;
coinex

گزارش روز اول جشنواره وب و موبایل ایران؛ 26 بهمن 96

ساعت 10 و 10 دقیقه و 10 ثانیه پنج شنبه، 26 بهمن 1396 مراسم اختتامیه دهمین دوره‌ی جشنواره وب و موبایل ایران آغاز شد.

در آغاز مراسم آرش سروری، مجری برنامه ضمن خیر مقدم، به اعلام برنامه‌های روز اول جشنواره وب و موبایل پرداخت. جشنواره وب و موبایل ایران امسال در دو روز برگزار می‌شود و مراسم اهدای جوایز به برندگان و برگزیدان جشنواره، در این دو روز انجام خواهد شد.

برنامه‌های روز اول جشنواره وب و موبایل با سخنرانی رضا الفت نسب دبیر اجرایی جشنواره آغاز شد و در ادامه  با سخنرانی مهمام ویژه مراسم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محمد جواد آذری جهرمی، اهدای تندیس به برگزیدگان بخش داوری و مردمی و … ادامه یافت.

آقای الفت نصب در سخنرانی خود در مورد زحماتی که برای برپایی این جشنواره کشیده شده است سخن گفت و در ادامه از تمامی افرادی که به آنها در این راه کمک کرده بودند، تشکر کرد. وی در مورد شرایط داوری سخن گفت و اعلام نمود که کیفیت وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که امسال در این رقابت شرکت کرده‌اند بسیار بالا بوده است. در این رویداد 3000 داور وظیفه داوری را برعهده داشته‌اند و بخشی از داوری‌ها در شهر مشهد برگزار شده است. به گفته وی 8 تا 10 ماه تیم اجرایی درگیر وظایف مربوط به جشنواره وب و موبایل بوده‌اند و پلیس فتا نیز در این راه کمک‌های بسیاری نموده است. وی در پایان اعلام نمود که از نقد افراد در مورد مشکلات و کاستی‌های جشنواره استقبال خواهند نمود.

جشنواره وب و موبایل

سخنرانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز اول جشنواره وب

محمد جواد آذری جهرمی مهمان ویژه روز اول جشنواره وب و موبایل ایران بود. وزیر ارتباطات از وجود جوانان در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات ابراز خوشحالی نمود و اعلام نمود که توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات از سال 1392، یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید بوده که در این زمینه سرمایه‌گذاری‌هایی نیز انجام شده است. وی ادامه داد که نوع نگاه به اینترنت و فناوری اطلاعات بسیار مهم است، که به گفته وی قبلا لوکس بوده ولی اکنون به عنوان یک نیاز در زندگی احساس می‌شود. به گفته وی اکنون چیزی حدود 60 درصد از کاربران ایرانی از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند و ضریب نفوذ تلفن همراه نیز افزایش یافته است. آذری جهرمی همچنین به مشکلات موجود در این حوزه اشاره کرد و اعلام نمود که تلاش‌های بسیاری برای رفع این مشکلات تاکنون صورت گرفته است اما هنوز به حد مطلوبی نرسیده است.

روز اول جشنواره وب و موبایل ایران

وی به درصد رشد وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل در این چند سال اشاره کرد و اعلام نمود که دولت تاکنون جلساتی را با فعالین این عرصه برگزار کرده است که این خود نشان از تلاش دولت برای پیشرفت و سرمایه گذاری در این عرصه دارد.  به گفته وی عرصه فناری در کل جهان در حال رشد است که کشور ایران نیز از آن بی بهره نبوده است، اما هنوز جای زیادی برای رشد و تلاش در این عرصه در کشور وجود دارد.

روز اول جشنواره وب و موبایل

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد کشور در این چند وقت در عرصه حمل و نقل، گردشگری و تجارت الکترونیک بسیار خوب بوده و پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در این عرصه دیده شده است. وی در ادامه اعلام نمود که داشتن آماری از پیشرفت‌های کشور در عرصه تکنولوژی کمک خواهد کرد که رشد و پیشرفت‌های بیشتری در این عرصه اتفاق افتد. وی در پایان همچنین توجه و کمک به کسب و کارهای نوپا را نیز مورد توجه قرار داد. وزیر ارتباطات همچنین برای مرحله اول اهدای جوایز نیز حضور داشتند و از استارتاپها نیز دیدن کردند.

روز اول جشنواره وب

سخنرانی میلاد احرام‌پوش، بنیان‌گذار جشنواره در مورد رشد صنعت اپلیکیشن موبایل در ایران

در ادامه سخنرانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به تعدادی از برندگان جشنواره وب و موبایل ایران تندیس‌هایی اهدا شد. در ادامه میلاد احرام پوش در مورد رشد صنعت اپلیکیشن موبایل در ایران سخن گفت. وی اعلام نمود که در سال اول جشنواره وب، فقط 76 اپلیکیشن در این رویداد شرکت کرده‌اند. به گفته وی تعداد اپلیکیشن‌ها در سال‌های بعد رفته رفته افزایش پیدا کرده است.

احرام پوش اعلام نمود که امسال برای اولین بار تعداد اپلیکیشن‌های موبایل از وب سایت‌ها بیشتر بوده است. وی تعداد اپلیکیشن‌ها موبایل را 4249 اعلام نمود. وی ادامه داد که در این چند سال رشد اپلیکیشن‌ها بسیار چشمگیر بوده است که البته به گفته وی در سل 92 تعداد گوشی‌های هوشمندی که مردم از آن استفاده می‌کرده‌اند 2 میلیون بوده ولی اکنون 110 میلیون گوشی هوشمند در حال استفاده توسط مردم است. به گفته وی در کل جهان حدود 85 درصد مردم از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند، 14 درصد از سیستم عامل IOS و 1 درصد باقی مانده از سایر سیستم عامل‌ها استفاده می‌کنند اما در ایران حدود 90 درصد مردم از سیستم عامل اندروید و 10 درصد نیز از سیستم عامل IOS استفاده می‌کنند. وی در پایان درآمد توسعه دهندگان موبایل را 400 میلیارد ریال اعلام کرد.

بررسی فرهنگ سازمانی و کار در روز اول جشنواره وب و موبایل ایران

همزمان با اجرای جشنواره وب و موبایل ایران، در سایر سالن‌ها نیز کارگاه‌هایی مختلف در حال برگزاری بودند. از دیگر برنامه‌های روز اول جشنواره وب و موبایل ایران، می‌توان به سخنرانی مدیرعامل علی بابا در مورد فرهنگ سازمانی و کار اشاره کرد. مدیر عامل علی بابا اعلام نمود که ابران در حوزه وب و موبایل در حال کپی کردن است و نوآوری ندارد.

البته وی در ادامه صحبت‌های خود در این مورد اعلام نمود، تیمی می‌تواند موفق باشد که ایده را بهتر اجرا کند نه اینکه ایده را اول ارائه و پیاده کرده باشد. به گفته وی، علی بابا می‌تواند رقبایی داشته باشد اما چون به شیوه‌ای بهتر توانسته ایده خود را پیاده کند، موفق‌تر است. وی همچنین تاکید نمود که سازمان‌ها باید دارای فرهنگ سازمانی و فرهنگ کار باشند.

به گفته وی استارتاپ‌ها با چالش‌های مختلف و بسیاری رو به رو هستند که حل آنها نیاز به همکاری و گفتگو دارد. وی در ادامه گفتگو را مهم‌ترین عاملی دانست که می‌تواند مشکلات پیش آمده را حل کند. وی همچنین در ادامه تاکید نمود که تعهد مسئولیتی بسیار مهم است و تعهد یک امر ضروری برای تمام کسب و کارهاست. وی تاکید نمود که اگر مشکلی به وجود آید کسب و کارها باید بتوانند پاسخگو باشند و برای حل آن مشکل نیز تلاش کنند.

.

 

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر