coinex
راهنمای خرید تکراتو

گزارش تکرا از سخنرانی ریاست سازمان انرژی اتمی ایران در رویداد فین تک فست

رویداد بزرگ فین تک شرکت فناپ با همکاری بانک پاسارگاد و شرکت‌های اتین و داتین با نام فین تک فست امرو در دانشگاه خاتم برگزار شد.
علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، در مراسم افتتاحیه رویداد فین تک فست که با همکاری بانک پاسارگاد و شرکت فناپ در دانشگاه خاتم از دیروز تا 20 اسفند ماه با حضور برخی از اصحاب رسانه در حال برگزاری است، گفتگویی داشت. در ادامه با گزارش تکرا همراه باشید.

همانطور که قبلا برایتان گقتیم، شرکت فناپ یکی از بزرگان صنعت فین تک است که امسال با همکاری بانک پاسارگاد و شرکت‌های اتین و داتین توانسته است تا رویداد خود را برگزار کند. دیروز، 18 اسفند ماه طی یک نشست خبری از ساعت 15 الی 16، رویداد فین تک فست به صورت رسمی شروع شد و قرار است تا روز جمعه، 20 اسفند ماه ادامه داشته باشد. یکی از مهمترین بخش‌های این رویداد که سورپرایز بسیار بزرگی برای اصحاب رسانه بود، سخنرانی دکتر عالی اکبر صالحی، ریاست سازمان انرژی اتمی ایران بود.

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران، در مراسم افتتاحیه رویداد فین تک فست گفت:

به خاطر این فرصت و دیدار با شما جوانان باپشتکار، خداوند را بسیار شاکر هستم. امید، مهمترین مسئله است، همانطور که خداوند فرموده است اگر انسانی موفق باشد، باید سعی و کوشش داشته باشد و دیدن پشتکار شما عزیزان در جهت آبادانی کشور، بسیار زیبا است.

صالحی در ادامه صحبت‌های خود گفت:

 ما انقلاب کردیم. انقلاب یک فلسفه جدید است که باعث شد بسیاری از کشورها به چالش کشیده شوند، نام کشور ما سر زبان‌ها باشد و با برخی از کشورها در تقابل باشیم. در حال حاضر دلار تبدیل به یک کالا شده است در حالیکه این کاغذ تنها یک پول است و باعث شده تمام دنیا به دنبال این پول باشند.

دکتر علی صالحی در موضوع صنعت ایران و وضعیتمان در جهان خاطر نشان کرد که ما در کشورمان کارخانه داریم؛ اما صنعت نداریم، در حال حاضر چشمه‌هایی از علم ایجاد شده است در حالیکه در کشورهای به قولی در حال پیشرفت‌، همچون مالزی و تایلند اینگونه نیست و باید از این جهت بسیار خرسند باشیم.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران خاطر نشان کرد: در گفتگویی که با اردوغان داشتیم، ترکیه از ما صنعت موشک و تکنولوژی پزشکی را طلب کرده است که با توجه به صحبت‌های اخیر، صنعت پزشکی این کشور از طریق کشور دیگری در حال تامین است.

او افزود: در حال حاضر استارتاپ‌های پول ساز بسیاری داریم و امید داریم که روزی با جهش از این سکوی پرتاب، بتوانیم از کشورهای در حال پیشرفت دیگر سبقت بگیریم.

صالحی  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت های دولت از استارتاپ ها گفت:

رویداد بزرگ فین تک شرکت فناپ با همکاری بانک پاسارگاد و شرکت‌های اتین و داتین با نام فین تک فست امرو در دانشگاه خاتم برگزار شد.

 مقام معظم رهبری امسال را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند و  روی این بحث تاکید دارند که اگر ملتی بخواهد روی پای خود بایستد، باید از قدرت داخلی خود استفاده کند تا از تلاطمات خارجی صدمه ای نبیند و زیر ساخت های دستیابی به این مساله، رشد مسائل علمی و دانش است. ما تاکید داریم که در حال حاضر هیچ تولیدی بدون داشتن زیر ساخت های علمی محقق نمی‌شود.

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی گفت: “باید جوان‌ها را تشویق کنیم که به صورت گروهی کار کنند؛ چراکه برکت در کار گروهی است. مثل امروز که بحث استارتاپ ها آغاز شده است. باید از استارتاپ ها بدلیل فکرهای نو و ابتکارات بهره جوییم.”

صالحی در پایان صحبت‌های خود خاطر نشان کرد که با جوانان فعال در این حوزه صحبت کرده ایم که با قدرت به سمت جلو گام بردارند و از مشکلات هراسی نداشته باشند؛ چراکه انسان در مشکلات ساخته می‌شود. برای جوانان آرزوی موفقیت دارم. کشور در سکوی جهش قرار گرفته است و با تلاش، همبستگی و هم‌زبانی می‌توانیم این راه را بپیماییم.

گفتنی است که رویداد فین تک فست از 18 تا 20 اسفندماه در دانشگاه خاتم در حال برگزاری است و طی این رویداد به سه ایده برتر آن، جوایزی اهدا خواهد شد و آنها مورد حمایت‌های بیشتری قرار خواهند گرفت.

.

تهیه و گردآوری: تکرا

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر