coinex
OMPFinex

بیوگرافی موسس لینکدین : رید هافمن

در واقع این شبکه ی اجتماعی به کاربران این امکان را می دهد که برای ایجاد پروفایل حرفه ای و تعامل با دیگر افراد حرفه ای ثبت نام کنند. کاربران می توانند با هرکسی (چه کاربر چه سایت) تعامل حرفه ای داشته باشند.

نام: رید هافمن (Reid Hoffman)

عنوان: بنیانگذار و رئیس لینکدین، سرمایه گذار و کارآفرین، نویسنده

کشور: ایالات متحده

سن: ۴۸ سال، متولد ۵ آگوست سال ۱۹۶۷ میلادی، کالیفرنیا

تحصیلات: دانشگاه استنفورد – دانشگاه آکسفورد

دارایی خالص: ۴.۶ میلیارد دلار در ماه مارس سال ۲۰۱۵ و ۳.۹ میلیارد دلار در ماه فوریه سال ۲۰۱۶

رید هافمن به عنوان ۵۱ امین ثروتمند در عرصه ی تکنولوژی در سال ۲۰۱۵، ۳۴۱ امین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۵ و ۶۵ امین فرد قدرتمند در سال ۲۰۱۳ شناخته شده است.

رید هافمن کار خود را در سال ۱۹۹۴ و با عنوان مدیر محصول اپل آغاز کرد و بعد از آن به عنوان هیئت مدیره معاون رئیس پی پال (PayPal) خدمت کرده است. او در سال ۲۰۰۳ لینکدین را – به عنوان یک سرویس شبکه ی اجتماعی که دارای بیش از ۴۰۰ میلیون عضو در بیش از ۲۰۰ کشور است – تاسیس کرد.

او به یکی از سرمایه گذاران و کارآفرینان جوان و مدیران موفق تبدیل شده است. در ادامه به طور کامل بیوگرافی موسس لینکدین را بری شما بیان می کنیم. با تکرا همراه باشید.

.

بیوگرافی موسس لینکدین و تحصیلات وی

رید هافمن در پالو آلتو (Palo Alto)، کالیفرنیا، به دنیا آمد و در کانون خانواده در شهر برکلی بزرگ شد. وی تحصیلات مقطع ابتدایی تا دبیرستان را در مدارس دولتی در برکلی گذراند. پدر و مادر هافمن معتقد بودند که یادگیری او در کلاس های کوچکتر و نزدیک به خانه بهتر خواهد بود و بنابراین تصمیم گرفتند او را در یک دبیرستان خصوصی نزدیک به محل سکونت خود ثبت نام کنند. اشتیاق او برای استقلال و زندگی دور از خانه، والدینش را متقاعد کرد که او را به مدرسه Putney در ورمونت بفرستند. تاکید اکید مدرسه ی Putney بر روی کسب تجارب گوناگون در زمینه های مختلف به او فرصتی داد تا مهارت های متفاوتی از هنر گرفته تا کارهای کشاورزی را تجربه کند. پس از گذراندن دوره ی دبیرستان تصمیم گرفت به کالیفرنیا بازگردد و در دانشگاه استنفورد شرکت کند.

رید هافمن به عنوان ۵۱ امین ثروتمند در عرصه ی تکنولوژی در سال ۲۰۱۵، ۳۴۱ امین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۵ و ۶۵ امین فرد قدرتمند در سال ۲۰۱۳ شناخته شده است.

برنامه ی “آموزش و پرورش لیبرال” استنفورد، علاقه ی هافمن را در زمینه ی فلسفه تشخیص داد، اما طیف وسیع رشته های مورد علاقه ی هافمن تصمیم گیری او را برای انتخاب یک رشته سخت کرده بود، از این رو از یک مشاور دلسوز کمک گرفت. پس از اینکه وی لیست تمام زمینه هایی را که علاقه مند بود ذکر کرد، سرانجام تصمیم گرفت تحصیلات مقطع کارشناسی را در رشته ی Symbolic Systems بگذراند؛ این رشته شامل فلسفه، زبانشناسی، روانشناسی، منطق ریاضی و علوم کامپیوتر می باشد. هافمن در سال ۱۹۹۰ در مقطع کارشناسی رشته ی Symbolic Systems و Cognitive Science از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شد و در بورس تحصیلی مارشال (Marshall Scholarship) به منظور تحصیل در دانشگاه آکسفورد برنده شد. هافمن در سال ۱۹۹۳ تحصیلات مقطع کارشناسی ارشد را در رشته ی فلسفه از کالج ولفسون (Wilfson College) دانشگاه آکسفورد به اتمام رساند.

.

مشاغل و پیشه ها

هافمن آرزو داشت به عنوان نویسنده و یا استاد و روشنفکر عمومی شناخته شود و بدین وسیله بر روی جامعه ی اطراف خود تاثیر بگذارد اما به گفته ی خود او پس از گذراندن تحصیلاتش به این نتیجه رسید که با نویسندگی و این عناوین تنها بر روی عده ی کمی از جامعه می تواند تاثیر بگذارد و این نمی تواند ذوق درونی او را پاسخگو باشد؛ در همین حال به دنبال راهی برای تاثیر خیلی بیشتر بر روی جامعه ی اطراف خود بود.  او به یک کار موقت در بخش Usre Experience  اپل کامپیوتر و به عنوان مدیر محصول تازه وارد مشغول شد. در همین حال در اپل بر روی eWorld مشغول به کار شد. این شبکه به عنوان اولین تلاش او در راستای ایجاد یک شبکه ی اجتماعی بود. اگرچه این پروژه به یک شرکت منسجم و پایدار منجر نشد، اما هافمن معتقد بود که با استقرار قدرتمند اینترنت در آینده می تواند برای ترویج روابط انسانی در شبکه های اجتماعی رویای دیرینه ی خود را به واقعیت تبدیل کند.

هنگامی که هافمن eWorld را در سال ۱۹۹۶ به AOL فروخت، اپل متوجه برتری این شبکه شد. هافمن در همان سال اپل را ترک کرد و به تلاش خود در این صنعت جدید تکنولوژی در فوجیتسو (Fujitsu) ادامه داد. با وجود اینکه هافمن به خوبی می دانست که موفقیت وی در اولین سرمایه گذاری ناچیز بود؛ اما تصمیم گرفت که شرکت خود را هرچه سریعتر راه اندازی کند؛ در سال ۱۹۹۷ که کمتر از ۳ سال بود که به صنعت تکنولوژی وارد شده بود، فوجیتسو را ترک کرد و اولین شرکت خود به نام سوشال نت دات کام (SocialNet.com) را تاسیس کرد. در ابتدا او می پنداشت که کار خود را به عنوان سرویس دوستیابی مبتنی بر اینترنت شروع کند که در واقع ریسک زیادی دارد، اما خیلی زود به این فکر افتاد که این تکنولوژی جدید می تواند برای ساخت انواع روابط انسانی از جمله کسب و کار به کار گرفته شود. در همان زمان دوست استنفوردی هافمن به نام پیتر تیل به او پیشنهاد کرد که به هیئت مدیره ی استارتاپی که راه اندازی کرده است، بییوندد. شرکت تیل که بر روی پردازش معاملات اینترنتی متمرکز شده بود، به نام پی پال (PayPal) شناخته شد. تجربه ی هافمن در سوشال نت باعث شد که بتواند به تیل کمک کند. تا اینکه در سال ۲۰۰۰ هافمن به این نتیجه رسید که سوشال نت نمی تواند او را به آرزوهایی که در سر دارد برساند و از طرفی برای کار در پی پال هم به توجه کامل او نیاز است. بنابراین سوشال نت را با بازگرداندن تمام سرمایه ی اصلی به سرمایه گذاران خود ترک کرد و به عنوان جانشین مدیر اجرایی و مدیر ارشد عملیاتی پی پل یه صورت تمام وقت در این شرکت کار کرد. هافمن در پی پال مسئول روابط خارجی از جمله پرداخت های زیرساختی (ویزا، مسترکارد، ACH و WellsFargo)، توسعه ی کسب و کار (ای بی، Intuit و …) شد.

هافمن در پی پال مسئول روابط خارجی از جمله پرداخت های زیرساختی (ویزا، مسترکارد (MasterCard)، ACH و WellsFargo)، توسعه ی کسب و کار (ای بی (eBay)، Intuit و ...) شد.

در سال ۲۰۰۲ پی پال توسط ای بی به قیمت ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. سهم هافمن از فروش پی پال به او این امکان را داد تا بتواند بر روی ایده ی خود سرمایه گذاری کند. وی با کسب تجارب فراوان در سوشال نت و پی پال دریافت که هویت حرفه ای در محیط آنلاین اهمیت دارد و هم اکنون برای آزمایش این ایده در دومین استارتاپ خود آمادگی لازم را دارد. بدین ترتیب یک ماه بعد در همان سال ۲۰۰۲ در حالی که در اتاق نشیمن نشسته بود، لینکدین (LinkedIn) را ایجاد کرد و سایت آن در ماه می سال ۲۰۰۳ به صورت رسمی افتتاح گردید. آخر همان ماه تعداد کل اعضای لینکدین به ۴۵۰۰ نفر رسید ولی خیلی زود این شبکه ی اجتماعی به بزرگترین شبکه ی اجتماعی متمرکز بر کسب و کار در وب تبدیل شد. پیتر تیل و کیت رابویس از همکاران هافمن در پی پال بر روی لینکدین سرمایه گذاری کردند. در واقع این شبکه ی اجتماعی  به کاربران این امکان را می دهد که برای ایجاد پروفایل حرفه ای و تعامل با دیگر افراد حرفه ای ثبت نام کنند. کاربران می توانند با هرکسی (چه کاربر چه سایت) تعامل حرفه ای داشته باشند. به گفته ی فوربس “لینکدین، ابزاری فوق العاده و در عین حال به صرفه برای آن دسته از افرادی است که به دنبال شغل و کسب و کار حرفه ای هستند.”

هافمن در همین حال که لینکدین در حال توسعه بود، به فکر پیشبرد سرمایه گذاری خود برای اولین بار در فیسبوک بود؛ کاری که پیشتر از آن برای سایت شبکه ی مصرفی Friendster انجام داده بود. هافمن با برنامه ی فیسبوک تحت تاثیر قرار گرفت و برای یک سرمایه گذاری فوق العاده به توافق رسید، اما کمی بعد احساس کرد که داشتن موقعیتی برجسته در فیسبوک با نقش رهبری او در لینکدین در تضاد است و به همین ترتیب بود که بنیانگذار فیسبوک، مارک زاکربرگ، را به دوست خود پیتر تیل معرفی کرد  و او برای سرمایه گذاری اولیه و بزرگ ۵۰۰ هزار دلاری بر روی این شبکه موافقت کرد.

هافمن در همین حال که لینکداین در حال توسعه بود، به فکر پیشبرد سرمایه گذاری خود برای اولین بار در فیسبوک بود؛ کاری که پیشتر از آن برای سایت شبکه ی مصرفی Friendster انجام داده بود.

هافمن این را گرانترین تصمیم زندگی کاری خود نامید، اما با سرمایه گذاری کوچکتر در فیسبوک و همچنین سرمایه گذاری های دیگر خود توانست ثروت قابل توجهی به دست آورد. سرمایه گذاری های فعلی هافمن شامل Airbnb ، One King Lane، Swipely، Viki، Coupons.com، Edmodo، Wrapp، TrialPay، Xapo و Talko می باشد. سرمایه گذاری های سابق این سرمایه گذار عبارتند از: 3DSolve، Flickr، Digg، shopkick، SixApart، Wikia،  Permuto، thesixtyone، Tagged، IronPort، Ping.fm، Nanosolar، Care.com، Knewton، Kongrerate، Last.fm، Technetto، Vendio و VigLink. هافمن از ماه مارس سال ۲۰۰۸ تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ در هیئت مدیره ی ‌Zynga و از ابتدای تاسیس shopkick در ماه جولای ۲۰۰۹ تا ماه اکتبر ۲۰۱۴ که توسط SK Telecom خریداری شد، در هیئت مدیره ی آن خدمت کرد.

او در سال ۲۰۱۰ به گروه سرمایه گذاری Greylock Partners پیوست. حوزه هایی که هافمن در Greylock برای سرمایه گذاری متمرکز شده عبارتند از نرم افزار اقتصادی، اینترنت مصرفی، تشکیلات اقتصادی ۲، موبایل، بازی های اجتماعی، بازارهای آنلاین، سرویس های پرداختی و شبکه های اجتماعی.

پس از ارائه ی اولیه سهام در سال ۲۰۱۱، ثروت شخصی هافمن به قیمت ۲.۳۴ میلیارد دلار ارزش گذاری شد. در سال ۲۰۱۴ دارایی خالص هافمن بیش از ۴.۵ میلیارد دلار محاسبه شد. در آن زمان تخمین زده بودند که در هر ۲ ثانیه یک نفر به لینکدین اضافه می شود. در همان سال لینکدین با بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر و در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه، به عنوان بزرگترین شبکه ی حرفه ای جهان بر روی اینترنت عمل کرد و از آن زمان به سیر صعودی خود ادامه داده است.

رید هافمن در ۴ سال اول راه اندازی این شرکت به عنوان مدیر عامل لینکدین بود همچنین به عنوان هیئت مدیره ی این شرکت به خدمت خود ادامه داد. مدیر عامل کنونی لینکدین جف وینر می باشد. علاوه بر اینکه هافمن عضو هیئت مدیره ی موزیلا فاندیشن (Mozilla Foundation) و سازمان های غیر انتفاعی متعدد هم هست، بنیانگذار FWD.us (گروه های خاصی برای اصلاح قانون مهاجرت و بهبود آموزش و پرورش امریکا) می باشد.

علاوه بر اینکه هافمن عضو هیئت مدیره ی موزیلا فاندیشن (Mozilla Foundation) و سازمان های غیر انتفاعی متعدد هم می باشد، بنیانگذار FWD.us (گروه های خاصی برای اصلاح قانون مهاجرت و بهبود آموزش و پرورش امریکا) است.

از کارهای جانبی هافمن می توان به نویسندگی و تدریس اشاره کرد. هافمن در کنفرانس XPrize Foundation و کنفرانس TED در لانگ بیچ در سال ۲۰۱۲ سخنرانی کرده است. او در دانشگاه های آکسفورد، استنفورد، هاروارد و آزمایشگاه رسانه ای ام آی تی و … تدریس کرده است. هافمن با همکاری Ben Casnocha کتاب The Start-Up of You را در ۱۴ فوریه ۲۰۱۲ منتشر کرد. در سپتامبر سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۰۰ هزار نسخه از این کتاب فروخته شد و به یکی از پر فروش ترین کتاب های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال تبدیل شد. هافمن کتاب دیگری به نام The Alliance را با همکاری Ben Casnocha و Chris Yeh نوشت که در ۸ جولای ۲۰۱۴ در ایالات متحده منتشر شد.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

تهیه و گرداوری : تکرا


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر