فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اپلیکیشن انیگما برای ثبت گزارش مشاهده بشقاب پرنده معرفی شد

انیگما به عنوان اولین اپلیکیشن ثبت گزارش مشاهده بشقاب پرنده معرفی شد. چه کسانی می‌توانند ار این برنامه استفاده کنند؟

ثبت گزارش مشاهده بشقاب پرنده برای اولین‌بار با اپلیکیشن انیگما ممکن شد. انیگما از خود به‌عنوان اولین پلتفرم جمع‌آوری داده و انجمن عمومی مخصوص بشقاب پرنده‌ یاد می‌کند. این اپلیکیشن فعلاً در دو نسخه اندروید و وب‌سایت عرضه شده است و کاربران عادی نمی‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند و این کار مستلزم ارسال دعوتنامه از منبع است.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: ظهور یک گرداب آسمانی مرموز بر فراز هاوایی [+ویدیو] 

اپلیکیشن انیگما راهی برای ثبت گزارش مشاهده بشقاب پرنده

انیگما خود را اولین پلتفرم جمع‌آوری داده و انجمن عمومی مخصوص بشقاب پرنده‌ها می‌نامد که امروزه به عنوان پدیده‌های ناشناس هوافضا و زیر دریا (UAP) شناخته می‌شود.

ناسا «UAP»ها را به عنوان مشاهده چیزهایی در آسمان تعریف می‌کند که «از دیدگاه علمی نمی‌توان آنها را هواپیما یا پدیده‌های طبیعی شناخته شده تلقی کرد.»

انیگما از یک برنامه رونمایی کرد که عضویت در آن فقط از طریق دعوتنامه امکان‌پذیر است. این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد که مشاهده «UAP»ها را هم در گوشی موبایل و هم از طریق دسکتاپ گزارش دهند. این استارت‌آپ امیدوار است که بتواند مردم را تشویق به گزارش مشاهدات عجیب و غریب خود کند.

اپلیکیشن انیگما راهی برای ثبت گزارش مشاهده بشقاب پرنده

علاوه بر این، می‌تواند به محققان کمک کند تا محتوای مربوط به بشقاب پرنده‌ها را سریع‌تر بررسی کنند. تیم انیگما در بیانیه‌ای گفت:

روش‌های سنتی مدیریت داده‌های موجود بسیار پراکنده و غیراستاندارد هستند و ارزیابی اعتبار اطلاعات دشوار است. سیستم‌های هوش مصنوعی و یادگیری عمیق انیگما داده‌ها را از طریق یک رویکرد منطقی و علمی در یک پلتفرم متمرکز و مستقل یکسان و استاندارد می‌کنند.

در حال حاضر، کاربرانی که این برنامه را ندارند، می‌توانند مشاهده‌های خود را در وب‌سایت گزارش دهند؛ حتی در صورت تمایل به صورت ناشناس. طبق وب سایت این شرکت، ارسال یک گزارش معمولی حدود ۲ تا ۳ دقیقه طول می‌کشد. در غیر این صورت، کاربران می‌توانند ثبت نام کنند تا در لیست انتظار برنامه آن هم نسخه iOS باشند.

اپلیکیشن انیگما ماه‌ها پس از آن منتشر شد که وزارت دفاع امریکا فاش کرد که در حال ایجاد یک دفتر مخصوص بررسی این پدیده‌ها است. در اکتبر ۲۰۲۲، ناسا همچنین از گروه نخبه شکار بشقاب پرنده خود پرده‌برداری کرد که شامل یک فضانورد سابق، یک بالرین سابق و برخی از دانشمندان برجسته جهان است.

آژانس فضایی ایالات متحده در ژوئن ۲۰۲۲ اعلام کرد که قصد دارد مطالعه‌ای روی «UAP»ها انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اپلیکیشن انیگما به‌عنوان راهی برای ثبت گزارش مشاهده بشقاب پرنده چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر