همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آذری جهرمی: رفع فیلترینگ و عدم نیاز به استفاده از فیلتر شکن

آذری جهرمی: رفع فیلترینگ و عدم نیاز به استفاده از فیلتر شکنوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد رفع فیلترینگ مربوط به سایت ها و شبکه های اجتماعی اعلام نمود در چارچوب مقررات مسئولان می توانند درخواست رفع فیلترینگ را داشته باشند.

به گفته آذری جهرمی مسدود کردن شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها چاره کار نیست. وی پیام رسان ها را هم برای کشور مناسب دانست و هم مضر. اما به گفته جهرمی منافع آن بیشتر بوده است.

رفع چالش های فرهنگی و به دنبال آن رفع فیلترینگ

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد رفع فیلترینگ یوتیوب و توییتر اعلام نمود که با احترام به فرهنگ و اطمینان دادن به مراجع امکان تغییر وجود دارد. به گفته وی توییتر هم پیش‌قدم شده و قرار است شرایط موجود را بپذیرد و به فرهنگ و عقاید ایران احترام بگذارد.

وی در این زمینه ادامه داد که در شورای عالی فضای مجازی این موضوع بررسی می گردد. وی ادامه داد در صورت قبول شرایط، چالش‌های فرهنگی آن حل شده و رفع فیلترینگ برای این شبکه‌ اجتماعی انجام می شود.

دسترسی به سرعت ۲۰ مگابایتی

وزیر ارتباط اعلام نمود که شرایط دسترسی به اینترنت بهبود می یابد و متوسط سرعت دسترسی خانگی که اکنون 6 تا 8 مگابیت بر ثانیه است، به حداقل ۲۰ مگابیت بر ثانیه خواهد رسید.

وی همچنین به مشکلات کم فروشی اینترنت و شکایت مردم هم نیز اشاره کرد و اعلام نمود 70 درصد از اینترنت کشور از طرف جنوب و از طریق فیبر نوری است و بروز هرگونه مشکل در این ناحیه باعث مشکل اینترنت شده و رفع این مشکل حداقل دو روز زمان خواهد برد.

وی به یکی از کارهایی که در زیرساخت انجام داده اشاره کرد و اعلام نمود که چگالی توزیع اینترنت را از سطح دریا به سمت مرزهای شمالی برده است زیرا از این سمت بیشتر درخواست ها به سمت اروپا می رود و کیفیت بهتر است. به گفته وی اگر قطعی در هر دو مسیر هم باشد احساس نخواهد شد.

اعتقاد آذری جهرمی به توانایی‌هایش

آذری جهرمی که جوان ترین وزیر است به مسئولیت خود اشاره کرد و از تمامی اساتید خود تشکر نمود. وی اشاره نمود که توانمندی ویژه ای نیز در بخش اجرایی دارد و اگر به توانایی هایش اعتقاد نداشت وزیر نمی شد. به گفته وی هر کشوری که بخواهد در زمینه فناوری اطلاعات رشد کند میدان برای جوانان خواهد بود.

وی در پایان اعلام کرد که مردم باید از کسی که به آنها خدمت می کند حمایت کنند تا آن فرد و مجموعه بتوانند موفق شوند. وی ادامه داد که به مردم خدمت می کند و به حمایت آنها نیز نیاز دارد.

.

منبع: isna

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر