اکسکوینو

مسابقه هفتگی تکراتو و فیگار در اینستاگرام
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 2 اردیبهشت 1401

در طول روزهای پیشین قیمت روز محصولات ایران خودرو در برخی از محصولات این شرکت خودرو سازی دچار افزایش قابل مشاهده‌ای شده است این در حالی است که مابقی خودروهای ایران خودرو شامل افزایش قیمت نشده‌اند و در ثابت مانده‌اند.  قیمت ایران خودرو امروز 2 اردیبهشت روند روزهای گذشته را طی کرده و با اختلاف جزئی نسبت یه روزهای گذشته در بازار آزاد معامله شده است. با توجه به قانون حذف مصوبه واردات خودرو در بودجه سال 1401 که توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، پیش‌بینی می‌شود که قیمت خودروهای ایران خودرو در هفته‌ها و ماه‌های آینده، دچار شیب تند افزایش شود. با تکراتو همراه باشید تا به بررسی لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 2 اردیبهشت 1401 بپردازیم.

قیمت روز محصولات ایران خودرو وابسته به عوامل مختلفی در کشور است، این عوامل نه تنها بر روی محصولات ایران خودرو اثر می‌گذارند بلکه بازار دیگر شرکت‌های خودروسازی ایرانی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند. از مهم‌ترین عوامل موثر بر تغییر نرخ قیمت خودرو در بازار آزاد و دولتی ایران می‌توانیم به نوسانات نرخ ارز و دلار و افزایش یا کاهش عرضه خودرو توسط شرکت‌های دولتی و همچنین تصمیمات ناگهانی مسئولین در حیطه بازار خودرو اشاره کرد.

قیمت روز گوشی های بازار ایران

با توجه به قانون لغو واردات خودرو تا پایان امسال، که چندی پیش توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید می‌توان تاثیر این مصوبه بر تغییر قیمت روزانه خودرو را مشاهده کرد. اخیرا با افزایش نرخ دلار، حذف ارز ترجیحی و همچنین قانون اخذ مالیات بر نقل و انتقال خودرو، شاهد افزایش قیمت روز محصولات ایران خودرو بوده‌ایم و به نظر می‌رسد که این روند در روزها و هفته‌های آتی همچنان ادامه داشته باشد.

به طور کلی هر گونه کشش قیمتی و نوسانات موجود در بازار بر تغییر قیمت خودرو تاثیر گذار است و توان خرید مردم به سطح پایینی می‌رساند. در ادامه، لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 2 اردیبهشت 1401 را با در نظر داشتن میانگین قیمت نمایندگی‌ها و بازار آزاد در ایران بررسی می‌کنیم.

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 2 اردیبهشت 1401

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 2 اردیبهشت 1401

تحلیل روزانه قیمت خودرو

متاسفانه کشور ما طی سال‌های گذشته روزهای آرامی را به لحاظ نوسانات قیمت به خود ندیده است، بازار خودرو در ایران همچون دیگر محصولات صنعتی دچار فراز و نشیب‌های بسیاری است، این تغیییرات قیمتی بشدت توان خرید مردم را در همه زمینه‌ها پایین آورده است. مشکل عمده این بازار مشخص نبودن نرخ ارز و عدم آزاد کردن قانون ورود خودروهای خارجی و وارداتی است. اما عاملی که تاثیر بیشتری نسبت به مابقی عوامل بر این بازار می‌گذارد نوسانات دائمی نرخ ارز است. سردرگمی از بابت نتیجه برجام و همچنین واردات خودروهای جدید چینی هم از جمله دلایلی بوده که مشتریان و حتی عرضه کنندگان خرید و فروش خودرو را نسبت به خرید و عرضه این محصولات بی‌رغبت و بلاتکلیف می‌کند.

مجلس در اسفند ماه سال گذشته به دولت اجازه داده بود که 96 هزار دستگاه خودرو و ماشین آلات را در سال 1401 وارد بازار کند و سهم خودروهای سواری، 70 هزار خودرو در نظر گرفته شده بود. اما با توجه به خبر حذف مصوبه واردات خودرو، احتمالا خودروهای تحویلی با قیمت بالاتری عرضه شوند.

قرار است که امسال اختلاف قیمتی بین بازار آزاد و کارخانه حذف شود و بازار خودرو به تعادل و آرامشی نسبتا پایدار برسد این در حالی است که قرار است سالانه 750 هزار دستگاه خودرو به بازار اضافه شود، با این اوصاف در ماه‌های آتی شاهد کاهش قیمتی خودرو هستیم.

شرکت‌های خودرو سازی تنها راه آسان پیش روی مشتریان را خرید محصولات به صورت قرعه کشی گذاشته‌اند تا افرادی که توان خرید خودرو در بازار آزاد را ندارند بتوانند در زمان یک ساله مبلغ اعلام شده را پرداخت کنند.

سال گذشته مدیران شرکت‌های خودرو سازی تصمیم گرفتند که محصولا خود را گران کنند. گفته می‌شود با افزایش هزینه‌های تولید و نرخ ارز، قیمت خودرو در امسال 20 درصد افزایش یابد.

سوالات متداول

تحویل یک ماهه خودروهای ایران خودرو به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

به مادران دارای دو فرزند و بیشتر که فرزند دوم یا مابعد آن‌ها، پس از تاریخ فوق متولد شده باشند، خودروهای ایران خودرو به دلخواه به این افراد تعلق می‌گیرد.

استعلام قیمت خودروهای صفر چگونه است؟

استعلام قیمت روز محصولات ایران خودرو براساس بررسی کارشناسان خودرو از نمایندگی‌ها و استعلام بازار انجام شده و سپس در سایت منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 2 اردیبهشت 1401 چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر