اقدام بشر دوستانه ی موسس مایکروسافت، توهین آمیز تلقی شد

اقدام بشر دوستانه ی موسس مایکروسافت، توهین آمیز تلقی شد

تلاش بشر دوستانه ی بیل گیتس معمولا با استقبال جهانی مواجه می شود، اما تلاش بشر دوستانه ی اخیر موسس مایکروسافت که اهدای 100 هزار مرغ به کشورهای فقیر بود، با مقابله ی شدید از سوی یکی از این کشورها، مواجه شد. دولت چپگرای بولیوی، یکی از کشورهایی که به آنها مرغ تعلق گرفت، از دریافت این هدیه از سوی گیتس، اجتناب کرد و هدیه ی این میلیاردر آمریکایی را توهین آمیز خطاب نمود.

وزیر زمین و توسعه ی روستایی بولیوی بیان کرد: “او بولیوی را نمی شناسد، او نمی داند که 500 سال پیش ما چگونه زندگی می کردیم،  کسی نمی دانست که چگونه می توان در میان جنگل چیزی تولید کرد، با احترام باید به او بگوییم که صحبت در مورد بولیوی را متوقف کند.”

موسس مایکروسافت اعلام کرده بود که ابتکار مرغ به عنوان یک طرح مشارکتی با موسسه ی خیریه ی هایفر اینترنشنال، با هدف ریشه کن کردن فقر به واسطه ی آموزش و نگهداری دام، در اوایل ماه جاری شکل گرفت. 100 هزار مرغ هدیه ی گیتس، بین کشورهایی که در سطوح مختلف فقر بودند، در بیشتر کشورهای جنوب صحرای آفریقا، از جمله بولیوی، توزیع شد.

گیتس در پست وبلاگ خود نوشته است: ” من فکر می کنم هر کشوری که از فقر شدید رنج می برد با پرورش مرغ می تواند خود را نجات دهد، نگهداری این طیور آسان است و برای زنان نیز ایجاد فرصت شغلی می کند، آنها می توانند غذای کودکان و خانواده های فقیر خود را تامین کنند. اگر من جای این کشور ها بودم، مرغ پرورش می دادم”

اما دولت بولیوی، توسط رئیس جمهور ضد امپریالیستی رهبری می شود که می گوید ایالت های جنوب آمریکا، سالانه 197 میلیون مرغ تولید می کنند ولی ظرفیت 36 میلیون صادرات دارند. با احتساب آمار و ارقام موجود و مقایسه ی آن با کشور های جنوب آمریکا، غرور بولیوی موجه است، زیرا این کشور در طول دهه ی گذشته، رشد اقتصاد سه برابری داشته است، بولیوی تولید 1200 دلار ناخالص سرانه داخلی در سال 2006 را به 3119 دلار در سال 2015 رسانده است. صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند که اقتصاد بولیوی در سال 2016 ، 3.8 درصد رشد می کند و این رقم بهتر از عملکرد جنوب آمریکاست.

وزیر روستایی بولیوی به خبرنگران گفته است: ” بولیوی تولیدات زیادی دارد و به هیچ گونه هدیه ای مثل مرغ برای زنده ماندن نیاز نخواهد داشت. او افزود:” ما عزت داریم، من فکر می کنم که این بی ادبی یک نجیب زاده است که حقیقت کشور ما را نمی داند و چنین بخششی می کند.”

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: theverge


عصر تکنولوژی، تکراارسال نظر