آرون گروپس


خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

لیست قیمت محصولات سایپا امروز 16 فروردین 1401

قیمت سایپا امروز 16 فروردین پس از پایان تعطیلی‌ها تغییر چندانی نداشت. اما با توجه به حذف مصوبه واردات خودرو در بودجه 1401، پیش‌بینی می‌شود که قیمت خودرو در هفته‌ها و ماه‌های آینده، افزایش پیدا کنند. در ادامه این مطلب، لیست قیمت محصولات سایپا امروز 16 فروردین 1401 را بررسی کنیم؛ با تکراتو همراه شوید.

قیمت روز سایپا با توجه به عوامل مختلفی مثل نوسانات نرخ ارز، افزایش و کاهش عرضه خودرو و تصمیمات ناگهانی در بازار خودرو، تقریبا هر روز دستخوش تغییراتی می‌شود. در بهمن ماه گذشته اعلام شد که خودروسازان، مالیات خودروهای سبز را قبل از عرضه در نظر بگیرند و این تصمیم باعث شد که قیمت خودروهای داخلی از 2 تا 10 میلیون تومان افزایش یابد. از طرف دیگر، قیمت خودروهای صفر هم با توجه به مدل، سال تولید، آپشن‌ها و همچنین بازار رقابتی تعیین می‌شود.

آبان تتر

در مجموع، هرگونه تلاطم در بازار بر قیمت روز سایپا تاثیر می‌گذارد و به همین دلیل، لیست قیمت محصولات سایپا به‌صورت میانگین قیمت تعیین می‌شود. در این مطلب، لیست قیمت محصولات سایپا امروز 16 فروردین 1401 را با در نظر داشتن میانگین قیمت نمایندگی‌ها و بازار آزاد بررسی می‌کنیم.

لیست قیمت محصولات سایپا امروز 16 فروردین 1401

لیست قیمت محصولات سایپا امروز 16 فروردین 1401

تحلیل روزانه قیمت خودرو

بازار خودرو در نیمه دوم سال 1400 روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. نوسانات دائمی نرخ ارز تنها یکی از عواملی بود که قیمت روز محصولات سایپا را تحت تاثیر قرار می‌داد. سردرگمی از بابت نتیجه برجام و همچنین واردات خودروهای جدید چینی هم از دیگر دلایلی بود که مشتریان خرید و فروش خودرو را بلاتکلیف می‌کرد.

اما با توجه به خبر حذف مصوبه واردات خودرو، احتمالا بازار خودرو رنگ آرامش را به خود نخواهد دید. مجلس در اسفند ماه گذشته به دولت اجازه داده بود که 96 هزار دستگاه خودرو و ماشین آلات را در سال 1401 وار کند و سهم خودروهای سواری، 70 هزار خودرو در نظر گرفته شده بود.

مدیر روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه در این باره توضیح داده است که کنار گذاشتن بند مربوط به 70 هزار خودروی سواری،‌ پیش از ابلاغ بودجه 1401 انجام شده و دولت در این میان مسئولیتی ندارد. او مدعی است که دلیل این کار را باید از مجلس، شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت پیگیری کرد.

اینطور که به نظر می‌رسد، بازار متلاطم خودرو آرام نمی‌گیرد.

سوالات متداول

استعلام قیمت خودروهای صفر چگونه است؟

استعلام قیمت روز محصولات سایپا براساس بررسی کارشناسان خودرو از نمایندگی‌ها و استعلام بازار انجام شده و سپس در سایت منتشر می‌شود.

قرعه کشی ایران خودرو و سایپا در سال 1401 چه زمانی انجام می‌شود؟

وزیر صمت در این‌باره توضیح داده قرعه کشی خودرو در سال 1401حذف خواهد شد، زیرا تقاضای خودرو در ایران یک میلیون و پانصد هزار دستگاه است اما تولید امسال حدود یک میلیون دستگاه است. پس ما پانصد هزار دستگاه کمبود عرضه داریم، این کمبود در سال آینده متناسب با برنامه افزایش تولید، جبران خواهد شد و به تناسب با تقاضا عرضه وجود خواهد داشت و این قرعه کشی‌ها از ابتدای سال 1401 حذف خواهد شد.

یبشتر بخوانید:

نظر شما درباره قیمت روز سایپا چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    سلام کوییک اس پیش فروش موعد تحویل ابان(تکمیل وجه و احراز آبان) رو هنوز فاکتور نکردن زنگ میزنیم میگن منتظر باشید بعد گذشت حدود ۵ ماه

    پاسخ