او ام پی فینکس

خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کانسپت آئودی با سوخت هیدروژنی در نمایشگاه ماشین دیترویت

کانسپت آئودی با سوخت هیدروژنی در نمایشگاه ماشین دیترویت
کانسپت آئودی با سوخت هیدروژنی در نمایشگاه ماشین دیترویت به نمایش گذاشته شد.
زمان برگزاری نمایشگاه ماشین دیترویت، بزرگترین رویداد ماشینی سال فرا رسیده است و علاقه مندان خود را با کانسپت های حیرت انگیزی مهمان کرده است.

کمپانی آئودی روز دوشنبه در این نمایشگاه، از ماشین کانسپت h-tron کواترو رونمایی کرد که انرژی مورد نیاز آن از سلول های سوخت هیدروژنی تامین می شود.

مستر بلیط

کمپانی هوندا یکی دیگر از شرکت هایی بود که اوایل امسال در نمایشگاه ماشین توکیو، از یک ماشین سوخت هیدروژنی به نام کلریتی، که با هر مخزن می تواند 400 مایل معادل643 کیلومتر را طی کند، رونمایی کرد. این کانسپت زرد خردلی، اولین ماشین کمپانی آئودی، با سوخت سلولی هیدروژنی است. دلیل نام کواترو، دو موتور الکتریکی هستند که در محور جلو و عقب کانسپت قرار گرفته اند. این دو موتور در مجموع، 230 کیلووات انرژی تولید می کنند. این کانسپت اس یو وی، صفر تا 100 کیلومتر را در مدت زمان 7.1 ثانیه به دست می آورد.

مخزن هیدروژنی کانسپت آئودی، در عرض 4 دقیقه پر می شود و طی آن می تواند 372 مایل یعنی 598 کیلومتر را طی کند. نحوه ی پر شدن مخزن مشخص نیست.

کمپانی هوندا برای ساخت یک پمپ هیدروژنی هوشمند کار می کند؛ وظیفه ی این پمپ، ایجاد هیدروژن مورد نیاز ماشین از طریق الکترولیزهای پرفشار است. زمان دقیق عرضه ی ماشین  هوندا هنوز مشخص نیست، اما انتظار می رود که ماشین هیدروژنی هوندا بهار امسال آماده ی فروش باشد.
در حال حاضر، ماشین های سلول سوختی هیدروژنی هوندا مشتریان خود را در کالیفرنیا به دست می آورند. هوندا قصد دارد تا سال 2017، 3000 واحد Mirai را در آمریکای شمالی به فروش برساند.
آئودی اعلام کرده است که ماشین کانسپت h-tron کواترو، نمونه ای از تکنولوژی های آینده ی آئودی است. برای مثال تکنولوژی های رانندگی پایلوت و پارک ماشین، تا سال 2017 به تولید می رسند.

اوایل امسال در نمایشگاه ماشین توکیو، هوندا از یک ماشین سوخت هیدروژنی به نام کلریتی رونمایی کرد که سرعت آن 400 مایل بر ساعت (643 کیلومتر بر ساعت) است.

.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر