coinex
راهنمای خرید تکراتو

هوش مصنوعی شما را در طول رانندگی خودکار همراهی خواهد کرد

هوش مصنوعی شما را در طول رانندگی خودکار همراهی خواهد کرد

AI یا همان هوش مصنوعی شما را در طول رانندگی خودکار تنها نگذاشته و شما را همراهی می کند. برای بررسی بیشتر این موضوع در ادامه با تکرا همراه باشید.

نمایشگاه CES 2017 مکانی برای پرده برداری غیررسمی از تکنولوژی های جدید بود، حتی بیش از سال گذشته این اتفاق در این نمایشگاه رخ داد. خودروسازان با انواع نمونه های اولیه ماشین های خودران و هوشمند تالار شمالی و تالار گلد لات مرکز کنوانسیون لاس وگاس را پر کرده بودند؛ اما به جای صحبت درباره قدرت لیدار یا تعداد پردازنده ها، تعداد زیادی مشتاق هستند بدانند که مسافران این ماشین ها، زمانی که دست خود را از روی فرمان برمی دارند چه کار خواهند کرد.

toyota

زمانی که ماشین های خودران یا بدون راننده وارد بازار شوند، ماشین های معمولی به یکباره ناپدید نخواهند شد. حداقل یک دهه طول خواهد کشید تا ماشین های خودران خیابان ها را مال خود کنند. این بدین معناست که ترافیکی که گرفتار شدن در آن باعث آزار شماست، بطور کامل از بین نمی رود؛ اما کمتر خواهد شد؛ بنابراین به جای اینکه آن لحظات را با عصبانیت و محکم گرفتن فرمان و آزرده خاطر شدن پر کنید، کمی وقت آزاد پیدا خواهید کرد و این فرصتی است که ماشین های بدون راننده بیش از آنچه فکر کنید، خودنمایی خواهند کرد.

ماشین های بدون راننده

با یادگیری عمیق، این تکنولوژی از خارج شدن ماشین از جاده و پرتاب شدن به دره جلوگیری می کند، همچنین خودرو سازان با این فناوری یک دوست برای شما می سازند تا درباره خواسته ها و نیاز های شما بداند. همچنین، علاوه بر آگاهی از برنامه شما و اینکه دوست دارید در چه جایی غذا بخورید، این ربات ها درباره تمامی احساسات شما نیز آگاه خواهند بود. هردو کمپانی تویوتا و هوندا درباره تشخیص احساسات و حالات راننده و همچنین واکنش به آهنگ ها و رستوران های پیشنهادی سیستم AI (هوش مصنوعی) درون ماشین شان صحبت های زیادی کرده اند.

در واقع این آینده ای است که در آن شما توسط ماشین خود درک می شوید، چیزی است که واقعا خوب به نظر می رسد. چه کسی ماشینی که تشخیص می دهد صاحب خود، ناراحت است و او را برای تفریح به بهترین مکان های شهر می برد را نمی خواهد؟

خودرو سازان در حال اضافه کردن الکسا و کورتونا (دستیاران صوتی) به اتومبیل های خود هستند. هردو پلتفرم در حال ایجاد زمینه ای برای آینده ای هستند که در آن شما بتوانید به راحتی به ماشین خود، تقریبا هر چیزی را بگویید.

ماشین خودران

بله، نمایشگاه CES دارای ماشین های خودران چشمگیری بود که فقط بر روی تکنولوژی نگه داشتن ماشین در جاده متمرکز بودند. کمپانی های NVIDIA و Audi فوق العاده بودند؛ اما یک هوش مصنوعی به جای تمرکز بر روی نوع راندن ماشین و یا تکنولوژی های خودران، می تواند لحظات شما را در کابین به بهترین شکل ممکن مدیریت کند. خواندن کتاب در پشت ترافیک، گوش دادن به موسیقی های مورد علاقه و دیدن فیلم های جذاب هنگامی که در حال رانندگی هستید به معنای واقعی هیجان انگیز است. شما نظر دیگری دارید؟

.

منبع: engadget

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر