کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

سومین فرود موفق فالکون ۹ روی سکوی شناور

سومین فرود موفق فالکون ۹ روی سکوی شناور

اسپیس ایکس توانست برای سومین بار متوالی موشک فالکون ۹ را بر روی سکوی شناور خود فرود آورد.

آرون گروپس

این کمپانی که متعلق به کارآفرین مشهور حوزه ی تکنولوژی، ایلان ماسک است، موفق شد سومین موشک خود را پرتاب کرده و بر روی سکوی شناور خود در اقیانوس اطلس فرود آورد.

راکت فالکون ۹ به بلندای حدود ۶۹ متر (۲۲۹ فوت) روز جمعه به منظور ارسال ماهواره ی THIACOM 8 به یک مداری در فاصله ی حدود ۳۵۰۰۰ کیلومتری (۲۲۰۰۰ مایل) از سطح زمین (جایی که خدمات اینترنت و تلویزیون برای جنوب شرقی آسیا ارائه می شود) پرتاب شد.

مهمترین بخش این پرتاب برای زمانی است که هنوز ماهواره مستقر نشده است. لحظاتی پس از پرتاب، موشک به دو بخش مجزا تقسیم شد و بخش دوم در بالاترین مدار زمین قرار گرفت و بخش اول به زمین بازگشت. این در حالیست که با سوخت هیدروالکتریک سرعت خود را کاهش می دهد.

این فرود برای اسپیس ایکس هیجان انگیزتر از فرودهای قبلی بود چرا که این راکت از مدار خیلی دورتری به سطح زمین بازگشت. در واقع اسپیس ایکس در دسامبر سال ۲۰۱۵ برای اولین بار موفق به فرود راکت خود بر روی زمین شد. در چند ماه اخیر نیز توانست موشک فالکون را ۳ بار با موفقیت بر روی سکوی شناور بنشاند. در واقع فرود موشک فالکون در ۸ آوریل کمی ساده تر از این فرود بود چرا که این موشک فقط تا ایستگاه فضایی بین المللی در فاصله ی ۲۴۰ کیلومتری بالای زمین رفته بود.

مهم ترین بخش این موفقیت، ساخت راکت های قابل استفاده ی مجدد اسپیس ایکس است که در واقع به این کمپانی کمک می کند تا به جای صرف میلیون ها دلار برای ساخت یک موشک کاملا جدید از این موشک چندین بار استفاده نماید.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر