واکنش اینستاگرامی وزیر ارتباطات در پی خبر خودکشی دو دختر نوجوان به دلیل بازی نهنگ آبی

واکنش اینستاگرامی وزیر ارتباطات در پی خبر خودکشی دو دختر نوجوان به دلیل بازی نهنگ آبی

امروز صبح خبر ناراحت کننده‌ای مبنی بر خودکشی دو دختر نوجوان در اصفهان به دلیل انجام بازی نهنگ آبی به دستمان رسید. به همین دلیل آذری جهرمی نیز واکنش نشان داد و در اینستاگرام خود مطلبی منتشر کرد که در ادامه به آن پرداخته‌ایم.

وزیر ارتباطات در پی واکنش به خبر خودکشی دو دختر نوجوان به دلیل بازی نهنگ آبی، یک ساعت پیش در حساب کاربری اینستاگرام خود مطلبی منتشر کرد. وی با انتشار تصویری از خود این‌گونه گفت:

رفتارهای شیطان گونه در فضای مجازی برای شنوندگان ناراحت کننده و بهت آور بود. بنده نیز از شنیدن خبر متاثر شدم.
بایستی بپذیریم که در کنار منافع بسیار، آفات جدی هم در فضای مجازی وجود دارد.

به عنوان یک پدر، فرزندانم را به عضویت در شبکه‌های اجتماعی تشویق نکرده‌ام و آنها نیز تاکنون عضویتی نداشته‌اند و همچنان با حضور یک بزرگتر از فضای مجازی بهره می‌گیرند.

به عنوان حاکمیت باید مروج ابزارهای نظارت والدین بر استفاده فرزندان از فضای مجازی و همچنین ترویج کننده نحوه صحیح استفاده کودکان و نوجوان از این فضا و کمک به تولید محتوا و سرویسهای متناسب با این سنین باشیم. این از اولین برنامه‌های وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم بود که بزودی اعلام خواهد شد.

اتفاق تلخ امروز اگر منجر به تغییر شیوه‌های نادرست حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی نشود، متاسفانه مجددا قابل تکرار است.

ما در قبال کودکان خود در فضای حقیقی و مجازی مسئولیم. مراقبت از آنها را به صورت ویژه در دستورکار قرار دهیم.

 

بیشتر بخوانید: نهنگ آبی دو دختر ایرانی را به کام مرگ کشاند!

 

امروز صبح خبر ناراحت کننده‌ای مبنی بر خودکشی دو دختر نوجوان در اصفهان به دلیل انجام بازی نهنگ آبی به دستمان رسید. به همین دلیل آذری جهرمی نیز واکنش نشان داد و در اینستاگرام خود مطلبی منتشر کرد که در ادامه به آن پرداخته‌ایم.ارسال نظر