کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

مجموعه صنعتی جیلی چین مالک اصلی شرکت خودروسازی انگلیسی لوتوس شد!

جیلی لوتوس را به مالکیت خود در آورد

شرکت جیلی به تازگی اعلام کرده که بخش زیادی از شرکت خودروسازی انگلیسی لوتوس را خریداری کرده است. این سازنده هم اکنون مالک 51 درصد از شرکت لوتوس است.

آرون گروپس

آمار و ارقام موجود نشان می‌دهند که 41 درصد باقیمانده شرکت لوتوس در تملک یک خودروساز مالزیایی به نام اتیکا اتوموتیو (Etika Automotive) قرار دارد. جیلی (Geely) هم اکنون مالک شرکت‌های ولوو (Volvo) و لندن تاکسی کامپنی (London Taxi Company) هم است؛ این شرکت در سال 1986 میلادی تاسیس شد و سال گذشته توانست تعداد 1.3 میلیون اتومبیل را به طرفدارنش بفروشد.

جالب است بدانید که خودروساز چینی در طول مدتی که مالکیت شرکت ولوو را بر عهده داشته، توانسته است میزان فروش محصولات این شرکت را افزایش دهد؛ حال باید دید که آیا این سازنده می‌تواند میزان فروش خودروهای لوتوس (Lotus) را نیز افزایش دهد یا خیر. انجام معامله فوق باعث شده است که شرکت خودروسازی لوتوس با یک هیئت مدیره 5 نفره جدید اداره شود که از این تعداد 3 نفر از شرکت جیلی و دو نفر از شرکت اتیکا اتوموتیو انتخاب شده‌اند. به این نحو که دنیل دانگویی لی (Daniel Donghui Li)، نایب رئیس اجرایی و رئیس اداره مالی مجموعه صنعتی جیلی، به عنوان رئیس هیئت مدیره جدید شرکت لوتوس انتخاب شده است و فنگ کینگ فنگ (Feng Qing Feng) و ناتان یو نینگ (Nathan Yu Ning) هم دو عضو دیگر این هیئت مدیره از طرف شرکت جیلی هستند.

بد نیست بدانید که فنگ کینگ فنگ نایب رئیس بخش خودروسازی و مدیر بخش فناوری جیلی و ناتان یو نینگ نایب رئیس بخش تجارت بین الملل و مشاور اجرایی رئیس مجموعه صنعتی جیلی است.

.

منبع: geeky-gadgets

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر