاز شد و به تدریج رو به سوی بدتر شدن نهاد. وضعیتی که در طول خردادماه ثابت بود و نهایتا در تیر ماه به اوج خود رسید و برنامه های چند ساعته و چند نوبته خاموشی در بسیاری از کلان شهرها اعمال شد.

حال بعد از مدتی خاموشی های بدون برنامه ریزی، بار دیگر وضعیت به ثبات نسبی رسیده و برنامه های یک نوبته خاموشی به جای خود بازگشته است. البته که سخنگوی صنعت برق وعده بدتر شدن اوضاع در طول هفته های اول و دوم مردادماه را داده است. آنچه مشخص است اینکه وضعیت برق در سال 1400 بسیار بدتر از سالیان گذشته است و شاید علت آن را نیز باید توامان شدن مسئله کاهش تولید برق با استخراج رمزارزها دانست.

کمبود سوخت نیروگاه ها، کاهش ذخیره آب سدها، گرمای هوا و البته استخراج رمزارزها همه دست به دست هم داده اند تا وضعیت سختی را بگذرانیم. اما در ادامه به جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 خواهیم پرداخت.

جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400

مصطفی رجبی مشهدی در ارتباط با وضعیت پیش آمده در کشور و در گفتگویی درباره علت خاموشی ها گفت که در حال حاضر وضعیت شکه برق کشور وضعیت باثباتی است و نیروگاه های حرارتی با نهایت ظرفیت در حال کار هستند و حتی رکورد پیک روزانه 50 هزارمگاوات را به ثبت رسانده اند. وی افزود:

همچنان نیروگاه‌های برق آبی با محدودیت تولید مواجه هستند، اکنون هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای در هیچ نقطه کشور نداریم و هیچ محدودیتی برای تأمین برق مشترکان حوزه‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی از طریق خاموشی اعمال نشده است.

سخنگوی صنعت برق ایران گفت:

صادرات برق اکنون در وضعیت حداقلی و کمتر از ۱۰۰ مگاوات بوده و بیش از ۵۰۰ مگاوات برق نیز از طریق واردات تأمین می‌شود.

رجبی مشهدی اضافه کرد:

پیش بینی می‌شود که از روز دوشنبه با افزایش دما در کشور رو به رو بوده و مصرف برق افزایش قابل توجهی داشته و به عدد بیش از ۶۴ هزار مگاوات در روز برسد بنابراین لازم است مشترکان و مردم بیش از پیش در این روزها در مصرف برق صرفه‌ جویی کنند.

سخنگوی صنعت برق در واکنش به سخنان وزیر نیرو که گفته بود از هفته جاری دیگر قطعی برق نداریم گفت که از صحبت های وزیر نیرو سوبرداشت شده است و مقصود او این بوده که با همکاری مردم امکان تامین آسایش برای مشترکان فراهم خواهد شد. سخنگوی صنعت برق در این باره گفته بود:

اکنون ۱۰ روز است خاموشی برنامه‌ریزی شده در هیچ جای کشور نداشته‌ایم و اگر خاموشی اعمال شده، ناشی از حوادث شبکه‌ای بوده است و اگر همکاری مردم از دوشنبه به بعد نیز ادامه یابد در صورت امکان بدون خاموشی و یا با حداقل میزان خاموشی رو به رو خواهیم بود.

او همچنین با اشاره به این مهم که میزان مصرف برق در هر استان بنابر جمعیت و میزان صنایع آن استان متغیر است گفت که بر همین مبنا استان و منطقه تهران با توجه به جمعیت و صنایع مستقر در این استان، بیشترین میزان مصرف برق را دارد. او تصریح کرد:

همچنین استان‌های خراسان شمالی و اردبیل به دلیل جمعیت و مساحت کمتر، کمترین میزان مصرف برق در کل کشور را دارند.

جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 تهران

شرکت توزیع نیروی برق استان تهران اطلاعات زمان بندی خاموشی استان تهران را برای روز 3 مرداد منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 یزد

اطلاعات خاموشی استان یزد نیز به طور مدون برای امروز 3 مرداد منتشر شده است. اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 2 مرداد 1400 برای استان یزد را در ادامه بررسی کنید. برای دانلود فایل PDF این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 اصفهان

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفته است که تا سه هفته آینده که بر اساس این مصوبه صنایع، برق مصرفی را کاهش می‌دهند قطعی برق نخواهیم داشت. البته اگر حوادثی اتفاق افتد یا موارد اضطراری ایجاد شود ممکن است ناپایداری‌ها و قطعی‌های موقت در شبکه ایجاد شود. از این رو، برای دسترسی به جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 شهرستان های اصفهان نیز توسط این شرکت به طور جداگانه منتشر شده است که می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.

برنامه قطع برق 3 مرداد 1400 چهارمحال و بختیاری

شرکت توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، اطلاعات خاموشی این استان و شهرستان های تابعه آن را منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق چهارمحال و بختیاری مراجعه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 3 مرداد 1400 استان فارس

اطلاعات خاموشی استان فارس نیز در قالب فایل اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 3 مرداد 1400 برای این استان منتشر شده است. برای دانلود فایل PDF خاموشی‌های این استان در اینجا کلیک کنید. برای دسترسی به منطقه بندی و آدرس‌ها به سایت استان فارس مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 3 مرداد 1400 کردستان

جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 برای استان کردستان منتشر شده است که در ادامه می توانید آنرا بررسی کنید. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق کردستان مراجعه کنید

جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 استان کرمان

جزئیات قطعی برق استان کرمان برای 3 مرداد منتشر شده است. برای اطلاع از جدول خاموشی استان کرمان، می‌توانید به سایت شرکت توزیع برق استان کرمان مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 3 مرداد 1400 قزوین

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 3 مرداد 1400 برای استان قزوین منتشر نشده است. برای پیگیری ساعات خاموشی این استان می‌توانید از صفحه زمان بندی قطع برق قزوین 1400 استفاده کنید.

جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 مازندران

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 3 مرداد 1400 استان مازندران منتشر شده است. برای کسب اطلاع از خاموشی، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص جدول قطعی برق امروز 3 مرداد 1400 چیست؟ نظرات خود را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر