اکسکوینو

مسابقه هفتگی تکراتو و فیگار در اینستاگرام
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 5 اردیبهشت 1401

قیمت روز محصولات ایران خودرو با توجه به عوامل مختلف و گوناگونی در کشور تعیین می شود. در روزهای گذشته برخی از محصولات ایران خودرو شاهد افزایش بوده‌اند اما در برخی از خودروهای این شرکت شاهد ثبات و کاهش نرخ قیمتی نیز بوده‌ایم. سال گذشته در مجلس شورای اسلامی قانون  حذف مصوبه واردات خودرو به تصویب رسید با اجرایی شدن این قانون در سال 1401 شاهد افزایش بی سابقه قیمت‌های خودرو خواهیم بود. با تکراتو همراه باشید تا به بررسی لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 5 اردیبهشت 1401 بپردازیم.

قیمت ایران خودرو امروز 5 اردیبهشت همانند روزها و هفته‌های گذشته بوده است و با اختلاف جزئی و محسوسی در بازار آزاد معامله شده است. قیمت روز محصولات ایران خودرو می‌تواند تاثیری بر قیمت دیگر خودروهای شرکت‌ سازی در ایران بگذارد. عوامل موثر بر تغییر نرخ قیمت خودرو در بازار آزاد و دولتی ایران مختلف است از بین این عوامل می‌توانیم به مهم‌ترین معیارها اشاره کرد از جمله، نوسانات نرخ ارز و دلار و افزایش یا کاهش عرضه خودرو توسط شرکت‌های دولتی و همچنین تصمیمات ناگهانی مسئولین در حیطه بازار خودرو.

قیمت روز گوشی های بازار ایران

با توجه به قانون لغو واردات خودرو تا پایان امسال، که چندی پیش توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید می‌توان تاثیر این مصوبه بر تغییر قیمت روزانه خودرو در بازار آزاد مشاهده کرد. اگر به قیمت روزهای پیشین خودرو در ایران نگاه کنیم متوجه می‌شویم که افزایش نرخ دلار، حذف ارز ترجیحی و همچنین قانون اخذ مالیات بر نقل و انتقال خودرو، باعث افزایش قیمت روز محصولات ایران خودرو شده است و به نظر می‌رسد که این افزایش همچنان در کشور ادامه داشته باشد.

هر گاه در بازار کشش قیمتی و نوسان ایجاد شود و این نوسانات ادامه داشته باشد می‌تواند بر قیمت خودرو اثر بگذارد و اثرات این کشش قیمتی به صورت کاهش توان خرید مردم مشاهده می‌شود. در ادامه این نوشتار، لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 5 اردیبهشت 1401 را با در نظر داشتن میانگین قیمت نمایندگی‌های خودرو و بازار آزاد در ایران بررسی می‌کنیم.

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 5 اردیبهشت 1401

لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 5 اردیبهشت 1401

تحلیل روزانه قیمت خودرو

چند سالی است که ایران شاهد روزهای آرام قیمتی به خود نبوده است، صنعت و تجارت ایران دستخوش سیاست‌های غلط شده است که به کارگیری این سیاست‌ها باعث فراز و نشیب و تغییرات قیمت و نرخ آن شده است. بزرگترین مشکل بازار خودرو را می‌توان تنها به دو عامل ربط داد، اولین عامل مشخص نبود نرخ ارز و دومین عامل نیز عدم آزاد کردن قانون ورود خودروهای خارجی و وارداتی است که در صورت آزاد سازی این خودروها شاهد کاهش قیمت خودروهای داخلی و تولید ملی و هچنین خودروهای وارداتی خواهیم بود.

با توجه به خبر حذف مصوبه واردات خودرو، شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود. مجلس در اسفند ماه سال گذشته به دولت اجازه داده بود که 96 هزار دستگاه خودرو و ماشین آلات را در سال 1401 وارد کند و سهم خودروهای سواری به 70 هزار خودرو افزایش یافت.

اگر سیاست‌های درست در حیطه بازار خودرو توسط مسئولین گرفته شود، اختلاف قیمتی بین بازار آزاد و کارخانه حذف می‌شود و بازار خودرو به تعادل و تناسب پایداری می‌رسد. چنانچه دلت به عهد خود وفادار باشد و 750 هزار خودرویی که وعده آن را داده بود به بازار ارائه دهد شاهد کاهش قیمت خودروهای تولید ملی خواهیم بود و این خبری خوب برای جامعه است.

شرکت‌های خودرو سازی تنها راه آسان پیش روی مشتریان را خرید محصولات به صورت قرعه کشی گذاشته‌اند تا افرادی که توان خرید خودرو در بازار آزاد را ندارند بتوانند در زمان یک ساله مبلغ اعلام شده را پرداخت کنند.

سال گذشته مدیران شرکت‌های خودرو سازی تصمیم گرفتند که محصولا خود را گران کنند. گفته می‌شود با افزایش هزینه‌های تولید و نرخ ارز، قیمت خودرو در امسال 20 درصد افزایش یابد.

سوالات متداول

تا چه زمانی قرعه کشی ایران خودرو ادامه پیدا می‌کند؟

قرعه کشی محصولات ایران خودرو تا پنج ماه دیگر پا برجاست و در شرایطی قرعه کشی حذف خواهد شد که قیمت گذاری دستوری لغو شود تا خودروسازان بتوانند افزایش تولید داشته باشند.

استعلام قیمت خودروهای صفر چگونه است؟

استعلام قیمت روز محصولات ایران خودرو براساس بررسی کارشناسان خودرو از نمایندگی‌ها و استعلام بازار انجام شده و سپس در سایت منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره لیست قیمت محصولات ایران خودرو امروز 5 اردیبهشت 1401 چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر