سیستم عامل اندروید 9 ساله شد؛ اندروید تولدت مبارک!

سیستم عامل اندروید 9 ساله شد؛ اندروید تولدت مبارک!
سیستم عامل اندروید 9 ساله شد. به نظر می‌رسد که این سیستم عامل گوگل در حال حاضر در مسیر درستی قرار گرفته است.

هنگامی که گوگل در سال 2008 اولین نسخه از سیستم عامل اندروید را منتشر کرد. وعده‌های زیادی داد. به طور دقیق اولین بار سیستم عامل اندروید در تاریخ 28 سپتامبر (6 مهرماه) معرفی شد و از آن زمان 9 سال می‌گذرد.

شایید در آن زمان کمتر کسی فکر می‌کرد که اندروید بتواند این گونه بر بازار موبایل جهان حکمرانی کند. گوگل از آن زمان پروژه‌های مختلفی را آغاز کرد. بسیاری از آنها شکست خورد و برخی از آنها نیز نتوانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند، اما وضعیت فعلی اندروید نشان می‌دهد که این پروژه چیز دیگری است!

اکنون مدت کوتاهی است که از معرفی اندروید 8 اوریو می‌گذرد و این سیستم عامل موبایلی در حال حاضر در بیش از 65 درصد از گوشی های تلفن همراه وجود دارد. البته این آمار بستگی دارد که چه کسی آن را مطرح کند. 65 درصد آمار بسیار محافظه کارانه‌ای است. برخی تخمین‌های خوش بینانه این آمار را چیزی در حدود 85 درصد و یا حتی بیشتر اعلام کرده‌اند.

پادشاهی سیستم عامل اندروید بر بازار موبایل جهان

چه بخواهیم و چه نخواهیم، اندروید هم اکنون بر بازار گوشی های هوشمند دنیا حکمرانی می‌کند و هیچ راهی برای جلوگیری از شیوع آن نیز وجود ندارد. این پلتفرم در بسیاری از گوشی های هوشمند جهان قرار گرفته و بسیاری از شرکت ها پوسته نرم افزاری خود را بر اساس آن طراحی می کنند.

تولد 9 سالگی اندروید

گوگل در این 9 سال موفق شده است تا هر ساله با انتشار نسخه‌ای جدید خود را به روز نگه دارد و انصافا این کار مشکلی است. کار کردن بر روی پروژه بزرگی چون اندروید آن هم با این دقت و عملکرد برای بسیاری از شرکت‌های دنیا سخت و تقریبا غیر ممکن است، اما گوگل تا اینجا که به خوبی توانسته این موضوع را مدیریت کند.

در حال حاضر اندروید سرعت رشد ثابتی داشته و چیز چندان خاصی از آن دیده نمی شود. شاید لازم است تا گوگل کمی هیجان به این سیستم عامل جدید اضافه کرده و کاربران خود را شگفت زده کند. سال آینده اندروید 9 به بازار عرضه خواهد شد و گوگل از هم اکنون مشغول کار بر روی آن است. یک چیز هیجان انگیز و واقعا انقلابی می‌تواند روند و قالب فعلی اندروید را دگرگون کند.

گوشی HTC Dream با سیستم عامل اندروید 1.0
گوشی HTC Dream با سیستم عامل اندروید 1.0

.

منبع: softpediaارسال نظر