coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

آثار هنری خلق شده توسط ربات هنرمند

آثار هنری خلق شده توسط ربات هنرمند

ربات هنرمند آثار هنری خیره کننده ای را به تصویر کشیده است.

توانایی هنری ربات های هنرمند مورد پذیرش بسیاری از افراد قرار نگرفته است. اندرو کانرو، موسس شبکه ی FriendFinder، رقابتی را با موضوع خلاقیت های رباتیک ترتیب داده است. کانرو در این باره به خبرنگار تک اینسایدر گفت: “بسیاری از افراد درک درستی از خلاقیت زمینه های تکنولوژیکی ندارند؛ به نظرم جالب بود که یک رقابت بین رشته ای را بین هواداران هنر و تکنولوژی برگزار کنم.” شرکت کنندگان رقابت هنر ربات ها می توانند با تهیه ی یک فیلم از ربات هنرمند خود و آثار هنری او، شانس خود را برای برنده شدن در این رویداد امتحان کنند.

این رقابت در دو دسته برگزار می شود: تله رباتیک، که ربات های توانا در همکاری با انسان در آن شرکت می کنند؛ و ربات های نقاش کاملا اتوماتیک، در دسته ی دوم قرار دارند. (14 آوریل 2016، آخرین مهلت شرکت در این رقابت خواهد بود.) جایزه ی نهایی دسته ی ربات های نقاش کاملا اتوماتیک، 30 هزار دلار و جایزه ی بخش تله رباتیک، 10 هزار دلار تعیین شده است؛ همچنین یک جایزه ی 5 هزار دلاری برای “بهترین کمک فنی” در نظر گرفته شده است.

در ادامه برای تماشای بهترین آثار هنری ربات های هنرمند با تکرا همراه شوید.

الیور دیسن و توماس لیندرمیر (از چپ به راست)، ربات ای دیوید (eDavid) را در دپارتمان علوم کامپیوتری دانشگاه کنستانس آلمان تولید کرده اند. ای دیوید، در واقع یک ربات جوشکار است که معمولا در ساخت ماشین مورد استفاده قرار می گیرند. اما تجهیز کردن این ربات با سنسور های مخصوص، دوربین و کامپیوتر کنترل کننده، ای دیوید را به یک ربات هنرمند تبدیل کرده است.

.

 

تصویر مورد نظر، در اختیار ربات قرار گرفته و او به کشیدن تصویر پیشنهادی می پردازد. ای دیوید با دوربین خود، بوم را تحت نظر داشته و به طور مداوم کار خود را اصلاح و نقاشی را کامل می کند. بعد از پایان کار، ربات می تواند امضای خود را هم در زیر نقاشی ثبت کند.

.

ای دیوید از 5 قلم مختلف برای نقاشی کشیدن استفاده می کند و به 24 رنگ مختلف دسترسی دارد. در یکی از تصاویر زیر، فضای دانشگاه کنستانس، محل تولید ای دیوید را می بینید. اما تصویر زیبایی که از جورج کلونی (بازیگر هالیوود) کشیده شده، قابلیت های هنری متفاوت ربات را نشان می دهد؛ به بیان دیگر ای دیوید می تواند در سبک های مختلف هنری نقاشی کند.

ربات پیندار ون آرمان، یکی دیگر از ربات های شرکت کننده در این رقابت بود، برای دیدن نقاشی های این ربات به این لینک بروید.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر