OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نماینده مجلس: اینستاگرام بعد از فیلتر شدن شرایط ایران را جویا شد!

علی اصغر عنابستانی نماینده مجلس شورای اسلامی در جدیدترین اظهار نظر خود مدعی شده که اینستاگرام بعد از فیلتر شدن شرایط ایران برای ادامه فعالیت را جویا شده است.

بیش از دو ماه از شروع ناآرامی‌ها در کشور و به دنبال آن اعمال محدودیت‌های شدید اینترنتی می‌گذرد. فراتر از همه ضرر و زیان‌هایی که محدودیت‌های اینترنتی برای کسب‌وکارها به دنبال داشته، فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ مشکلات مهمی برای بسیار از کسب‌وکارهای آنلاین و حتی مردم عادی به دنبال داشته و کمتر کاربری حاضر به مهاجرت به نمونه‌های مشابه داخلی شده است.

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

اینستاگرام بعد از فیلتر شدن شرایط ایران را جویا شد!

از همان روزهای آغازین فیلترینگ دو شبکه اجتماعی واتساپ و اینستاگرام، وقتی بحث از شرایط رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ می‌شد، مسئولین صرفا به یک شرط محال اشاره می‌کردند؛ پذیرش شرایط ایران توسط این برنامه‌ها و البته داشتن نمایندگی!

با وجود اینکه حتی فکر کردن به پذیرش شروط ایران، یا حتی تمایل اینستاگرام به صحبت با مسئولین کشور برای فعال کردن نمایندگی در ایران بعید به نظر می‌رسد، اخیرا یکی از نمایندگان مجلس در گفتگویی با رویداد 24 از پرسش اینستاگرام از شرایط ایران گفته است.

علی اصغر عنابستانی اعلام کرد اینستاگرام ۵۰ درصد از پهنای باند کشور را می‌بلعد و بر همین اساس باید چارچوب‌های ما را بپذیرد. او تاکید کرد مردم باید مطمئن باشند که اینستاگرام خودش را با قوانین ایران وفق خواهد داد.‌ عنابستانی افزود:

اینستاگرام بعد از فیلتر شدنش پیام داده و شرایط ایران را پرسیده است.

نماینده مجلس: اینستاگرام بعد از فیلتر شدن شرایط ایران را جویا شد!

به گفته این نماینده مجلس، وزارت ارتباطات و شورای امنیت ملی در حال بررسی این موضوع هستند. او همچنین نظام‌مند کردن فضای مجازی را از ضروریات دانسته است: «فردی که چندین هزار فالوور دارد، باید حوزه کارش معلوم باشد، ساختاری که می‌خواهد در آن حرف بزند، مشخص باشد و مسئولیت حرفی که می‌زند را به عهده بگیرد. این‌ها یعنی نظام‌مند کردن فضای مجازی.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اینکه اینستاگرام بعد از فیلتر شدن شرایط ایران را جویا شده است چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر