;
درباره ما

موبایل، لپ‌تاپ، تبلت و همه گجت‌های هوشمند تنها بخش کوچکی از دنیای تکنولوژی را شامل می‌شود و تکراتو این را به خوبی می‌داند.

تکراتو در اواخر 1393 با نام تکرا ، Techera (عصر تکنولوژی) متولد شد، یک وبلاگ ساده که قصد گفتن حرف‌های بسیاری داشت، بنابراین یک ماه بعد به شکل و شمایل یک وب‌سایت ظاهر شد، وب‌سایتی که به دنیای تکنولوژی قدم می‌گذاشت.

از همان ابتدا سعی کردیم تا در کنار اطلاعات صحیح و کاملی که در اختیار مخاطبمان قرار می‌دهیم، زوایای مختلف دنیای تکنولوژی را تا حد امکان بیشتر کنکاش کنیم، پس علاوه بر گوشی‌های هوشمند و گجت‌ های مختلف بخش‌های مختلفی مانند اتومبیل، نجوم، کسب و کار و سینما و تلویزیون را نیز به عصر تکنولوژی (تکرا) آوردیم، اما هنوز کمبود چیزهای زیادی احساس می‌شد. بنابراین برای آنکه دامنه کاری گسترده‌­تری داشته باشیم، با ورود پیک برتر به عنوان سرمایه گذار، وارد مرحله جدیدی شده و از Techera.ir به Techrato.com نقل مکان کردیم، ولی همچنان می‌دانستیم که دنیای تکنولوژی وسیع‌تر از این حرفهاست.

در حال حاضر فناوری در تار و پود زندگی انسان نفوذ کرده است. فقط کافی است تکنولوژی را از آنها بگیرید تا ببینید که چه سردرگمی عجیبی دنیا را فرا خواهد گرفت. دنیای تکنولوژی ما تنها در صفر و یک‌ها خلاصه نشده و تنها به ساخت گجت‌ها و ماشین‌های پیشرفته مربوط نخواهد بود. به ساخت بمب اتم فکر کنید. این تکنولوژی پیشرفته‌ با استفاده نادرست، خسارات جبران ناپذیری به بشریت وارد کرد.

پیشرفت‌های تکنولوژیکی وابسته به تفکر هستند، تفکر، شعور را تقویت می‌کند و شعور، ساختار فرهنگی یک ملت را پایه ریزی خواهد کرد. درست اندیشیدن، جهان را جای بهتری برای زندگی خواهد کرد و نبود اطلاعات، مردم را در تاریکی نگه می‌دارد.

پس تصمیم گرفته شد و راهمان مشخص؛ ما به دنیای اطلاعات و فناوری وارد شدیم. فناوری با هر پلتفرم و ساختاری که خلق می‌کند، فرهنگ جدیدی را نیز به­وجود می‌آورد. با ورود گوشی‌های هوشمند، تلویزیون، هواپیما و ماشین به زندگی مردم، روابط بین آنها دچار دگرگونی شد. هر فناوری و تکنولوژی خاصی که به طور گسترده در بین ما پخش می‌شود، فرهنگ استفاده مخصوص به خود را نیز می‌طلبد، پس فرهنگ هم بخشی از تکنولوژی است. بنابراین با این دیدگاه سعی کردیم تا به همه چیز از زاویه علم نگاه کنیم، اطلاعات درستی به کاربرانمان برسانیم و در حد توان، جهانی بهتر بسازیم.

در تکراتو اسامی جای خاصی ندارند. هرکس که به تکراتو وارد می‌شود، بخشی از آن خواهد بود. تکراتو در واقع یک تفکر است، یک دیدگاه متفاوت به دنیایی که تکنولوژی در آن حرف اول و آخر را می‌زند. پس اگر شما هم تکراتو می‌خوانید به جمع ما خوش آمدید.

این شروع ماجراست …