coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

استاد دانشگاه: اینستاگرام و واتساپ فیلتر نیستند / مسئولین قبح فیلترینگ را شکسته‌اند!

استاد دانشگاه امام صادق اخیرا در گفتگویی با اشاره به اینکه اینستاگرام و واتساپ فیلتر نیستند گفته که به سادگی می‌توان با یک فیلترشکن به آن‌ها دسترسی داشت!

در گفتگویی که مجری برنامه تهران 20 دوشنبه هفتم آذرماه با محمدصادق کوشکی انجام داده، این فعال سیاسی اصولگرا ضمن رد کردن فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ گفته این چه نوع فیلترینگی است که به سادگی و با فیلترشکن‌های رایگان قابل دور زدن است!

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

اینستاگرام و واتساپ فیلتر نیستند

درحالی‌که مجری این برنامه از تجربه‌ی فیلترینگ تلگرام در گذشته می‌گفت، کوشکی در میان صحبت او گفت تلگرام بسته نشد و دولت وقت چون موافق بستن نبود یک فریب فنی اجرا کرد. اشاره‌ی او به هات‌گرام و طلاگرام بود. این استاد اصول‌گرای دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه گفت:

همین الان هم اینستا به معنی درست کلمه فیلتر نیست. توییتر هم فیلتر نیست. می‌شود الان با فیلترشکن‌های رایگان با مصرف اینترنت دو یا سه برابر [به آن دسترسی داشت]. این اتفاق منظورمان نیست. اگر قرار شد اعمال قانون شود و این شرکت‌ها نپذیرفتند که قوانین و امنیت و منافع مردم ایران و شهروندان ایرانی و دولت ایران را رعایت بکنند آن وقت از لحاظ فنی باید به فکر این باشیم که فیلتر شدن نه، کلا بسته شود. فیلتر شدن به شیوه‌ای که تلگرام شد، به نوعی تمسخر افکار عمومی بود. الان فقط درآمد بعضی شرکت‌های اینترنت بالا می‌رود. داریم کی را گول می‌زنیم؟

استاد دانشگاه: اینستاگرام و واتساپ فیلتر نیستند / مسئولین قبح فیلترینگ را شکسته‌اند!
محمدصادق کوشکی: اینستاگرام و واتساپ فیلتر نیستند

او در بخش دیگری از این گفتگو که خبرگزاری دانشجو فایل کامل آن را منتشر کرده گفت مسئولانی که در این شرایط در توییتر حضور دارند قانون‌شکنی می‌کنند و تاکید کرد: «فعالیت آنان قبح فیلترینگ را برای مردم شکسته است.»

نکته مهم در اظهارات کوشکی، روراست و صریح بودن او با طرف بحث خودش است.فارغ از موافقت یا مخالفت با درخواست و اظهارات او در خصوص پلتفرم‌های بین‌المللی، کوشکی به درستی به اختلالات ایجاد شده نقد وارد می‌کند و در پایان، پاسخی صریح و سرراست به سوال اصلی هر کاربر ایرانی شبکه‌های اجتماعیِ حالا فیلتر شده می‌دهد، «اگر فیلترینگ کار درستی است، چرا مسئولین در تمام پلتفرم‌‌های خارجی حضور دارند؟» و یا اساسا «در شرایطی که همه مردم از حضور در این پلتفرم‌ها منع شده‌اند، مخاطب فعالیت مسئولین در پلتفرم‌هایی چون اینستاگرام و توییتر دقیقا کیست؟».

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اظهارات آقای کوشکی چیست؟ نظراتتان را با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (13 نظر)

  استاد دانشگاه ؟! واقعاً چرا باید اینطوری بشه ؟! مردم ایران به کنار ولی دنیا رصد می‌کنه .زشته کمی تأمل

  پاسخ

  این خودش یه منفعتی داره این حرفها براش..رانت خوار

  پاسخ

  یکی نیست به اینا بگه همه مردم دارن از فیلترشکن استفاده می‌کنند من خودم از روز اول از فیلترشکن استفاده کردم بدون قطعی . فقط با این کارهاتون باعث می‌شوید به اقتصاد ضربه بزنید وکسانی که فیلترشکن می‌سازند جیبشون پر پول بشه.والسلام

  پاسخ

  این شبیه معلم نهذته چطور میگین استاد دانشگاه

  پاسخ

  لطفاً اسم استاد را برای این آقای محترم نیاورید اگر کل دنیا بگن ماست سفیده ایشان هزار و یک سفسطه میآورد تا ثابت کند ماست سیاه هست.

  پاسخ

  خب بشررر خودت داری میگی با فیلترشکن میشه رفت اصلا این …معنی فیلتر و فیلترشکنو میفهمه
  وقتی از دانشگاهی که موردحمایت حکومت باشه و فاقد اعتبار مدرکتو میگیری نتیجه میشه ایشون

  پاسخ

  تو را به رسول الله اینستارو رفع فیلتر کنید…
  کسب و کارمن و 50نفر از همکارام که تو پاساژ مغازه دارن، تقریبا نود درصد تو این وانفسای تورم از اینستا بود اینهم اگه فیلتر بمونه چه خاکی بر سر بریزیم
  من نمیدونم مگه شیرفلکه س یهو میبندینش!!!
  بی فکری هم حدی داره…
  مثلا الان فیلتر فکر کردین فکر کردین مردم نمیرن اینستا، جیب وی پی ان فروشها رو پرپول کردید فقط
  یا اینکه مثلا فیلتر شده شلوغیها کم شده از همین ماهواره و جاهای دیگه هم میشه براحتی اغتشاش درست بشه..
  محل روزی و ارتزاق مردم رو که نبندین ۱٠ میلیون نفر دارن نون میخورن،، خیلی کسب و کار و اشتغالتون به راه بود که ده میلیون نفر بیکار روش اضافه کردین!!!
  بااین کارهاتون روز به روز به جامعه معترضین و آتیش زیر خاکستر اضافه میکنید..
  واقعا میفهمم نبودن نخبه چقدر تاثیر منفی در تصمیم گیریها در بدنه دولت داره😐
  تو را به رسول الله اینستارو رفع فیلتر کنید…

  پاسخ

  درود به شرفت دقیقا استارلینک روی همه رو سفید خواهد کرد… به انتظار اونروز ثانیه شماری میکنیم…

  پاسخ

  هر روز که میگذره ، چهره ی واقعی مواجب بگیرها مشخص میشه و انگیزه و دلیل برای تغییر ، بیشتر میشه .

  پاسخ

  دیگه مثلاً چه کار کنند، نظر آقایان جلب شود. این همه ضرر به مردم تحمیل کردید، کافی نیست.

  پاسخ

  حداقل برای شماها که فیلتر نیست. نه تنها فیلتر نیست بلکه در تک تک برنامه ها و فضاها، و صفحات مجازی سایت دارید. فقط برای ما مردم فیلتر هست. البته اینترنت ب قدری کند هست ک نمیشه حتی توی گوگل سرچ کرد، گرچه همون گوگل هم همش فیلتره.‌ تاریخ ثابت کرده نه ظلم و نه ظالم هیچکدام ماندگار نخواهند بود.

  پاسخ

  این آدم اگه استاد دانشگاه باشه یقینا یه پایه کار میلنگه

  پاسخ

  تقریباً همه مردم از اعمال فیلتر و داخلی کردن اینترنت مخالفند چون اینترنت یعنی شبکه بین المللی نه اینکه شبکه داخلی باشد الان دیگر اسم این اینترنت نیست بلکه شبکه داخلی است واقعاً دارید با مردم چیکار میکنید من حتی نتونستم یک آهنگ دانلود کنم واقعاً اینترنت نیست شما اینترنت رو خودتون دادید خودتون هم قطع کردید اما اینو بدونید اینترنت ماهواره ای میاد و مطمئن باشید در آینده گوشی های جدیدی به بازار خواهد آمد و یا اینکه دستگاه کوچکی که مستقیم به ماهواره وصل می شود و همه شما را قبضه خواهد کرد و آبروی همتون خواهد رفت

  پاسخ