فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 همه استان ها

در ماه پنجم از سال 1400 همچنان خاموشی ها معضل اساسی عموم افراد است. در این نوشتار جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 را با جزئیات ارائه می کنیم.

از ابتدای سال 1400 و یا حتی اگر دقیق تر بگوییم، در طول زمستان 99، مسئله کمبود برق به معضلی اساسی در کشور بدل شد. اگرچه در طول زمستان و ماه های اول سال 1400 خاموشی ها به طور منقطع و گاه و بیگاه اعمال می شد، از اواخر اردیبهشت ماه 1400 خاموشی ها به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی روزانه ما بدل شد.

کریپتال گلوبال

مسئله خاموشی ها در طول خرداد ماه قوت بیشتری به خود گرفت و در طول تیرماه نیز وضعیتی به مراتب بدتر از همیشه از خود نشان داد، به طوری که خاموشی هایی چندساعته و چندنوبته در بسیاری از کلان شهرها اعمال شد و مشکلات عمده ای پدید آورد.

مسئله خاموشی ها و تداوم خشکسالی سالیان اخیر پیوندی ناگسستنی باهم دارند. بر این ها اگر موضوع کمبود سوخت نیروگاه های حرارتی و کاهش چشمگیر تولید در نیروگاه های برق آبی را بیفزاییم، وضعیت از قبل نیز دشوارتر می شود. خاموشی ها حال، بخشی از زندگی روزمره ماست.

حال اما بعد از مدتی خاموشی های بدون برنامه ریزی، وضعیت خاموشی ها به ثباتی نسبتی رسیده است و برنامه های منظم و روزانه خاموشی از سر گرفته شده است. سخنگوی صنعت برق اما مردادماه را اوج مصرف برق کشور و احتمالا اوج برنامه های خاموشی دانسته بود.

معضل خاموشی ها نشان میدهد 1400 دشوارترین سال کشور به لحاظ مصرف برق است و علت آن نیز باید توامان شدن مسئله کمبود تولید برق با استخراج رمزارزها و البته تداوم خشکسالی ها باشد. در ادامه با جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 با ما باشید.

جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400

سخنگوی صنعت برق که این روزها فردی مشهور و شناخته شده است، در ارتباط با وضعیت پیش آمده در ابتدای تیرماه و خاموشی های چندساعته در گفتگویی درباره علت خاموشی های برق گفت که در حال حاضر وضعیت شبکه برق کشور وضع باثباتی است و نیروگاه های حرارتی با نهایت ظرفیت در حال کارند و حتی پیک روازنه 50 هزارمگاوات را نیز ثبت کرده اند. او افزود:

همچنان نیروگاه‌های برق آبی با محدودیت تولید مواجه هستند، اکنون هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای در هیچ نقطه کشور نداریم و هیچ محدودیتی برای تأمین برق مشترکان حوزه‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی از طریق خاموشی اعمال نشده است.

رجبی مشهدی گفت:

صادرات برق اکنون در وضعیت حداقلی و کمتر از ۱۰۰ مگاوات بوده و بیش از ۵۰۰ مگاوات برق نیز از طریق واردات تأمین می‌شود.

سخنگوی صنعت برق اضافه کرد:

پیش بینی می‌شود که از روز دوشنبه با افزایش دما در کشور رو به رو بوده و مصرف برق افزایش قابل توجهی داشته و به عدد بیش از ۶۴ هزار مگاوات در روز برسد بنابراین لازم است مشترکان و مردم بیش از پیش در این روزها در مصرف برق صرفه‌ جویی کنند.

رجبی مشهدی همچنین در واکنش به اظهارات اردکانیان وزیر نیرو که گفته بود از این هفته قطعی برق نخواهیم داشت، گفت که این سوبرداشتی از صحبت های وزیر نیرو بوده است و مقصود وی این بوده که در صورت همکاری مردم، امکان تامین آسایش برای مشترکین فراهم خواهد شد. او در این باره افزود:

اکنون ۱۰ روز است خاموشی برنامه‌ریزی شده در هیچ جای کشور نداشته‌ایم و اگر خاموشی اعمال شده، ناشی از حوادث شبکه‌ای بوده است و اگر همکاری مردم از دوشنبه به بعد نیز ادامه یابد در صورت امکان بدون خاموشی و یا با حداقل میزان خاموشی رو به رو خواهیم بود.

او همچنین با اشاره به این مهم که میزان مصرف برق در هر استان بنابر جمعیت و میزان صنایع آن استان متغیر است گفت که بر همین مبنا استان و منطقه تهران با توجه به جمعیت و صنایع مستقر در این استان، بیشترین میزان مصرف برق را دارد. او تصریح کرد:

همچنین استان‌های خراسان شمالی و اردبیل به دلیل جمعیت و مساحت کمتر، کمترین میزان مصرف برق در کل کشور را دارند.

جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 تهران

شرکت توزیع نیروی برق استان تهران اطلاعات زمان بندی خاموشی استان تهران را برای روز 4 مرداد منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 یزد

اطلاعات خاموشی استان یزد نیز به طور مدون برای امروز 4 مرداد منتشر شده است. اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 4 مرداد 1400 برای استان یزد را در ادامه بررسی کنید. برای دانلود فایل PDF این برنامه اینجا کلیک کنید.

جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 اصفهان

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفته است که تا سه هفته آینده که بر اساس این مصوبه صنایع، برق مصرفی را کاهش می‌دهند قطعی برق نخواهیم داشت. البته اگر حوادثی اتفاق افتد یا موارد اضطراری ایجاد شود ممکن است ناپایداری‌ها و قطعی‌های موقت در شبکه ایجاد شود. از این رو، برای دسترسی به جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 شهرستان های اصفهان نیز توسط این شرکت به طور جداگانه منتشر شده است که می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.

برنامه قطع برق 4 مرداد 1400 چهارمحال و بختیاری

شرکت توزیع برق استان چهارمحال و بختیاری، اطلاعات خاموشی این استان و شهرستان های تابعه آن را منتشر کرده است. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق چهارمحال و بختیاری مراجعه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 4 مرداد 1400 استان فارس

اطلاعات خاموشی استان فارس نیز در قالب فایل اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 4 مرداد 1400 برای این استان منتشر شده است. برای دانلود فایل PDF خاموشی‌های این استان در اینجا کلیک کنید. برای دسترسی به منطقه بندی و آدرس‌ها به سایت استان فارس مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 4 مرداد 1400 کردستان

جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 برای استان کردستان منتشر شده است که در ادامه می توانید آنرا بررسی کنید. برای اطلاع از این برنامه به این صفحه در سایت توزیع برق کردستان مراجعه کنید

جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 استان کرمان

جزئیات قطعی برق استان کرمان برای 4 مرداد منتشر شده است. برای اطلاع از جدول خاموشی استان کرمان، می‌توانید به سایت شرکت توزیع برق استان کرمان مراجه کنید.

برنامه زمان بندی خاموشی های امروز 4 مرداد 1400 قزوین

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 4 مرداد 1400 برای استان قزوین منتشر نشده است. برای پیگیری ساعات خاموشی این استان می‌توانید از صفحه زمان بندی قطع برق قزوین 1400 استفاده کنید.

جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 مازندران

اطلاعات زمان بندی خاموشی امروز 4 مرداد 1400 استان مازندران منتشر شده است. برای کسب اطلاع از خاموشی، فایل PDF را از اینجا دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص جدول قطعی برق امروز 4 مرداد 1400 چیست؟ نظرات خود را در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر