coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

سامسونگ به دنبال تولید انبوه نمایشگرهای اولد با قابلیت کشسانی است!

سامسونگ به دنبال تولید انبوه نمایشگرهای اولد با قابلیت کشسانی است!
مدتی است که خبرهای زیادی از تلاش سامسونگ برای ساخت گوشی قابل انعطاف حکایت می کنند و گفته می شود که این دستگاه می تواند در سال 2019 وارد بازارهای جهانی شود؛ اما اخیرا گزارش جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد این کمپانی گوشی ساز کره ای پا را از این هم فراتر گذاشته و به دنبال ساخت نمایشگرهای اولد با قابلیت کشسانی است! این نوع از نمایشگرها می توانند در گوشی‌های هوشمند آینده این کمپانی نقش مهمی را ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری Korean Herald، سامسونگ دیسپلی به دنبال آن است تا برای اولین بار نمایشگرهای اولد کشسانی خود را در رویدادی که فردا در مرکز کنوانسیون لس آنجلس برگزار خواهد شد، به نمایش درآورد. در این مراسم، یک صفحه نمایش 9.1 اینچی با قابلیت کشسانی از پنل های دیود گسیل نور ارگانیک (organic light-emitting diode) که به اختصار OLED خوانده می‌شود، رونمایی خواهد شد.

سخنگوی سامسونگ دیسپلی در مصاحبه ای با خبرگزاری Korean Herald گفت:

در حالی که پنل های اولد فعلی می توانند فقط از یک جهت تغییر شکل یابند، این اولدهای کشسانی قادر خواهند بود تا خم شده، انحنا یابند و یا به طور کامل لوله شوند و این تغییر شکل از همه طرف امکان پذیر است

انواع مختلفی از نمایشگرهای قابل انعطاف وجود دارد، برخی خم شده، برخی قابل رول شدن بوده و بعضی قابلیت کشسانی دارند؛ اما این محصول سامسونگ بنا به گفته این منبع خبری، یکی از پیشرفته ترین نمایشگرهای اولد کشسانی است.

با این حال، این فناوری در مرحله تحقیق و توسعه بوده و ممکن است در حال حاضر برای مصارف صنعتی، چندان مقرون به صرفه نباشد؛ اما هنگامی که وارد بازار شود مطمئنا می‌تواند تمامی گجت هایی را که به نمایشگر مجهزند را تحت تاثیر قرار دهد، گجت های پوشیدنی، اینترنت اشیا، نمایشگر خودروها و هر چیزی که به یک صفحه نمایش نیازمند است، با وجود این تکنولوژی عملکرد آن ارتقا خواهد یافت.

سامسونگ دیسپلی همچنین قرار است تا در کنفرانس فردا، در کنار این پنل اولد سه بعدی بدون شیشه از نمایشگرهای کریستال مایع با کیفیت بسیار بالای خود نیز پرده برداری کند.

.

منبع: theandroidsoul

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر