فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ترکیب دستیار صوتی اپل با هوش مصنوعی با موفقیت انجام شد

ترکیب دستیار صوتی اپل با هوش مصنوعی ممکن است سیری را تا چند پله جلوتر از رقبایش بیاندازد. این طرح شاید به زودی عملی شود.

ادغام و ترکیب دستیار صوتی اپل با هوش مصنوعی با هوش مصنوعی ChatGPT احتمالا تاثیر قابل توجهی بر تجربه کاربری دارندگان دستگاه‌های اپل خواهد داشت. از این‌رو یک توسعه‌دهنده خلاق در اقدامی جالب توانسته “سیری” دستیار صوتی اپل را با هوش مصنوعی ChatGPT ترکیب کند و یک دستیار صوتی هوشمند با قابلیت‌های منحصر‌به‌فرد از دل آن بوجود آورد. گفته می‌شود که این دستیار هوش مصنوعی می‌تواند گفتارهای محاوره‌ای را به خوبی درک کند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی ChatGPT آینده تولید محتوا در فضای آنلاین است

ترکیب دستیار صوتی اپل با هوش مصنوعی ChatGPT

فکر می‌کنید اگر دستیار صوتی سیری اپل را با هوش مصنوعی GPT-3 ترکیب کنید، نتیجه‌ی کار چه خواهد شد؟ این سؤالی است که توسعه‌دهنده‌ای خوش‌ذوق با ترکیب دو فناری مذکور سعی می‌کند به آن جواب دهد.

به‌نوشته‌ی 9to5Mac، سیستم هوش مصنوعی ترکیبی سیری و GPT-3 می‌تواند گفتارهای محاوره‌ای را درک کند. به‌عنوان مثال، حتی درصورتی‌که به‌طور‌غیرمستقیم به انجام کاری اشاره شود، آن را درک می‌کند و انجام می‌دهد.

ترکیب دستیار صوتی اپل با هوش مصنوعی ChatGPT

مت مارشالکو پستی وبلاگی درباره‌ی روش ترکیب سیری با GPT-3 نوشته و ویدئویی نیز به‌اشتراک گذاشته است تا حاصل کار آن را به‌طور‌عملی ببینیم. او می‌گوید هدف اصلی‌اش جایگزینی موتور سیری با GPT-3 است. مارشالکو می‌گوید:

از وقتی ChatGPT و GPT-3 را امتحان کردم، همه‌چیز به‌طرز‌عجیبی احمقانه و بی‌فایده به‌نظر می‌رسد؛ سیری، آلکسا، گوگل‌ هوم و همه‌ی دستیارهای شخصی دیگر. فکر می‌کردم اگر بتوانم موتور اصلی سیری را با GPT-3 جایگزین کنم، عالی خواهد بود. من از GPT-3 خواستم وانمود کند که مغز باهوش خانه‌ی من است و به‌دقت توضیح دادم که می‌تواند به چه وسایلی در خانه دسترسی داشته باشد و به درخواست من چگونه پاسخ دهد.

جالب‌تر اینکه مارشالکو برای دستیابی به هدف خود به نوشتن کد نیازی نداشت و درعوض به GPT-3 توضیح داد باید چه کارهایی انجام دهد. او از هوش مصنوعی مذکور درخواست کرد تا مکالمه‌های انگلیسی را تفسیر کند و پاسخ آن‌ها را با فرمت JSON ارائه دهد.

همان‌طور‌که مشاهده می‌کنید، انواع درخواست‌ها و ساختار دقیق پاسخ را به‌ زبان انگلیسی ساده توضیح دادم و از GPT-3 درخواست کردم مثل هوش مصنوعی رفتار کند و حتی برای سؤالات شخصی نیز مشاوره ارائه دهد. همچنین، جزئیات مختصری درباره‌ی زمان، مکان، دستگاه‌ها و اتاق‌های خانه به او ارائه دادم. از این‌ طریق پاسخی کاملاً ساختاریافته دریافت خواهیم کرد و این همه‌ی کاری است که برای برنامه‌نویسی پروژه انجام شد.
مارشالکو از مسیر میان‌برهای سیری برای تبدیل‌کردن آن به فرمان واقعی در HomeKit استفاده و سپس آن را آزمایش کرد. او می‌گوید نتیجه‌ی ادغام سیری و GPT-3 باورنکردنی است و پروژه به‌خوبی کار می‌کند.

مارشالکو برای آزمایش پروژه‌ی خود به هوش مصنوعی گفت: «متوجه شدم که این ویدئو را در محیط تاریک دفتر ضبط می‌کنیم. آیا می‌توانی کاری در این زمینه انجام دهی؟»
خروجی هوش مصنوعی به‌شرح زیر بود:

ترکیب دستیار صوتی اپل با هوش مصنوعی ChatGPT

مارشالکو سعی کرده است از GPT-3 برای انجام چند کار دیگر نیز استفاده کند. به‌عنوان مثال، او از دستیار صوتی جدیدش درخواست می‌کند دمای اتاق را روی عددی تنظیم کند که برای خواب بهتر مناسب است.

سپس، هوش مصنوعی ترموستات او را روی ۱۹ درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم کرد. البته این دما برای خواب راحت کمی زیاد به‌نظر می‌رسد و درنتیجه، می‌توان تصمیم‌گیری هوش مصنوعی را خطر بالقوه‌ی این رویکرد توصیف کرد. درواقع، GPT-3 همیشه در درک حقایق و ارائه‌ی توصیه‌ها، خیلی خوب عمل نمی‌کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره ترکیب دستیار صوتی اپل با هوش مصنوعی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر