;
coinex

رتبه 18 علمی ایران در جهان ؛ انجام پروژه مشترک را با کشورهای خارجی

رتبه 18 علمی ایران در جهان ؛ انجام پروژه مشترک را با کشورهای خارجی

مدیرکل حوزه وزارتی و مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از رتبه 18 علمی ایران در جهان خبر داد. وی در ادامه اعلام نمود که تاکنون شرکت‌های‌دانش‌بنیان و واحدهای فناور توانسته‌اند تا بیش از 235 پروژه مشترک را با کشورهای خارجی به انجام رسانند.

در آیین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه دامغان، دکتر فریدون سخن گفت و به آمار جمعیت دانشجویی کشور و ظرفیت دانشگاه‌ها اشاره نمود. وی در ادامه بر انجام عالیت‌های علمی پژوهشی دانشجویان و اعضای هیئت علمی، به ویژه در شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری تاکید کرد. به گفته وی در کشور چیزی حدود ۳۹ پارک علم و فناوری وجود دارد که این پارک‌ها توانسته‌اند تاکنون حدود ۲۱۵ میلیون ریال صادرات را به انجام دهند. دکتر فریدون به توان و ظرفیت‌های خوب حوزه آموزش عالی کشور اشاره کرد و ادامه داد که از ابتدای دولت یازدهم، در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، دو میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع پروژه عمرانی آغاز شده که تا کنون نیز دو میلیون مترمربع از این میزان تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است.

دستیابی به موفقیت با ارتباط صنعت و دانشگاه

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه به شکل‌گیری دانشگاه‌های صنعتی در کشور نیز اشاره نمود و ادامه داد که این دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید بتوانند با تلاشی مضاعف، چرخه علمی را به ثروت تبدیل نمایند. وی شتاب دادن به رشد و توسعه کیفی در مراکز آموزش عالی را، از مهم ترین برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانست و اعلام کرد که امروزه موفقیت در عرصه‌های علمی از طریق ارتباط صنعت و دانشگاه به دست می‌آید. مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید نمود که لازم است تا صنعت و دانشگاه با هم در عرصه‌های علمی رقابت کنند و برای این امر مهم لازم است تا ارتباط بین این دو بخش، بیش از پیش تقویت گردد.

دکتر عبدالعلی بصیری، رئیس دانشگاه دامغان نیز در این مراسم حضور داشت و آغاز سال تحصیلی 97-96 را مصادف با ماه سرشار از عبرت و پیام محرم و هفته شکوهمند دفاع مقـدس اعلام نمود. وی این آغاز را سرشار از شگفتـی‌های ناب انسانـی، حماسه و دفـاع، ایثـار و شهادت دانست و ادامه داد که شهدای گرانقدر اسلام از عاشورا تا دفاع مقدس، با انتخابی آگاهانه و مسئولانه، راه و رسم سربلندی را به ما آموختند.

دکتر بصیری در ادامه در مورد رتبه 18 علمی ایران در جهان سخن گفت و همچنین گزارشی از فعالیت‌ها، ظرفیت‌ها و توانایی‌های دانشگاه دامغان را ارائه نمود و از اینکه سال تحصیلی جدید با همت اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان با موفقیت‌های بیشتری همراه خواهد بود، ابراز امیدواری کرد. حجت الاسلام محمد فدایی، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز، به همزمانی این مناسبت‌ها و آغاز سال تحصیلی جدید اشاره نمود و محرم را کلاس بندگی و درس آزادگی دانست.

دکتر فرویدن در پایان مراسم از کسب رتبه 18 علمی ایران در جهان احساس رضایت نموده و به سؤالات مختلف دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی که در جلسه حضور داشتند پاسخ داد. پس از پایان مراسم، دکتر فریدون و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه دامغان به مناسبت حضور در هفته دفاع مقدس، با یکی از خانواده‌های شاهد و ایثارگر دانشگاه دامغان دیدار نمودند.

.

منبع: isna

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر