همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

قابلیت متوقف کردن دائمی صدای وب سایت ها به گوگل کروم اضافه می‌شود

قابلیت متوقف کردن دائمی صدای وب سایت ها به گوگل کروم اضافه می‌شود
قابلیت جدیدی به مرورگر گوگل کروم اضافه می‌شود تا صدای خروجی وب سایت ها را به‌صورت دائمی غیرفعال کند. در ادامه با تکراتو همراه شوید.

اصولا زمانی که به بعضی از وبسایت‌ها سر بزنید با ویدیوهایی مواجه خواهید شد که به‌صورت خودکار پخش می‌شوند. این ویدیوها می‌توانند تبلیغاتی باشند یا بخشی از قابلیت‌های سایت را به نمایش درآورند.

بیشتر اوقات نیز صدای پخش شده توسط این ویدیوها باعث آزار و اذیت کاربران می‌شود. البته در مرورگرها قابلیتی وجود دارد که می‌شود صدای خروجی وبسایت مدنظر را غیرفعال کرد.

با این حال، گوگل می‌خواهد قابلیت جدیدی را به گوگل کروم اضافه کند که به‌لطف آن کاربرها بتوانند صدای خروجی وب سایتی را به‌صورت دائمی غیرفعال کنند و زمانی که وارد آن وب سایت شدند ویدیوها یا فایل‌های صوتی، دارای صدای خروجی نباشند.

گویا کمپانی گوگل برای مدتی است که این قابلیت را آزمایش می‌کند تا کاربران بتوانند وبسایتی را انتخاب کرده و به‌صورت دائمی پخش صدای خروجی از این وب سایت‌ها را متوقف کنند.

مسئولان کمپانی گوگل گفته‌اند که این قابلیت در حال حاضر مراحل آزمایشی را پشت سر می‌گذارد و در آینده از طریق به‌روزرسانی به مرورگر گوگل کروم اضافه خواهد شد. کاربران می‌توانند از طریق پاپ آپ اطلاعات صفحه، اقدام به غیرفعال کردن خروجی صدا کنند.

وب سایت‌هایی که از طریق این قابلیت، صدای خروجی آنها قطع شود تنها از طریق تنظیمات دستی قابلیت بازگشت خواهند داشت. کاربر زمانی که نیاز به شنیدن صدای خروجی این سایت‌ها داشته باشد، می‌تواند از قسمت تنظیمات اقدام به رفع عدم پخش صدای خروجی کند.

گوگل کروم

.

منبع: ubergizmo

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر