کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

رییس سازمان مالیاتی: رانندگان اسنپ و تپسی از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند!

رییس سازمان مالیاتی: رانندگان اسنپ و تپسی از پرداخت مالیات بر درآمد معاف هستند!

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت رانندگان دارای یک خودرو که در اسنپ و تپ‏سی فعال هستند، مانند دارندگان یک تاکسی، برای عملکرد سال ۱۳۹۵ از پرداخت مالیات بر درآمد خودرو معاف هستند. با تکراتو همراه باشید.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

سیدکامل تقوی نژاد، ضمن اشاره به بندهای قانونی مربوط به مالیات بر درآمد مشاغل خاطر نشان کرد که کسب‌وکارهای مختلف بدون توجه به بستر فعالیت‌هایشان، چه در دنیای واقعی یا فضای مجازی در صورت کسب درآمد و سود و پس از کسر معافیت‌های مقرر ‌باید براساس نرخ‌های مقرر در قانون مالیات پرداخت کنند و تفاوتی میان بستر فروش و ارائه خدمات از نظر مالیاتی نیست.

وی به شتاب روزافزون تکنولوژی و استفاده از آن در زندگی روزمره افراد که باعث شکل‎گیری کسب‌وکارهای مختلف در فضای مجازی با استفاده از فناوری نوین اطلاعاتی اشاره کرد و افزود:

قطعا در آینده نزدیک ماهیت مشاغل موجود دچار تغییر و تحول بیشتری می‌شود. بنابراین سازمان امور مالیاتی کشور برای شناسایی این نوع کسب‌وکارها و وصول مالیات عادلانه از آن برنامه‌ریزی مناسبی انجام داده است.

تقوی نژاد درخصوص بحث پرداخت مالیات از سوی شرکت‌های اسنپ و تپ‎سی اعلام کرد که مالیات صاحبان یک تاکسی و صاحبان یک وسیله نقلیه (مثل پراید، پژو و…) که با آن به فعالیت شغلی حمل‌ونقل مسافر می‌پردازند برای سال 1395 صفر ریال تعیین شده که دستورالعمل مربوطه نیز صادر و ابلاغ شده و این موضوع برخلاف مواردی است که در رسانه‌ها رواج یافته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صراحت اعلام کرد که بنابراین در صورتی که یک راننده دارای یک تاکسی است ویا در یک آژانس کرایه یا از طریق اسنپ و تپ‎سی به حمل‌ونقل مسافر می‌پردازد نباید هیچ‌گونه مالیاتی پرداخت کند.

تقوی نژاد در ادامه تاکید کرد که این موضوع تنها برای کسانی است که یک تاکسی دارند و درصورتی که یک راننده دارای بیش از یک تاکسی یا وسیله نقلیه باشد در ازای بقیه تاکسی‌ها یا خودروها ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد است.

وی در خصوص مالیات شرکت اسنپ و تپ‎سی نیز گفت:

شرکت اسنپ و تپ‎سی همانند سایر اشخاص حقوقی صاحب درآمد، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد هستند و البته مالیات بر ارزش افزوده این شرکت‎ها نیز برابر قانون و مقررات مربوطه اخذ خواهد شد.

منبع: farsnewsارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر