همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

تک استار: معرفی استارتاپ سبکتو/ یک مجله موفقیت برای همه و به زبان ساده

تک استار: معرفی استارتاپ سبکتو/ یک مجله موفقیت برای همه و به زبان ساده

تکرا پس از گذشت ۲ سال از حیات خود، عزم خود را برای کمک به اکوسیستم استارتاپی کشور عزیزمان جزم کرده و قصد دارد با استفاده از تریبونی که در اختیارش است، به معرفی این کارآفرینان و کسب و کارهایشان بپردازد. معرفی استارتاپ ها در قالب برنامه ای با نام “تک استار” در وب سایت تکرا منتشر خواهد شد. در حال حاضر اخباررسمی و کانگورو نیز ما را در این مهم یاری خواهند کرد.

در این قسمت از تک استار، با شیوا جلوه، هم بنیانگذار استارتاپ سبکتو به گفتگو می نشینیم. استارتاپی که مجله اینترنتی در مورد موفقیت است و روزانه مطالب خود را همراه با پادکست صوتی برای همگان و به زبان ساده منتشر می کند.

1. لطفا تک تک اعضای تیم خود را معرفی کنید؛ الان چند نفر هستید و چه تخصص ها و مسئولیت هایی دارید؟ چند نفر هم بنیان گذار هستید؟

من شیوا جلوه هستم، مدیریت بازرگانی خوندم و در حال حاضر مسئول تولید محتوا، مدیریت شبکه های اجتماعی و هم بنیان گذار سبکتو هستم. مرتضی حسین اهلو یکی دیگر از اعضای تیم و بنیانگذار و توسعه دهنده سبکتو است. مرتضی هم مدیریت بازرگانی خونده و به طور تخصصی تجربه دیجیتال مارکتینگ دارد.

در حال حاضر، من و مرتضی به طور مستقیم در سبکتو مشغول هستیم. ما تجربه کار در بیمه را داشتیم که در آن مدت اولین سایت فروش آنلاین بیمه مسافرتی در کشور رو راه اندازی کردیم و جایزه برند برتر گردشگری و رتبه اول در بیمه را بدست آوردیم.

سبکتو سومین استارت آپ ما است که با تجربه های فوق العاده خوبی که از مای رگال و کاموت به دست آوردیم اون رو شروع کردیم.

2. ایده شما چیست و چرا این ایده را برای اجرا انتخاب کردید؟

سبکتو یک مجله موفقیت برای همه و به زبان ساده است. در واقع ما متوجه شدیم که سبک زندگی آدم هاست که آنها را موفق یا شکست خورده می کند و متاسفانه اغلب ما در یک لوپ بیهوده ای زندگی می کنیم که هرگز نمی تواند ما را به آنچه از موفقیت در ذهن داریم برساند. سبکتو به زبان ساده به افراد کمک می کند تا سبک زندگی شان را به بهترین روش تغییر دهند.

3. اگر بخواهید کسب و کار خود را در قالب یک جمله توضیح دهید (Elevator Pitch)، آن جمله چیست؟

سبکتو یک مجله اینترنتی در مورد موفقیت است که روزانه مطالب خود را همراه با پادکست صوتی برای همگان و به زبان ساده منتشر می کند.

سبکتو یک مجله اینترنتی در مورد موفقیت است که روزانه مطالب خود را همراه با پادکست صوتی برای همگان و به زبان ساده منتشر می کند.

4. با چه سرمایه ای کار خود را آغاز کردید و آیا فکر می کنید که این مبلغ برای شروع کارتان کافی بود؟

یک نمونه از تجربیات فوق العاده ای که در سوال اول به آن اشاره کردم دقیقا همین مسئله است، ما در مای رگال و کاموت فکر می کردیم که هر چه سرمایه اولیه بیشتر باشد، استارت آپ موفق تر است اما بعدها متوجه شدیم که بسته به اینکه استارت آپ در چه حوزه ای فعالیت می کند این موضوع می تواند متغیر باشد. بنابراین سبکتو را بدون صرف هزینه های اضافی و با مبلغی کم شروع کردیم و بیشتر از تجربیاتمان برایش خرج کردیم.

5. آیا تا این لحظه سرمایه گذار داشتید؟ کمی در رابطه با این موضوع توضیح دهید.

خیر سرمایه گذار نداشتیم، چون یاد گرفتیم که سرمایه گذاری زود هنگام، می تواند استارت آپ را نابود کند.

6. تا این لحظه، بزرگترین چالش هایی که با آن ها دست و پنجه نرم کردید چه بوده و فکر می کنید در آینده چه چالش هایی پیش روی شما خواهد بود؟

به نظرم برای سبکتو بزرگترین چالش تولید محتوای ناب است. چرا که ما در مورد محتوای سبکتو خیلی سخت گیر هستیم و در مورد هر مطلبی که نوشته می شود صحبت می کنیم. اما در مورد چالش های پیش رو، من فکر می کنم ممکن است رقبایی که بعدا به وجود می آیند بخشی از چالش ما باشند.

7. اگر همین الان یک نفر قصد داشته باشد نیازهای تیم شما را برطرف کرده و به نوعی بر روی شما سرمایه گذاری کند، چه چیزهایی از او می خواهید؟ در مجموع فکر می کنید چه چیزهایی (عوامل یا امکاناتی) می تواند به رشد کسب و کارتان کمک کند؟

در واقع ما به کسی نیاز داریم که تجربیات و دانش زیادی داشته باشد و بتواند آن را با ما به اشتراک بگذارد.

8. فکر می کنید چه عواملی ممکن است باعث شکست کسب و کارتان شود؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟ چه راهکاری برای مقابله با این عوامل در نظر دارید؟

به نظرم با توجه به اینکه ما در مورد موفقیت و سبک زندگی صحبت می کنیم، محتوای تکراری و منقضی شده می تواند برای سبکتو خطرناک باشد، با جلسات هفتگی و تعیین یکسری قوانین سعی می کنیم تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنیم.

9. مطالعه چه کتاب هایی را به دوستانتان پیشنهاد می دهید؟ لطفا یک یا چند کتابی که از مطالعه آن لذت برده و نکات خوبی یاد گرفته اید را نام ببرید.

کتاب زن پولدار و هوش مالی کتاب های خیلی خوبی هستند که برای من بسیار مفید بودند.

10. و در نهایت به عنوان آخرین سوال، چشم انداز شما برای چند سال آینده چیست؟ به عنوان مثال 5 سال آینده کسب و کارتان را به چه شکلی می بینید؟

ما دوست داریم سبکتو بخشی از زندگی روزمره افراد شده باشد که البته با توجه به سرعت رشد آن خیلی دور از انتظار نیست و می خواهیم مرکزی برای ترویج سبک زندگی موفق باشیم که می تواند از طریق مجله اینترنتی سبکتو، دوره ها و نشریات آن باشد.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر