فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

هوش مصنوعی مایکروسافت به نسخه موبایلی بینگ، اج و اسکایپ افزوده شد

هوش مصنوعی مایکروسافت پس از نسخه‌ موبایل بینگ حالا به پلتفرم‌های اسکایپ و مرورگر اج نیز راه یافته است.

ویژگی هوش مصنوعی جدید مایکروسافت تجربه‌ای لذت‌بخش از تعامل با پلتفرم‌های این شرکت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد؛ چرا که از این به بعد می‌توان در مایکروسافت اج و یا اسکایپ هم به‌جای تایپ کردن، به‌صورت صوت و چت با این چت‌بات هوشمند ارتباط برقرار کرد.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: ممنوعیت استفاده از ChatGPT در چین ؛ متخلفان مجازات می‌شوند!

ادغام هوش مصنوعی مایکروسافت با پلتفرم‌های این شرکت

حدود دو هفته پس از عرضه نسخه جدید موتور جستجوی بینگ در دسکتاپ که از یک چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند، حالا مایکروسافت می‌گوید:

بینگ جدید در اپلیکیشن موبایل Bing و مرورگر اج در اندروید و iOS در دسترس قرار گرفته است.

هوش مصنوعی مایکروسافت با پلتفرم‌های این شرکت ادغام شده است
ادغام هوش مصنوعی مایکروسافت با پلتفرم‌های این شرکت

این اپلیکیشن‌ها اجازه می‌دهند حتی با فرمان‌های صوتی با چت‌بات بینگ حرف بزنید. همچنین، مایکروسافت اکنون اجازه می‌دهد از این چت‌بات در اپ اسکایپ هم بهره بگیرید.

مایکروسافت اخیرا در خبری اعلام کرد که اپلیکیشن موبایل بینگ و مرورگر موبایل اج در هر دو پلتفرم بزرگ گوشی‌های هوشمند از چت‌بات این شرکت بهره می‌برند. در موبایل می‌توانید به‌جای تایپ‌کردن سؤالات خود از فرمان‌های صوتی استفاده کنید و به این شکل با چت‌بات مایکروسافت حرف بزنید.

بااین‌حال، نکته غافل‌گیرکننده‌تر اضافه‌شدن بینگ چت به اسکایپ است. این اپلیکیشن حالا به کاربران خود اجازه می‌دهد تا هوش مصنوعی مایکروسافت را به صفحات گفت‌وگو اضافه کنند و از اطلاعات آن کمک بگیرند. گفتنی است‌ که اسکایپ ظاهراً 36 میلیون کاربر فعال روزانه دارد.

هوش مصنوعی مایکروسافت با پلتفرم‌های این شرکت ادغام شده است

در آپدیت جدید اسکایپ (که فعلاً در حالت پیش‌نمایش است)، می‌توانید با فرمان Bing@ به چت‌بات بینگ دسترسی داشته باشید و سؤالات خود را در صفحه چت از این هوش مصنوعی بپرسید. مایکروسافت می‌گوید برای استفاده از بینگ چت در اسکایپ می‌توانید تعیین کنید که پاسخ‌ها به‌صورت فهرست‌وار، متن معمولی یا پاسخ ساده‌شده ارائه شوند.

آپدیت اپلیکیشن‌های موبایل بینگ و اج نکته خاصی ندارد. منتها استفاده از فرمان‌های صوتی می‌تواند به کمک برخی از کاربران بیاید. سخنگوی مایکروسافت می‌گوید بینگ می‌تواند پاسخ‌ها را هم با کمک فناوری تبدیل متن به صوت این شرکت برای شما بخواند. بااین‌وجود، مشخص نیست که صدای این هوش مصنوعی چگونه خواهد بود. مایکروسافت در سال‌های اخیر پروژه کورتانا را رها کرده است و بینگ هم تأکید می‌کند که دستیار صوتی نیست.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره هوش مصنوعی مایکروسافت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر