در نشست خبری کمپین حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 چه گذشت

نشست خبری کمپین حمل مشعل المپیک زمستانی 2018پیونگ چانگ با حضور مدیران ارشد سامسونگ، بهرام رادان سفیر کمپین، ۹ شخصیت برگزیده برای حمل‌ مشعل و اهالی رسانه، امروز، دوشنبه ۱۳ آذر ماه در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.
نشست خبری کمپین حمل مشعل المپیک زمستانی 2018پیونگ چانگ با حضور مدیران ارشد سامسونگ، بهرام رادان سفیر کمپین، ۹ شخصیت برگزیده برای حمل‌ مشعل و اهالی رسانه، امروز، دوشنبه ۱۳ آذر ماه در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد.

حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 توسط 7500 نفر از 95 کشور جهان انجام خواهد شد. این افراد در مسافت 2018 کیلومتری که برای این کار انتخاب شده است، این مشعل را حمل می‌کنند و سامسونگ به عنوان یکی از حامیان اصلی این دوره از بازی‌ها، انتخاب ۱۵۰۰ نفر از حمل‌کنندگان مشعل المپیک را بر عهده داشت.

به همین منظور کمپینی بزرگ برگرفته از روح المپیک در سرتاسر جهان راه‌اندازی شد تا شخصیت‌هایی الهام‌بخش و موثر در هر جامعه به عنوان یکی از حمل کنندگان مشعل المپیک زمستانی پیونگ چانگ انتخاب شوند.

سامسونگ ایران نیز طی فراخوانی از تمامی علاقه‌مندان دعوت کرد تا دلایل خود را برای حضور در مراسم حمل مشعل المپیک به این شرکت اعلام کنند. در نهایت از میان هزاران درخواست دریافت شده ۶ نفر توسط هیات داوران انتخاب شدند. در کنار این افراد نیز سه شخصیت برجسته اجتماعی و زیست محیطی به صورت مستقیم از طرف این شرکت دعوت شدند تا تعداد ایرانیان حمل کننده مشعل المپیک زمستانی 2018 به 9 نفر برسد.

و امروز، دوشنبه، این ۹ نفر در مراسمی که با حضور بهرام رادان، بازیگر سرشناس سینمای‌ ایران و پرچمدار این کمپین برگزار شد، به طور رسمی معرفی شدند.

حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 با حضور ستارگان ایرانی

حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 با حضور ستارگان ایرانی

در نشست خبری امروز، ابتدا مدیران عالی‌رتبه سامسونگ ایران صحبت‌هایی را در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ در ایران عنوان کرده و بعد از آن 9 ستاره ایرانی حمل مشعل بازی‌های المپیک زمستانی 2018، گفتگویی را انجام دادند.

بام سوک هانگ، مدیر سامسونگ الکترونیکس ایران، در ابتدا با اشاره به همکاری سامسونگ و کمیته بین‌المللی المپیک گفت:

المپیک همواره رخدادی بوده است که مردم سراسر جهان را از هر قوم و نژادی کنار هم جمع کرده و عمیق‌ترین و برترین ارزش‌های انسانی را از طریق ورزش و رقابت به نمایش می‌گذارد. سامسونگ تلاش می‌کند به هواداران ورزش‌های مختلف امکان دهد تا نه تنها هیجان را تجربه کرده و به اشتراک بگذارند، بلکه آن را خلق کنند.

حمایت سامسونگ از بازی‌های المپیک، به سال ۱۹۸۸ و بازی‌های المپیک تابستانی سئول باز می‌گردد. این کمپانی چندی بعد و در المپیک زمستانی ۱۹۹۸ ژاپن، به یکی از همکاران رسمی کمیته بین‌المللی المپیک تبدیل شد و این همکاری در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ و المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم ادامه خواهد داشت.

المپیک زمستانی ۲۰۱۸ از بیستم بهمن ماه امسال در شهر پیونگ چانگ کره‌‌جنوبی آغاز می‌شود. اما مشعل این بازی‌ها از دهم آبان ماه، به مدت ۱۰۱ روز، توسط افراد منتخب حمل شده و به محل برگزاری مراسم افتتاحیه خواهد رسید.

در ادامه این نشست خبری علیرضا توسلی، مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ الکترونیکس با اشاره به کمپین‌ها و فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ گفت:

ایده ایجاد فرصت حضور در یک رخداد کاملا مردمی برای کسانی که با وجود دستاوردهای بزرگ، کمتر شناخته و دیده شده‌اند، از مدت‌ها پیش در سامسونگ جهانی مطرح بود. سامسونگ ایران هم به نوبه خود از ابتدای امسال برای شکل دادن به جمعی از چهره‌های برتر شروع به برنامه ریزی کرد.

به گفته مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ ایران، در ابتدا قرار بود تا از ایران تنها سه نفر به مراسم حمل مشعل المپیک اعزام شوند، اما پس از استقبال گسترده علاقه‌مندان و دریافت بیش از ۱۶ هزار نامه از سوی مخاطبان کمپین، تصمیم گرفته شد تا سهمیه مشعل‌داران ایران به ۹ نفر افزایش پیدا کند.

در بخش دیگر این نشست خبری کیت شین، مدیر ارشد کسب‌وکار بخش موبایل سامسونگ ایران با بیان اهداف اصلی راه‌اندازی این کمپین گفت:

حمل مشعل، روح المپیک را به گوشه‌ و کنار هر جامعه‌ای منتقل می‌کند. این گرامیداشتی برای همگان است. حمل‌کنندگان مشعل کسانی هستند که در راه رسیدن به رویاهای خود، موانع را از سر راه برداشته‌اند. سامسونگ می‌خواهد الهام‌بخش این موضوع باشد که باید موانع را کنار زد و کاری را انجام داد که امکان آن نیست.

کیت شین در ادامه افزود:

ما می‌خواهیم سامسونگ را به عنوان برندی تعریف کنیم که واقعا به طبیعت، آموزش، هنر و فرهنگ کشوری بزرگ مانند ایران اهمیت می‌دهد، البته نکات بیشتری را با الهام از تاریخ عظیم ایران در پرچمدار بعدی ما خواهید دید.

سخنران بعدی فرهاد هجرت، مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ بود. او با اشاره به روند فراخوان عمومی و انتخاب چهره‌های نهایی برای حضور در این کمپین گفت:

هیات داورانی که در داخل سامسونگ برای این موضوع تشکیل شده بود ۱۶ هزار نامه را بررسی کرد و از میان این درخواست‌ها شش نفر برای حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 در کره‌جنوبی انتخاب شدند. در کنار این افراد ما سه نفر را هم خارج از این روند و به صورت مستقیم برای حضور در کمپین دعوت کردیم.

به گفته هجرت، جمع ۹ نفره‌ای که انتخاب شدند در حقیقت گلچینی از افراد الهام‌بخش و برجسته‌ای هستند که با برداشتن موانع پیش روی خود، دستاوردهای منحصربه‌فردی را ثبت کرده‌اند.

هیات داورانی که در داخل سامسونگ برای این موضوع تشکیل شده بود ۱۶ هزار نامه را بررسی کرد و از میان این درخواست‌ها شش نفر برای حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 در کره‌جنوبی انتخاب شدند
بهرام رادان، سفیر کمپین حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 کره

در قسمت پایانی این برنامه، نفرات برگزیده برای حمل مشعل در یک نشست صمیمانه به معرفی بهتر خودشان و داستان زندگی‌شان پرداختند. در این بخش که توسط آرش برهمند، سردبیر ماهنامه پیوست اجرا شد، مهمانان همچنین به یک مجموعه سوالات مشترک درباره انگیزه‌ها، دستاوردها و فعالیت‌هایشان نیز پاسخ دادند.

خانم‌هایی که مشعل المپیک 2018 پیونگ چانگ را حمل خواهند کرد

۹ نفری که در کمپین سامسونگ برای حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 انتخاب شده‌اند، عبارتند از: آقایان حسن میرزاحسینی (عضو تیم ملی اسکی و سنگنوردی جانبازان و معلولین ایران)، عظیم قیچی‌ساز (تنها هیمالیانورد ایرانی که توانسته به هر چهارده قله هشت هزار متری صعود کند)، سیروس انتخابی (فعال محیط زیست)، رضا عابدینی (فعال اجتماعی) و خانم‌ها بهناز شفیعی (اولین دختر موتور ریس سوار و قهرمان اولین مسابقه رسمی موتور سواری ایران)، سارا داستان (از اعضای فعال انجمن ام اس ایران)، هلیا باغبانی (نخستین دختر ایرانی که در سن بیست سالگی عنوان خلبان دوم را دریافت کرده است)، فروغ عباسی (یکی از اعضای تیم ملی اسکی و تنها نماینده زن ایران در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی)، هایده شیرزادی (کارآفرین و فعال محیط زیست ایرانی)

این افراد به همراه بهرام رادان، سفیر کمپین حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ خواهند بود که از روز ۲۴ آذرماه در برنامه‌های حمل این مشعل حاضر می‌شوند.ارسال نظر