کوئنیگزگ Agera RS1 مدل جدید مخصوص بازار آمریکا در نمایشگاه خودروی نیویورک 2017

کوئنیگزگ Agera RS1
شرکت خودروسازی سوئدی کوئنیگزگ در ماه آگوست سال گذشته، از اولین نمونه اختصاصی مدل RS خود را برای بازارهای آمریکای شمالی رونمایی کرد. این خودرو که کوئنیگزگ Agera XS نام داشت با دورنگ نقره‌ای و نارنجی تزئین شده بود. در نمایشگاه خودرو نیویورک سال 2017 نیز این شرکت نمونه سفارشی سازی شده دیگری را برای بازار آمریکای شمالی ارسال نموده است. این مدل که نقطه مقابل Agera XS از لحاظ رنگ آمیزی به حساب می‌آید، با استفاده از رنگ‌ها سفید و آبی یخی تزئین شده است.

این کوه یخی که با نام کوئنیگزگ Agera RS1 شناخته می‌شود، نمونه‌ای است با قدرت بسیار بالای 1360 اسب بخار. کوئنیگزگ Agera RS1 قبل پیش فروش شده و این نام بر اساس سفارش شخص مشتری انتخاب شده است. وی حضوری مستمر در کار طراحی دقیق این ابر خودرو داشته و رنگ آمیزی قطعات مختلف سفارشی بدنه کوئنیگزگ Agera RS1 مانند باله عقب (Spoiler)، باله‌های کناری و دیفیوزر با نظارت دقیق وی صورت گرفته است.

کوئنیگزگ Agera RS1

شاسی این خودرو با استفاده از فیبر کربن ساخته شده و وزنی در حدود 70 کیلوگرم دارد. Agera RS1 ابعادی معادل 4293 میلیمتر طول، 2050 میلیمتر عرض و 1120 میلیمتر ارتفاع دارد. البته ارتفاع کوئنیگزگ Agera RS1 با استفاده از سیستم تعلیق پیشرفته متغیر بوده و بین 85 میلیمتر و 105 میلیمتر شناور است. این خودرو وزن خالصی برابر با 1395 کیلوگرم دارد.

پیشرانه موجود برای این ابرخودروی سوئدی یک موتور هشت سیلندر خورجینی به حجم 5.0 لیتر بوده که توانایی تولید نیرویی معادل 1 مگا وات (معادل 1360 اسب بخار) را دارد. گشتاور تولیدی این نیروگاه عظیم نیز 1.101 پاوند بر فوت (معادل 1357 نیوتون متر) بوده که توسط یک جعبه دنده اتوماتیک هفت سرعته به چرخ‌های عقبی منتقل می‌گردد.

این ابرخودرو برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت از حالت سکون به زمانی معادل 2.8 ثانیه نیاز داشته و در تنها 12.3 ثانیه به سرعت 300 کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کند. البته با استفاده از سیستم‌های پیشرفته اختصاصی کنترل کشش (Traction Control) و کنترل پایداری (Stability Control) این شرکت سوئدی، این خودرو در اختیار کامل راننده قرار خواهد گرفت.

کوئنیگزگ Agera RS1 بر خلاف بیشتر ابرخودروهای موجود در بازار از امکانات متنوع رفاهی و کمکی نیز برخوردار شده است. از نمونه‌هایی از این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک نسل جدید (Climate Control)
  • سیستم ناوبری ماهواره‌ای (Satellite Navigation)
  • سیستم اطلاعاتی / سرگرمی (Infotainment)
  • عقربه‌ها و نشانگرهای دیجیتالی
  • صندلی‌های اسپرت ساخته شده از فیبر کربن
  • سیستم نمایش اطلاعات تایرهای خودرو
  • کفپوش‌های چرمی
  • ترمز و فرمان الکتریکی
  • رینگ‌های 19 اینچی در جلو و 20 اینچی در عقب

منبع : Newatlasارسال نظر