coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

چگونه بدون نیاز به برنامه نویسی وب سایت خود را بسازید

چگونه بدون نیاز به برنامه نویسی وب سایت خود را بسازید

در گذشته طراحی و ساخت وب سایت ها یک هنر خاص بود و توسط دوستداران وب که یک زبان عجیب و غریب به نام HTML را فرا گرفته بودند، صورت می گرفت. ولی امروز همه چیز تا حدودی متفاوت است. اگر نیاز به یک فرم آنلاین داشته باشید، می توانید یک وب سایت حرفه ای در چند دقیقه ایجاد کنید.
تعدادی گزینه وجود دارد که برای ایجاد و طراحی وب سایت به میان می آید، انتخاب شما در این بین تا حد زیادی به میزان کنترلی که از کد زیر بنایی سایتتان می خواهید، بستگی دارد.
بسیاری از خدمات به طور کامل با ارائه دیگر رویکردهای ترکیبی شما را از نوشتن یک خط کد، در امان نگه می دارد. البته یااگر شما می خواهید کد بزنید، و یا مهارت برنامه نویسی دارید، می توانید با یک رویکرد دستی، پیش بروید.
اجازه دهید تمام گزینه های پیش روی شما را با جزئیات بیشتر توضیح دهیم:
برنامه نویسی دستی
اگر شما مهارت کدنویسی HTML و CSS داشته باشید، برای دستکاری کد وب سایت خود به چیزی بیش از نوت پد یا TextEdit در مک نیاز نخواهید داشت. با بسیاری از برنامه های کاربردی طراحی بصری موجود، برخی از توسعه دهندگان هنوز هم دوست دارند تا به کد نویسی دست بزنند. همچنین برنامه های کاربردی وحود دارد که این امکان را فراهم می کند تا سطحی از طراحی بصری داشته باشید، اما فراموش نکنید که ممکن است به نگاه کردن و تغییر کد وب سایت نیاز داشته باشید، تعدادی از این برنامه ها از قرار زیر است:

اگر شما زمینه ای در طراحی وب سایت داشته باشید، این برنامه ها ایده آل هستند. با این حال، آنها سطحی از کنترل را ارائه می دهند که می تواند برای هر کسی که قبلا خیلی دست به کد نبوده، دلهره آور باشد.

.

سرویس ها ی هاستینگ
سرویس های هاستینگ
یکی از محبوب ترین راه ها برای ایجاد یک وب سایت استفاده از سرویس های هاستینگ است. برای استفاده از این روش طراحی وب سایت شما فقط نیاز به مرورگر مورد علاقه و اتصال به شبکه دارد، تمام کار طراحی به صورت آنلاین انجام می شود. برخی از محبوب ترین این سرویس ها عبارتند از:

همه این خدمات توسعه یک وب سایت را به صورت نقطه و کلیک ایجاد می کند، در واقع به تمام اجزای سایت اصلی از طریق منوها و یا عناصر، به سادگی کشیدن و رها کردن در محل، دسترسی خواهید داشت.

.
سیستم های مدیریت محتوا (CMS)

اگر شما در حال حاضر یک وبلاگ داشته باشید، شانس استفاده از وردپرس را دارید. این نرم افزار همتراز با وبلاگ نویسی است، البته وردپرس یک برنامه بزرگ برای ساخت وب سایت کاملا کاربردی می باشد.
برای استفاده از وردپرس به عنوان یک برنامه ساخت وب سایت، فقط نیاز به انتخاب یک تم دارید، که نشان دهنده نوع وب سایتی است که می خواهید تولید کنید. به معنای واقعی کلمه هزاران تم برای انتخاب وجود دارد. شما می توانید بسیاری از آنها را از سایت وردپرس و همچنین از خرده فروشان شخص ثالث تم دانلود کنید.

.

 استفاده از وردپرس

چیزهایی که قبل از پیش رفتن با وردپرس باید در نظر بگیرید:
یکی از قوی ترین جنبه های استفاده از وردپرس برای طراحی وب سایت بازخورد فوری است که دریافت خواهید کرد. شما می توانید یک تغییر در تمی که استفاده می کنید ایجاد نمائید و در یک نسخه آزمایشی از سایت خود ببینید که چگونه کار می کند. محتوا نیز می تواند توسعه یافته و پس از آن برنامه ریزی شود که در طول زمان به روز شدن سایت، انتشار یابد.
وردپرس صفحاتی را برای وب سایت شما ایجاد می کند که از یک پایگاه داده اجزاء متشکل از تصاویر، ویدئو و غیره که ممکن است در وبلاگ خود داشته باشید، می باشد.

هنگامی که در حال توسعه یک وب سایت جدید با استفاده از وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا هستید، تعدادی مسائل مهم است که باید از آن آگاه باشید:

1. وردپرس به طور مداوم توسط توسعه دهندگان آن به روز می شود، این می تواند به این معنی باشد که زمان ارتقاء یک نسخه از وردپرسی که استفاده می کنید ممکن است برخی از ویجتها و یا پلاگین ها متوقف شوند.

2. میزبانی از پایگاه داده که وب سایت جدید با آن طراحی می شود باید قوی و قابل اعتماد باشد. یک سرور اختصاصی برای ساخت وب سایت کسب و کار خود در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که اختلالات و خرابی به حداقل برسد.

3. هنگامی که کسب و کار شما نیاز به گزینه های پشتیبان گیری داده ها پیدا کرد، وب سایت خود را فراموش نکنید. وردپرس نیز ممکن است پلت فرم وبلاگ نویسی خود را داشته باشد، اما زمانی که به عنوان شرکت سیستم اصلی وب سایت استفاده می شود، پشتیبان گیری از فایل وردپرس شما حیاتی است.

4. همیشه یک تم جدید را که مایل به استفاده از آن هستید، در یک نسخه آزمایشی از سایت خود تست کنید. تم های جدید ممکن است در حال حاضر متغیرهایی برای محتوای سایت شما نمایش ندهند. برخی از پیچ و تاب های کد پی اچ پی که هر صفحه با آن ساخته شده است، ممکن است نیاز به تم جدیدی بر حسب انتظارات شما داشته باشد.

5. استفاده از وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا می تواند به این معنی باشد که کاربران متعدد می توانند محتوا را در سایت خود با سهولت به روز رسانی کنند. اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما دارای یک سیاست روشن در مورد این به روز رسانی ها برای جلوگیری از مسائل امنیتی است.
6. رابط کاربری قدرت کلیدی پلت فرم وردپرس است. توانایی تغییر صفحه تنها با کلیک کردن چند دکمه، و یا انتخاب گزینه صحیح، باعث می شود وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا فوق العاده ویژه برای شرکت های کوچکتر باشد.

قدرت وردپرس
قدرت استفاده از وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا، در توانایی گسترش و توسعه این سیستم برای ارائه دقیق وب سایت و یا نیازهای کسب و کاری شما می باشد. با توجه به استفاده از آن به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا، وردپرس با افزودنی ها برای گسترش قابلیت های سیستم مدیریت محتوا، توجه توسعه دهندگان را جلب کرده است.

تعداد زیادی از پلاگین هایی که در حال حاضر موجود هستند، شاید گیج کننده به نظر برسند. بهترین راه برای نزدیک کردن انتخاب خود به پلاگین، در نظر گرفتن یک هدف طراحی روشن برای هر صفحه می باشد. هنگامی که شما بدانید که هر صفحه از وب سایتتان نیاز به وجود چه چیزی دارد، می توانید مناسب ترین پلاگین را جستجو کنید. ابزار مانند isual Composerenable بدون نیاز به دانستن هر زبان برنامه نویسی و یا هر گونه مهارت های طراحی، شما را قادر به ایجاد یک صفحه عمومی وب سایت و محتوای منحصر به فرد آن می کند.
البته وردپرس تنها CMS در دسترس نیست. شما همچنین می توانید از جوملا یا دروپال برای ساخت وب سایت خود استفاده کنید. از آنجا که می توانید آنها را به صورت رایگان نصب نمائید، قادر به تست و دیدن این خدمات هستید تا دریابید که آیا ویژگی هایی که به دنبال آن می باشید را دارند یا خیر.

.
وب سایت های شخصی
بر خلاف یک وب سایت کسب و کار، یک سایت شخصی می تواند یک رزومه آنلاین توسعه یافته باشد، و یا فقط محلی باشد که در آن دوستان و همکاران می توانند، شما را آنلاین بیابند. برخی از جامع ترین سرویس های ایجاد وب سایت شخصی عبارتند از:

اگر شما در حال حاضر ادعا می کنید که می خواهید وب سایتی داشته باشید، باید در اسرع وقت نام خود را در یک دامنه ثبت کنید. ممکن است سرویس دهنده اینترنت شما یک سرویس ثبت دامنه ارائه دهد. وجود یک دامنه برای لینک به وب سایت بر روی شبکه، ضروری است.

قابلیت استفاده و طراحی
قابلیت استفاده و طراحی
مهم نیست که چگونه وب سایت خود را می سازید، باید در نهایت جذاب باشد و دید بصری خوبی داشته باشد. اگر شما بازدید کنندگان خود را با طراحی نا بجا به اشتباه بیندازید و یا نا امید کنید، آنها به سادگی از سایت شما دور خواهند شد به سایت دیگری مراجعه می کنند.
تعدادی اصول اساسی وجود دارد که شما می توانید در هنگام طراحی یک وب سایت برای خود و یا کسب و کار خود استفاده کنید:
1. طراحی را بیش از حد پیچیده نکنید. هرگز با عناصر غیر ضروری طراحی بازدید کنندگان خود را به اشتباه نیندازید و یا نا امید نکنید.
2. از آگهی های چشمک زن و دیگر انیمیشن ها حداقل استفاده را داشته باشید، یعنی فقط برای جلب توجه به پیشنهاد های ویژه کوتاه مدت، و یا یک فروش خاص از آنها استفاده نمائید.
3. همیشه در هر صفحه نویگیشن مشابه داشته باشید، و اطمینان حاصل کنید که یک “صفحه اصلی” در هر صفحه وجود دارد.
4. مطمئن شوید که صفحات به سرعت لود می شوند. تحقیقات نشان داده است که حداکثر زمانی که کاربران صبر می کنند هشت ثانیه می باشد، اما شما باید هدف خود را بر این قرار دهید که حتی این زمان را سریع تر کنید و زمان لود را کاهش دهید.
5. از CSS استفاده کنید و جداول را برای طرح صفحات وب خود بکار نبرید، زیرا CSS تضمین خواهد کرد که صفحات شما سریعتر بارگذاری شوند.

6. اکثر کاربران عناوین و سرفصل ها را قبل از خواندن بقیه متن در یک صفحه می خوانند، باید به این مسائل در هنگام نوشتن محتوا توجه داشته باشید، بهتر است به گونه ای تیتر بزنید که مخاطب را جذب کند.
7. استفاده از هر سیستم سبد خرید و یا پرداختی که دارید را آسان نمائید. اگر کاربران در این زمینه به مشکل بر بخورند، به سادگی فروش را از دست خواهید داد.
8. همیشه یک متن جایگزین بر روی هر تصویر داشته باشید. این کمک می کند تا SEO (بهینه سازی موتور جستجو) سایت خود را بهبود بخشید و همچنین تضمین می کند که افرادی با اختلالات بینایی مواجه هستند بتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند.
9. وب سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که توسط هر کسی که مشاهده شد، قابل درک باشد. قانون هر سایتی این است که باید سطوح بالایی از قابلیت دسترسی برای همه از جمله کسانی که ناتوانی دارند، داشته باشد.
10. سایت خود را ریسپانسیو کنید این کار در سرعت لود تاثیر دارد و ظاهر آن را بر روی انواع دستگاه ها با اندازه های مختلف صفحه نمایش حفظ می کند.
امروزه یکی از مهم ترین جنبه های طراحی وب سایت ، این است که آیا شما برای خودتان طراحی می کنید و یا به منظور توسعه کسب و کار به فکر طراحی افتاده اید، این به این دلیل است که باید اطمینان حاصل کنید که آیا امکان دارد سایت شما در دستگاه های متعددی مشاهده شود. مردم در حال حاضر محتوای آنلاین را بیشتر بر روی گوشی های هوشمند خود مشاهده می کنند تا رایانه های شخصی رومیزی، پس اطمینان از اینکه سایت در صفحه نمایش کوچکتر ظاهر خوبی داشته باشد، مسئله ی حیاتی است.
خبر خوب این است که اگر شما از یک قالب ، و یا به عنوان مثال یک تم وردپرس، برای طراحی وب سایت خود استفاده می کنید، بسیاری از این تم ها و قالب ها که در حال حاضر موجود هستند، ریسپانسیو خواهند بود که همانطور که تا اینجا دریافتید، این به معنی سازگاری با اندازه صفحه نمایش است.

هنگامی که انتخاب کنید که چگونه سایت خود را طراحی نمائید، ایجاد یک وب سایت می تواند یک کار ساده و کارآمد باشد. سرویس های هاستینگ یک راه مناسب برای رسیدن به اهداف شماست، بسیاری از سرویس های که امروز در دسترس هستند عناصر طراحی شده پیچیده ای ارائه می دهند که برای شما قابل استفاده می باشند.
وبلاگ نویسان که تجربه استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا را دارند باید بررسی کنند که چگونه می توانند از پلت فرم مورد علاقه خود به منظور اساس طراحی وب سایت خود استفاده کنند. اغلب این کار تنها شامل انتخاب یک تم مورد علاقه یا مکملی برای کسب و کار شماست. البته کد که اساس هر سایتی است را فراموش نکنید.
ابزار بصری در پنهان کردن کدی با آن سایت خود را توسعه داده اید عالی عمل می کنند، اما آشنا شدن با کد پایه که سایت بر اساس آن ایجاد شده است، شما را قادر می سازد تا به سرعت مشکلاتی که اغلب رخ می دهد را رفع کنید.
مهم نیست که از چه روشی برای ساخت یک وب سایت استفاده کرده اید، همیشه به یاد داشته باشید که هر صفحه مخصوص مخاطبان شماست. در مورد آنچه آنها می خواهند در وب سایت شما مشاهده کنند، فکر کنید و مطالب خود را به صورتی جذاب ارائه دهید.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techradar


عصر تکنولوژی، تکرا

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید
    عالیییی بود

    پاسخ