تنها 40 درصد از گوشی های گلکسی اس 9 از تراشه کوالکوم برخوردار می شوند

تنها 40 درصد از گوشی های گلکسی اس 9 از تراشه کوالکوم برخوردار می شوندسال گذشته شاهد بودیم که روابط کاری کمپانی سامسونگ با سایر شرکت های تامین کننده قطعات رو به سردی می رود؛ علاوه بر این، می دانیم که گوشی گلکسی نوت 8 سامسونگ از باتری های ATL برخوردار نمی شود و به جای آن، باتری های SDI را همانند گلکسی اس 8 در خود جای داده است. حال گزارشات جدید مدعی هستند که تنها 40 درصد از گوشی های پرچمدار گلکسی اس 9 به تراشه کوالکوم مجهز خواهند شد.

کمپانی سامسونگ به طور معمول، بخش عمده ای از پرچمداران خود را به تراشه کوالکوم اسنپدراگون مجهز می کند و بخش دیگر از تراشه اگزینوس سامسونگ برخوردار می شوند. اینطور که به نظر می رسد، اینبار بخش زیادی از گوشی های گلکسی اس 9 با تراشه اگزینوس همراه خواهند شد.

به نظر می رسد که همکاری کوالکوم با شرکت تایوانی TSMC دلیل این مساله باشد. اخیرا، کمپانی تولید کننده تراشه TSMC، قرارداد تولید تراشه های 7 نانومتری را از کوالکوم گرفت و سامسونگ در این معامله شکست خورد؛ حال به نظر می رسد که ساموسنگ نیز به تلافی از این موضوع قصد دارد در سال آینده، تعداد کمتری از نسل جدید تراشه های کوالکوم را سفارش دهد.

گزارش اخیر همچنین مدعی است که سامسونگ از پنل نمایشگر Y-OCTA در پرچمداران گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس استفاده خواهد کرد. علاوه بر این، گفته می شود که گلکسی اس 9 همانند گوشی های سری موتو زد، به قابلیت Mod مجهز می شود. کاربران با این قابلیت می توانند لوازم جانبی متعددی را به دستگاه موبایل خود متصل کنند.

.

منبع: theandroidsoulارسال نظر