coinex
OMPFinex

درخواست روزنامه همشهری برای رفع فیلتر اینستاگرام ؛‌ مردم در برزخ فیلتر و رفع فیلتر گیر کرده‌اند

درخواست روزنامه همشهری برای رفع فیلتر اینستاگرام و انتشار مطلبی مبنی بر تصمیم‌گیری مسئولان برای تعیین تکلیف مردم و کسب‌وکارهایشان در حالیست که این رسانه پیشتر خواهان اعمال شدیدترین نوع فیلترینگ برای پلتفرم‌های خارجی بود.

به نظر می‌رسد درخواست روزنامه همشهری برای رفع فیلتر اینستاگرام در پی علنی شدن خساراتی است که پیشتر کارشناسان این حوزه هشدار داده بودند. روزنامه همشهری با آرام خواندن فضای حاکم بر کشور خواهان رفع فیلتر اینستاگرام و تصمیم‌گیری مسئولان برای تعیین تکلیف مردم و کسب‌و‌کارهای آنها در فضای مجازی شده است.

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

درخواست روزنامه همشهری برای رفع فیلتر اینستاگرام

روزنامه همشهری با انتشار این مطلب تلویحا خواهان رفع فیلترینگ اینستاگرام شد: اکنون و در پی آرام‌شدن فضای کشور، به‌نظر می‌رسد که زمان تصمیم‌گیری برای تعیین تکلیف مردم، کسب‌وکارها و فعالان حوزه فناوری اطلاعات فرا رسیده است. مردم در برزخ فیلتر بودن و نبودن پلتفرم‌ها قرار دارند. درحالی‌که بخش قابل‌توجهی از اقتصاد دیجیتال، هم در بخش خصوصی و هم در بخش دولتی از فیلترینگ دچار آسیب شده است، مسئولان و نهادهای ذی‌صلاح باید در این مورد تصمیم قطعی بگیرند.

درخواست روزنامه همشهری برای رفع فیلتر اینستاگرام
درخواست روزنامه همشهری برای رفع فیلتر اینستاگرام

این روزنامه نوشته که تصمیم‌گیری درست و همه‌ جانبه در حوزه اقتصاد و امنیت ملی می‌تواند خسارت‌های وارده را کمتر کند.

همشهری با بیان اینکه حوزه اقتصاد و امنیت ملی دو مقوله وابسته به هم هستند به آمار مرکز ملی فضای مجازی اشاره کرد. طبق آمار مرکز ملی فضای مجازی بازار اینستاگرام ارزش ۷۰ هزار میلیارد تومانی دارد که در پی فیلترینگ متحمل ضررهای زیادی خواهد شد. مثلا فقط سهم اپراتورها در این اتفاق ۳۰ هزار میلیارد تومان است. علاوه بر این کسب‌وکارهای خرد مانند مشاغل خانگی ۴۱۵ هزار صفحه در اینستاگرام دارند که فیلترینگ آسیب جدی به آنها وارد کرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره درخواست روزنامه همشهری برای رفع فیلتر اینستاگرام چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    من می‌خوام اینستاگرام رفع فیلتر شود اینترنت وصل بشه

    پاسخ