فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کامپیوتر سبز اینتل با 90 درصد قطعات قابل بازیافت رونمایی شد

کامپیوتر سبز اینتل رونمایی شد. این کامپیوتر خاص با همکاری برخی از شرکت‌های بزرگ دیگر و با 90 درصد قطعات قابل بازیافت ساخته شده است.

کامپیوتر سبز اینتل با 90 درصد قطعات قابل بازیافت معرفی شد. شرکت اینتل این کامپیوتر را با همکاری برخی دیگر از شرکت‌های سازنده کامپیوتر مانند ایسر توسعه داده و گفته شده است که قطعات آن نسبت‌به کامپیوترهای دیگر هم کمتر و هم کوچکتر است. اینتل این کامپیوتر را با برگزاری یک رویداد اختصاصی در کشور چین معرفی کرده است.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: تمام مواد اولیه تولید گوشی‌های سامسونگ از پلاستیک 100 درصد بازیافتی تهیه می‌شود

کامپیوتر سبز اینتل با امکان بازیافت قطعات در چین رونمایی شد

اینتل در چین با برگزاری یک رویداد، از محصولی رونمایی کرده است که اثر زیست‌محیطی پایینی دارد. این محصول که «کامپیوتر سبز» نام‌گذاری شده، با همکاری اینتل با Tsinghua Tongfang و ایسر توسعه یافته است و کامپیوتری را نشان می‌دهد که 90 درصد قطعاتش قابل بازیافت هستند و می‌توان به‌عنوان یک کامپیوتر روزمره از آن استفاده کرد.

گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی باعث شده است تا افراد توجه بیشتری به مصرف انرژی و تولید آلودگی محصولات مختلف خود داشته باشند. در همین راستا، برخی شرکت‌ها هم می‌خواهند ردپای کربنی خود را کاهش دهند.

کامیپوتر سبز اینتل با امکان بازیافت قطعات در چین رونمایی شد

اینتل سازنده یکی از مهم‌ترین قطعات کامپیوتر، یعنی پردازنده مرکزی یا CPU است، بااین‌حال نمی‌تواند به‌تنهایی باعث سبزترشدن کامپیوترها شود و برای رسیدن به این هدف باید با شرکت‌های دیگر همکاری کند؛ یعنی دقیقاً همان کاری که برای کامپیوتر سبز انجام داده است.

اینتل این کامپیوتر را با یکی از پردازنده‌های نسل دوازدهم موسوم به آلدر لیک به نمایش گذاشته است، بااین‌حال گفته که می‌توان آن را پردازنده‌های Core i5 تا Core i9 پیکربندی کرد. البته با توجه به استفاده از فن خنک‌کننده استاندارد، نمی‌توان برای پردازش‌های سنگین روی آن حساب باز کرد.

اینتل برای این کامپیوتر خود نرم‌افزار Intel Green Computer Software Control Center را در نظر گرفته است که به‌صورت پویا بار کاری را تشخیص می‌دهد و عملکرد کامپیوتر را براساس آن تنظیم می‌کند تا بهترین بهره‌وری انرژی را داشته باشد.

کامیپوتر سبز اینتل با امکان بازیافت قطعات در چین رونمایی شد

مادربرد با برد مدار چاپی (PCB) این کامپیوتر تعداد قطعات را 22 درصد کاهش داده و از 1800 قطعه معمول، به 1400 قطعه رسانده است. همچنین بهره‌وری انرژی این مادربرد 6 درصد بهبود یافته است. یکی از دلایل قابل‌بازیافت بودن بالای این کامپیوتر به فلز، شیشه و مواد ارگانیک PCB مربوط می‌شود.

طبق تصویر، مادربرد این کامپیوتر از سوکت‌های حافظه SO-DIMM، یک اسلات M.S و یک اسلات PCIe x16 بهره می‌برد. به گفته اینتل، مادربرد این کامپیوتر نسبت به یک مادربرد ATX معمول، 36 درصد کوچک‌تر بوده و نیز سیستم تغذیه گالیم نیترید آن هم نسبت به یک PSU ATX عادی، 70 درصد کوچک‌تر است. در این بخش اینتل توانسته ردپای کربنی‌اش را 90 درصد کاهش دهد. شاسی این کیس تنها 7 لیتر اندازه دارد و از 4 پیچ استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره کامپیوتر سبز اینتل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر