جزییات جدیدی در رابطه با لوگوی احتمالی دستیار هوش مصنوعی هواوی

جزییات جدیدی در رابطه با لوگوی احتمالی دستیار هوش مصنوعی هواوی !

هواوی اخیرا یک لوگوی یو شکل “U” را ثبت کرده است. این لوگو احتمالا به دستیار هوش مصنوعی هواوی که بر روی گوشی‌های سری میت 10 نصب شده است، تعلق دارد.

سازنده چینی چند روز پیش دو کاربرد مشابه مجازی را در سازمان مارک‌های تجاری و پتنت‌های ایالات متحده و سازمان دارایی‌های فکری اتحادیه اروپا ثبت کرد. هواوی در این رابطه به دو سازمان فوق گفته است که مارک تجاری جدیدش به نرم افزارهای اصلی و اپلیکیشن‌های گوشی‌های همراه تعلق دارد که به منظور متصل شدن به دستگاه‌های پشتیبانی کننده اینترنت اشیاء و مدیریت کردن چنین محصولاتی طراحی شده است.

علی‌رغم این که در توضیحات مرتبط با این پتنت هیچ مطلبی در مورد سرویس‌های پشتیبانی کننده فرامین صوتی ارائه نشده است، توصیف‌هایی که در رابطه با این کاربرد به دو سازمان فوق ارسال شده به قابلیت پشتیبانی این فرامین اشاره می‌کنند. اسنادی که توسط شرکت هواوی در اختیار سازمان مارک‌های تجاری و پتنت‌های ایالات متحده و سازمان دارایی‌های فکری اتحادیه اروپا گذاشته شده است، به طور مستقیم از این امر حکایت می‌کنند که لوگوی ثبت شده به عنوان مارک تجاری دو حرف U را در خود دارد و رنگ این لوگو از جمله دارایی‌های فکری که سازنده چینی می‌خواهد از آن محافظت کند، نیست.

به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت حتی در صورتی که هواوی بتواند لوگوی جدیدش را تجاری کند، تنها شکل آن را با شباهت به آنچه که در این تصویر مشاهده می‌کنید، ثبت می‌کند و از این رو ممکن است که رنگ‌های این برند به آن گونه‌ای که در این عکس مشاهده می‌کنید، نباشد.

سازنده مشهور چینی تا به امروز هیچ مطلبی را در زمینه ساخت یک دستیار هوش مصنوعی منتشر نکرده است. تنها شرحی که در این زمینه منتشر شد، چند ماه پیش توسط بلومبرگ در فضای مجازی قرار گرفت. این خبر در آن زمان به این نکته اشاره داشت که دستیار هوش مصنوعی هواوی در مراحل طراحی اولیه خود قرار دارد.

جزییاتی در رابطه با گوشی پرچمدار میت 10 و دستیار هوش مصنوعی هواوی

هواوی تایید کرده است که گوشی پرچمدار جدیدش به پردازشگرهای سیلیکون کرین 970 مجهز است. این سازنده همچنین گفته است که این پردازشگر از یک تراشه که به طور مخصوص برای انجام کاربردهای مرتبط با فناوری هوش مصنوعی طراحی شده است، بهره می‌برد. هواوی در مطالبی که اخیرا به عنوان آگهی‌های تبلیغاتی در رابطه با گوشی‌های سری میت 10 منتشر کرده به این امر اشاره کرده است که محصولات جدیدش، گوشی‌های همراه نیستند؛ بلکه ماشین‌هایی هوشمند محسوب می‌شوند.


بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: هواوی میت ۱۰ یک گوشی هوشمند نیست!


با توجه به این مطالب می‌توان گفت که گوشی‌های میت 10، میت 10 پرو، میت 10 پلاس و میت 10 لایت یک دستیار کمکی خاص را بر روی خود دارند. جزییات منتشر شده در رابطه با دستیار هوش مصنوعی هواوی همچنین از این امر حکایت می‌کنند که تصمیم سازنده چینی مبنی بر مجهز ساختن گوشی‌های جدیدش به یک دستیار کمکی خاص، علی رغم وجود داشتن سرویس‌هایی مثل آمازون الکسا و دستیار گوگل در بازار، می‌تواند جایگزینی برای سرویس‌های کمکی شرکت‌های گوگل و آمازون باشد.

علاوه بر این، با در نظر قرار دادن حرف یو “U” و تلفظ آن در زبان انگلیسی می‌توان این گونه تفسیر کرد که دستیار هوش مصنوعی هواوی به نحوی طراحی شده است که یک تجربه بسیار شخصی را در اختیار کاربر بگذارد؛ زیرا این عبارت در زبان انگلیسی، شخص کاربر را خطاب قرار می‌دهد.

باید به این مطلب نیز اشاره کرد که علی رغم این که دستیارهای ارائه شده توسط شرکت‌های گوگل و آمازون کاربردهای مشابهی را با به کارگیری استراتژی‌های مرتبط با فناوری هوش مصنوعی انجام می‌دهند، هیچ یک از این سرویس‌ها نامی را بر روی خود ندارند که وظایف آن‌ها را صریحا بازگو کند.

هواوی گفته است که گوشی‌های سری میت 10 را در شهر مونیخ در تاریخ 24 مهر (16 اکتبر) در معرض عموم قرار می‌دهد.

.

منبع: androidheadlinesارسال نظر